Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
szwajcarskie.info
Lista hoteli przez nas polecanych
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Drużyna Rabobank na wyścigu
      Sport: kolarstwo
Wyścig kolarski - Tour de Romandie 2012
logo wyścigu Tour de Romandie Tour de Romandie to drugi pod względem znaczenia wyścig kolarski w Szwajcarii po "Tour de Suisse". Odbywa się zawsze na wiosnę na terenie kantonów francusko-języcznych, stąd nazwa "Tour de Romandie". Szwajcaria Romańska to w skrócie po francusku "Romandie". Wyścig ten jest jednym z wyścigów World Tour UCI.

Jest on jednym z najważniejszych wyścigów, na którym szlifują swoją formę kolarze startujący w najważniejszych wyścigach: Giro d'Italia, Tour de Suisse, Tour de France itd.

W ubiegłym roku to już 66. wyścig, który odbywał się w dniach 24 kwietnia - 29 kwietnia 2012: W wyścigu brało udział 158 kolarzy reprezentujących 20 ekip. Wśród nich byli 4 Polacy: Szmyd Sylwester, Maciej Paterski, Bodnar Maciej, (ekipa Liquigas-Cannondale) i Kwiatkowski Michał (ekipa Omega Pharman-Quick Step).

Szwajcarię reprezentowało 5 kolarzy: Zaugg Oliver (Radioshack-Nissan), Martin Elmiger (AG2R La Mondiale), Kohler Martin, Morabito Steve, Tschopp Johann (BMC Racing Team).

Wyniki prologu w Lozannie:
  1. GERAINT Thomas - SKY Wlk. Brytania - 3:29.43
  2. NIZZOLO Giacomo - RNT Włochy - 3:34.07 strata 4.64
  3. CAVENDISH Mark - SKY Wlk. Brytania - 3:35.56 strata 6.13
Wyniki Szwajcarów w prologu:

 31. MORABITO Steve - BMC - 3:42.55 strata 13.12
 51. ELMIGER Martin - ALM - 3:45.40 strata 15.97
 75. KOHLER Martin - BMC - 3:48.83 strata 19.40
112. TSCHOPP Johann - BMC - 3:53.00 strata 23.57
127. ZAUGG Oliver - RNT - 3:55.34 strata 25.91

Polacy osiągnęli w prologu następujące wyniki:

 16. KWIATKOWSKI Michał - OPQ - 3:39.93 strata 10.50
 25. BODNAR Maciej - LIQ - 3:41.40 strata 11.97
 84. SZMYD Sylwester - LIQ - 3:49.70 strata 20.27
106. PATERSKI Maciej - LIQ - 3:52.25 strata 22.82

Wyniki pierwszego etapu Morges - La Chaux-de-Fonds:
  1. WIGGINS Bradley - SKY Wlk. Brytania - 4:50:23
  2. WESTRA Lieuwe - VCD Holandia - ten sam czas
  3. TIRALONGO Paolo - AST Włochy - ten sam czas
Wyniki Szwajcarów na pierwszym etapie:

 15. MORABITO Steve - BMC 4:50:23
 24. TSCHOPP Johann - BMC ten sam czas
96. ZAUGG Oliver - RNT - 4:54:25 strata 4:02
105. ELMIGER Martin - ALM - 4:55:55 strata 5:32
147. KOHLER Martin - BMC - ten sam czas

Miejsca Polaków na pierwszym etapie:

  5. PATERSKI Maciej - LIQ - 4:50:23
 36. SZMYD Sylwester - LIQ - ten sam czas
 65. BODNAR Maciej - LIQ - 4:50:34 strata 11
140. KWIATKOWSKI Michał - OPQ - 4:57:45 strata 7:22

Klasyfikacja generalna po I etapie:
  1. WIGGINS Bradley - SKY Wlk. Brytania - 4:53:51
  2. ROGERS Michael - SKY Australia - 4:53:58 strata 7
  3. MOLLEMA Bauke - RAB Holandia - 4:54:00 strata 9
  4. CLEMENT Stef - RAB Holandia - ten sam czas
  5. TALANSKY Andrew - GRM USA - 4:54:02 strata 11
Szwajcarzy w klasyfikacji generalnej po I etapie:

