Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
szwajcarskie.info
Lista hoteli przez nas polecanych
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Na mecie wyścigu
      Sport: kolarstwo
Wyścig kolarski dookoła Szwajcarii- Tour de Suisse 2015
logo wyścigu Tour de Suisse Tour de Suisse to najważniejszy wyścig kolarski w Szwajcarii.
Odbywa się z reguły w czerwcu. W tym roku odbywa się w dniach 13 - 21 czerwca już po raz 79.

Jest on jednym z najważniejszych wyścigów, na którym szlifują swoją formę kolarze startujący w najważniejszych wyścigach: np. Tour de France. Wyścig ma wysoką rangę i bardzo dobrze jest oceniany zarówno wśród kibiców tego sportu, jak i samych zawodników. Z uwagi na zróżnicowaną topografię, wyścig jest bardzo ciekawy dla oglądających.

Trasa wyścigu w roku 2015 jest następująca:
  1. etap: Risch (ZG) - Rotkreuz (ZG), prolog 5,1 km, (różnica wzniesień 16 m)
  2. etap: Risch (ZG) - Rotkreuz (ZG), 161,1 km, (różnica wzniesień 366 m)
  3. etap: Quinto (TI) - Olivone (TI), 117,3 km, (różnica wzniesień 1844 m)
  4. etap: Flims (GR) - Schwarzenbach (SG), 193,2 km, (róźnica wzniesień 633 m)
  5. etap: Unterterzen/Flumserberg (SG) - Sölden (Austria), 237,3 km, (róźnica wzniesień 2251 m)
  6. etap: Wil (ZH) - Biel/Bienne (BE), 193,1 km, (róźnica wzniesień 247 m)
  7. etap: Biel/Bienne (BE) - Düdingen (FR), 164,6 km, (róźnica wzniesień 280 m)
  8. etap: Berno (BE) - Berno (Be), 152,5 km, (róźnica wzniesień 240 m)
  9. etap: Berno (BE) - Berno (BE), 38,4 km jazda na czas (róźnica wzniesień 240 m).
Do wyścigu zgłoszono 19 ekip: Oficjalne wyniki indywidualne I etapu (prologu):
  1. DUMOULIN, Tom (Holandia) TGA - wynik 05:41.34
  2. CANCELLARA, Fabian (Szwajcaria) TFR - strata 2 sek.
  3. BRANDLE, Matthias (Austria) IAM - strata 4 sek.
  4. SAGAN, Peter (Słowacja) TCS - strata 5 sek.
  5. MORABITO, Steve (Szwajcaria) FDJ - strata 5 sek.
Wyniki drużynowe I etapu (prologu):
  1. IAM Cycling (Szwajcaria) 17'25"
  2. Movistar (Hiszpania) strata 0
  3. Orica GreenEdge (Australia) strata 1 sek.
  4. BMC Racing Team (USA) strata 3 sek.
  5. Team Giant-Alpecin (Niemcy) strata 3 sek.
Polacy: 18 CCC Sprandi Polkowice strata 01 min.

Szwajcarzy zajęli następujące miejsca po I etapie (prologu):

      2. CANCELLARA Fabian TFR - 05:43.18
      4. MORABITO Steve FDJ - strata 3 sek.
    12. ELMIGER Martin IAM - strata 7 sek.
    16. ALBASINI Michael OGE - strata 7 sek.
    22. WYSS Danilo BMC - strata 9 sek.
    64. REICHENBACH Sebastien IAM - strata 17 sek.
    68. RAST Gregory TFR - strata 18 sek.
    91. FUMEAUX Jonathan IAM - strata 22 sek.
  152. DILLIER Silvan BMC - strata 1 min. 20 sek.

Polacy zajęli następujące miejsca na I etapie (prologu):

  52. GOŁAŚ Michał CCC Sprandi strata 18 sek.
  67. MAJKA Rafał TCS strata 20 sek.
  73. KWIATKOWSKI Michał EQS strata 21 sek.
100. NIEMIEC Przemysław CCC Sprandi strata 27 sek.
124. SZMYD Sylwester CCC Sprandi strata 31 sek.
125. RUTKIEWICZ Marek CCC Sprandi strata 32 sek.
150. HONKISZ Adrian CCC Sprandi strata 45 sek.