 11. MORABITO Steve - BMC - 4:54:05 strata 14
 45. TSCHOPP Johann - BMC - 4:54:16 strata 25
 97. ZAUGG Oliver - RNT - 4:58:20 strata 4:29
104. ELMIGER Martin - ALM - 4:59:40 strata 5:49
131. KOHLER Martin - BMC - 5:01:33 strata 7:42

Polacy w klasyfikacji generalnej po I etapie:

 32. SZMYD Sylwester - LIQ - 4:54:05 strata 14
 40. PATERSKI Maciej - LIQ - 4:54:15 strata 24
 41. BODNAR Maciej - LIQ - ten sam czas
118. KWIATKOWSKI Michał - OPQ - 5:01:24 strata 7:33

Klasyfikacja na drugim etapie:
  1. HIVERT Jonathan - SAU Francja - 3:48:11
  2. COSTA Rui - MOV Portugalia - ten sam czas
  3. SANCHEZ Luis Leon - RAB Hiszpania - ten sam czas
Miejsca Szwajcarów na drugim etapie:

 24. MORABITO Steve - BMC - 3:48:11
 64. TSCHOPP Johann - BMC - ten sam czas
 98. ZAUGG Oliver - RNT - 3:48:40 strata 29
136. ELMIGER Martin - ALM - 3:55:31 strata 7:20

Miejsca Polaków na drugim etapie:

 12. PATERSKI Maciej - LIQ - 3:48:11
 52. SZMYD Sylwester - LIQ - ten sam czas
 71. BODNAR Maciej - LIQ - ten sam czas
129. KWIATKOWSKI Michał - OPQ - 3:52:39 strata 4:28

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:
  1. WIGGINS Bradley - SKY Wlk. Brytania - 8:42:02
  2. ROGERS Michael - SKY Australia - 8:42:09 strata 7
  3. MOLLEMA Bauke - RAB Holandia - 8:42:11 strata 9
Miejsca Szwajcarów w klasyfikacji generalnej po drugim etapie:

 13. MORABITO Steve - BMC - 8:42:16 strata 14
 45. TSCHOPP Johann - BMC - 8:42:27 strata 25
 94. ZAUGG Oliver RNT - 8:47:00 strata 4:58
131. ELMIGER Martin - ALM - 8:55:11 strata 13:09
142. KOHLER Martin - BMC - 8:57:04 strata 15:02

Miejsca Polaków w klasyfikacji generalnej po drugim etapie:

 32. SZMYD Sylwester - LIQ - 8:42:23 strata 21
 40. PATERSKI Maciej - LIQ - 8:42:26 strata 24
 41. BODNAR Maciej - LIQ - ten sam czas
128. KWIATKOWSKI Michał - OPQ - 8:54:03 strata 12:01

Klasyfikacja na trzecim etapie:
  1. SANCHEZ Luis Leon - RAB - Hiszpania - 3:58:29
  2. MEERSMAN Gianni - LTB - Belgia - ten sam czas
  3. TIRALONGO Paolo - AST - Włochy - ten sam czas
Miejsca Szwajcarów na trzecim etapie:

 13. MORABITO Steve - BMC - 3:58:29
 72. TSCHOPP Johann - BMC - 3:58:29
 97. ZAUGG Oliver - RNT - 4:02:02 strata 3:33
 98. KOHLER Martin - BMC - 4:02:02 strata 3:33
120. ELMIGER Martin - ALM - 4:03:18 strata 4:49

Miejsca Polaków na trzecim etapie:

  7. PATERSKI Maciej - LIQ - 3:58:29
 47. SZMYD Sylwester - LIQ - ten sam czas
106. KWIATKOWSKI Michał - OPQ - 4:03:18 strata 4:49
107. BODNAR Maciej - LIQ - ten sam czas

Klasyfikacja generalna po trzecim etapie:
  1. WIGGINS Bradley - SKY Wlk. Brytania - 12:40:31
  2. SANCHEZ Luis Leon - RAB Hiszpania - 12:40:32
  3. ROGERS Michael - SKY Australia - 12:40:38
Miejsca Szwajcarów w klasyfikacji generalnej po trzecim etapie:

 13. MORABITO Steve - BMC - 12:40:45
 44. TSCHOPP Johann - BMC - 12:40:56
 95. ZAUGG Oliver - RNT - 12:49:02 strata 8:31
130. ELMIGER Martin - ALM - 12:58:29 strata 17:58
132. KOHLER Martin - BMC - 12:59:06 strata 18:35

Miejsca Polaków w klasyfikacji generalnej po trzecim etapie:

 32. SZMYD Sylwester - LIQ - 12:40:52 strata 21
 41. PATERSKI Maciej - LIQ - 12:40:55
 81. BODNAR Maciej - LIQ - 12:45:44 strata 5:13
129. KWIATKOWSKI Michał - OPQ - 12:57:21 strata 16:50


Klasyfikacja na czwartym etapie:
  1. SANCHEZ Luis Leon - RAB Hiszpania - 4:56:13
  2. NOCENTINI Rinaldo - ALM Włochy - ten sam czas
  3. SAMOILAU Branislau - MOV Bułgaria - ten sam czas
Miejsca Szwajcarów na czwartym etapie:

17 MORABITO Steve - BMC - 4:56:13
63 ZAUGG Oliver - RNT - 5:02:44 strata 6:31
68 TSCHOPP Johann - BMC - ten sam czas
77 ELMIGER Martin - ALM - 5:10:59 strata 14:46
78 KOHLER Martin - BMC - ten sam czas

Miejsca Polaków na czwartym etapie:

 12 SZMYD Sylwester - LIQ - 4:56:13
 54 PATERSKI Maciej - LIQ - 5:00:34 strata 4:21
113 BODNAR Maciej - LIQ - 5:14:52 strata 18:39
- KWIATKOWSKI Michał OPQ - nie ukończył etapu

Klasyfikacja generalna po czwartym etapie:
  1. SANCHEZ Luis Leon - RAB Hiszpania - 17:36:35
  2. WIGGINS Bradley - SKY Wlk. Brytania - 17:36:44 strata 9
  3. ROGERS Michael - SKY Australia - 17:36:51 strata 16
Miejsca Szwajcarów w klasyfikacji generalnej po czwartym etapie:

 12 MORABITO Steve - BMC - 17:36:58 strata 23
 58 TSCHOPP Johann - BMC - 17:43:40 strata 7:05
 68 ZAUGG Oliver - RNT - 17:51:46 strata 15:11
113 ELMIGER Martin - ALM - 18:09:28 strata 32:53
117 KOHLER Martin - BMC - 18:10:05 strata 33:30

Miejsca Polaków w klasyfikacji generalnej po czwartym etapie:

24 SZMYD Sylwester - LIQ - 17:37:05 strata 30
52 PATERSKI Maciej - LIQ - 17:41:29 strata 4:54
90 BODNAR Maciej - LIQ - 18:00:36 strata 24:01


Klasyfikacja na piątym (ostatnim) etapie:
  1. WIGGINS Bradley - SKY Wlk. Brytania - 28:56.60 0.00
  2. TALANSKY Andrew - GRM USA - 28:57.30 strata 0.70
  3. PORTE Richie - SKY Australia - 29:13.19 strata 16.59
Miejsca Szwajcarów na ostatnim etapie:

29 TSCHOPP Johann - BMC - 30:26.08 strata 1:29.48
41 MORABITO Steve - BMC - 30:43.86 strata 1:47.26
90 KOHLER Martin - BMC - 32:06.01 strata 3:09.41
97 ELMIGER Martin - ALM - 32:14.90 strata 3:18.30
99 ZAUGG Oliver - RNT - 32:18.87 strata 3:22.27

Miejsca Polaków na ostatnim etapie:

  6 SZMYD Sylwester - LIQ - 29:38.20 strata 41.60
65 PATERSKI Maciej - LIQ - 31:29.22 strata 2:32.62
71 BODNAR Maciej - LIQ - 31:40.46 strata 2:43.86