Oficjalne wyniki indywidualne II etapu:
  1. DURASEK, Kristijan (Chorwacja) LAM - wynik 03:36:52
  2. MORENO FERNANDEZ, Daniel (Hiszpania) KAT - strata 4 sek.
  3. ARREDONDO MORENO, Julian David (Kolumbia) IAM - strata 4 sek.
  4. PINOT, Thibaut (Francja) FDJ - strata 4 sek.
  5. THOMAS, Geraint (Wlk. Brytania) SKY - strata 4 sek.
Wyniki drużynowe II etapu:
  1. ASTANA PRO TEAM (Kazachstan) 10:51:45
  2. LAMPRE - MERIDA (Włochy) strata 53 sek
  3. TEAM SKY (Wlk. Brytania) strata 57 sek.
  4. MOVISTAR TEAM (Hiszpania) strata 1 min. 7 sek.
  5. TREK FACTORY RACING (USA) strata 1 min. 28 sek.
Polacy: 14 CCC Sprandi Polkowice strata 7 min. 46 sek.

Szwajcarzy zajęli następujące miejsca po II etapie:

  15. MORABITO Steve FDJ - strata 14 sek.
  16. REICHENBACH Sebastien IAM - strata 14 sek.
  20. ALBASINI Michael OGE - strata 1 min. 1 sek.
  23. ELMIGER Martin IAM - strata 1 min. 1 sek.
  48. DILLIER Silvan BMC - strata 5 min. 35 sek.
  51. WYSS Danilo BMC - strata 5 min. 35 sek.
  56. FUMEAUX Jonathan IAM - strata 5 min. 35 sek.
  89. RAST Gregory TFR - strata 10 min. 13 sek.
123. CANCELLARA Fabian TFR - strata 13 min. 11 sek.

Polacy zajęli następujące miejsca na II etapie:

  28. NIEMIEC Przemysław CCC Sprandi strata 1 min. 1 sek.
  37. MAJKA Rafał TCS strata 1 min. 5 sek.
  64. HONKISZ Adrian CCC Sprandi strata 5 min. 35 sek.
  66. GOŁAŚ Michał CCC Sprandi strata 5 min. 35 sek.
  67. SZMYD Sylwester CCC Sprandi strata 20 sek.
  85. RUTKIEWICZ Marek CCC Sprandi strata 10 min. 13 sek.
  86. KWIATKOWSKI Michał EQS strata 10 min. 13 sek.

Oficjalne wyniki indywidualne III etapu:
  1. SAGAN, Peter (Słowacja) TCS - wynik 03:00:35
  2. MORENO FERNANDEZ, Daniel (Hiszpania) KAT - strata 0 sek.
  3. PINOT, Thibaut (Francja) FDJ - strata 0 sek.
  4. ARREDONDO MORENO, Julian David (Kolumbia) IAM - strata 0 sek.
  5. DUMOULIN, Tom (Holandia) TGA - strata 0 sek.
Wyniki drużynowe III etapu:
  1. TEAM SKY (Wlk. Brytania) wynik 09:01:45
  2. TREK FACTORY RACING (USA) strata 0 sek.
  3. ASTANA PRO TEAM (Kazachstan) strata 1 min. 19 sek.
  4. ORICA GreenEDGE (Hiszpania) strata 1 min. 22 sek.
  5. LAMPRE - MERIDA (Włochy) strata 1 min. 22 sek.
Polacy: 12 CCC Sprandi Polkowice strata 6 min. 16 sek.

Szwajcarzy zajęli następujące miejsca po III etapie:

  16. REICHENBACH Sebastien IAM - strata 0 sek.
  26. MORABITO Steve FDJ - strata 0 sek.
  49. ALBASINI Michael OGE - strata 3 min. 30 sek.
  68. DILLIER Silvan BMC - strata 8 min. 48 sek.
  69. ELMIGER Martin IAM - strata 8 min. 48 sek.
  73. FUMEAUX Jonathan IAM - strata 5 min. 35 sek.
  86. WYSS Danilo BMC - strata 10 min. 45 sek.
108. CANCELLARA Fabian TFR - strata 17 min. 02 sek.
114. RAST Gregory TFR - strata 17 min. 02 sek.

Polacy zajęli następujące miejsca na III etapie:

  31. MAJKA Rafał TCS strata 0 sek.
  40. NIEMIEC Przemysław CCC Sprandi strata 1 min. 22 sek.
  67. GOŁAŚ Michał CCC Sprandi strata 8 min. 48 sek.
  72. SZMYD Sylwester CCC Sprandi strata 8 min. 48 sek.
  77. HONKISZ Adrian CCC Sprandi strata 8 min. 48 sek.
  99. KWIATKOWSKI Michał EQS strata 13 min. 13 sek.
118. RUTKIEWICZ Marek CCC Sprandi strata 17 min. 02 sek.

Oficjalne wyniki indywidualne IV etapu:
  1. MATTHEWS, Michael (Australia) OGE - wynik 04:36:00
  2. SAGAN, Peter (Słowacja) TCS - strata 0 sek.
  3. VAN AVERMAET, Greg (Belgia) BMC - strata 0 sek.
  4. DEGENKOLB, John (Niemcy) TGA - strata 0 sek.
  5. STUYVEN, Jasper (Belgia) TFR - strata 0 sek.
Wyniki drużynowe IV etapu:
  1. BMC RACING TEAM (USA) wynik 13:48:00
  2. TEAM GIANT - ALPECIN (Niemcy) strata 0 sek.
  3. TREK FACTORY RACING (USA) strata 0 sek.
  4. ASTANA PRO TEAM (Kazachstan) strata 0 sek.
  5. TEAM KATUSHA (Rosja) strata 0 sek.
Polacy: 18 CCC Sprandi Polkowice strata 5 min. 14 sek.

Szwajcarzy zajęli następujące miejsca po IV etapie:

    7. DILLIER Silvan BMC - strata 0 sek.
  20. MORABITO Steve FDJ - strata 0 sek.
  21. REICHENBACH Sebastien IAM - strata 0 sek.
  48. ALBASINI Michael OGE - strata 1 min. 18 sek.
  61. ELMIGER Martin IAM - strata 2 min. 37 sek.
  65. FUMEAUX Jonathan IAM - strata 2 min. 37 sek.
  80. WYSS Danilo BMC - strata 5 min. 13 sek.
  94. RAST Gregory TFR - strata 8 min. 15 sek.
103. CANCELLARA Fabian TFR - strata 13 min. 14 sek.

Polacy zajęli następujące miejsca na IV etapie:

  39. GOŁAŚ Michał CCC Sprandi strata 0 sek.
  44. MAJKA Rafał TCS strata 1 min. 0 sek.
  66. SZMYD Sylwester CCC Sprandi strata 2 min. 37 sek.
  67. KWIATKOWSKI Michał EQS strata 2 min. 37 sek.
112. RUTKIEWICZ Marek CCC Sprandi strata 16 min. 49 sek.
114. HONKISZ Adrian CCC Sprandi strata 16 min. 49 sek.
131. NIEMIEC Przemysław CCC Sprandi strata 16 min. 49 sek.

Oficjalne wyniki indywidualne V etapu:
  1. PINOT, Thibaut (Francja) FDJ - wynik 06:22:47
  2. POZZOVIVO, Domenico (Włochy) ALM - strata 34 sek.
  3. SPILAK, Simon (Słowacja) KAT - strata 37 sek.
  4. LOPEZ MORENO, Miguel Angel (Kolumbia) AST - strata 43 sek.
  5. THOMAS, Geraint (Wlk. Brytania) SKY - strata 43 sek.
Wyniki drużynowe V etapu:
  1. TEAM SKY (Wlk. Brytania) wynik 19:15:01
  2. IAM CYCLING (Szwajcaria) strata 4 min. 39 sek.
  3. TEAM CANNONDALE - GARMIN (USA) strata 7 min. 57 sek.
  4. ASTANA PRO TEAM (Kazachstan) strata 9 min 42 sek.
  5. AG2R LA MONDIALE (Francja) strata 11 min. 20 sek.
Polacy: 7 CCC Sprandi Polkowice strata 12 min. 32 sek.

Szwajcarzy zajęli następujące miejsca po V etapie:

  12. REICHENBACH Sebastien IAM - strata 0 sek.
  13. MORABITO Steve FDJ - strata 0 sek.
  38. FUMEAUX Jonathan IAM - strata 7 min. 31 sek.
  41. WYSS Danilo BMC - strata 8 min. 21 sek.
  57. DILLIER Silvan BMC - strata 13 min. 16 sek.
  73. ELMIGER Martin IAM - strata 19 min. 11 sek.
  