Klasyfikacja generalna wyścigu:
  1. WIGGINS Bradley - SKY Wlk. Brytania - 18:05:40
  2. TALANSKY Andrew - GRM USA - 18:05:52 strata 12
  3. COSTA Rui - MOV Portugalia - 18:06:16 strata 36
  4. PORTE Richie - SKY Australia - 18:06:25 strata 45
  5. ROGERS Michael - SKY Australia - 18:06:30 strata 50
  6. KREUZIGER Roman - AST Czechy - 18:06:39 strata 59
  7. SZMYD Sylwester - LIQ Polska - 18:06:43 strata 1:03
  8. SPILAK Simon - KAT Słowenia - 18:06:53 strata 1:13
  9. BRAJKOVIC Janez - AST Słowenia - 18:06:54 strata 1:14
  10. SANCHEZ Luis Leon - RAB Hiszpania - 18:06:55 strata 1:15
Miejsca Szwajcarów w klasyfikacji generalnej:

  27 MORABITO Steve - BMC - 18:07:41 strata 2:01
  56 TSCHOPP Johann - BMC - 18:14:06 strata 8:26
  74 ZAUGG Oliver - RNT - 18:24:04 strata 18:24
109 ELMIGER Martin ALM - 18:41:42 strata 36:02
111 KOHLER Martin - BMC - 18:42:11 strata 36:31
Miejsca Polaków w klasyfikacji generalnej:

  7 SZMYD Sylwester - LIQ - 18:06:43 strata 1:03
52 PATERSKI Maciej - LIQ - 18:12:58 strata 7:18
89 BODNAR Maciej - LIQ - 18:32:16 strata 26:36

Klasyfikacja generalna wyścigu:
  1. IGNATENKO Petr - KAT Rosja - 24 punkty
  2. BAK Lars - LTB Dania - 21 punktów
  3. TSCHOPP Johann - BMC Szwajcaria - 20 punktów
Najlepsi Szwajcarzy w klasyfikacji górskiej:

  3 TSCHOPP Johann - BMC - 20 punktów
10 KOHLER Martin - BMC - 12 punktów

Najlepsi Polacy w klasyfikacji górskiej:

14 SZMYD Sylwester - LIQ - 8 punktów (zdobyte na ostatniej premii górskiej w Aminona)

Klasyfikacja generalna sprinterów:
  1. IGNATENKO Petr - KAT Rosja - 12 punktów
  2. SMUKULIS Gatis - KAT Łotwa - 12 punktów
  3. CLEMENT Stef - RAB Holandia - 7 punktów
Klasyfikacja generalna młodzieży (U25):
  1. TALANSKY Andrew - GRM USA - 18:05:52
  2. PINOT Thibaut - FDJ Francja - 18:07:01 strata 1:09
  3. KELDERMAN Wilco - RAB Holandia - 18:07:49 strata 1:57
Klasyfikacja generalna ekip:
  1. SKY PROCYCLING (SKY) - 54:18:26
  2. ASTANA PRO TEAM (AST) - 54:20:42 strata 2:16
  3. MOVISTAR TEAM (MOV) - 54:21:22 strata 2:56
  4. SAUR-SOJASUN (SAU) - ten sam czas
  5. RABOBANK (RAB) - 54:21:43 strata 3:17
  6. RADIOSHACK-NISSAN (RNT) - 54:22:04 strata 3:38
  7. GARMIN-BARRACUDA (GRM) - 54:22:34 strata 4:08
  8. BMC RACING TEAM (BMC) - 54:23:29 strata 5:03
  9. EUSKALTEL-EUSKADI (EUS) - 54:23:56 strata 5:30
  10. TEAM SAXO BANK (SAX) - 54:24:17 strata 5:51
Jeśli interesują Was wyniki poprzednich edycji wyścigu tu znajdziecie kilka z nich: Zapraszamy Was na następny wielki, ciekawy wyścig: Tour de Suisse
REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  genewa info  ::  praca.szwajcaria.net  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais-wallis.pl  ::  stgallen.pl  ::  swisshotels.pl ::  
Copyright © 2001 - 2015 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
Reklama:

Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat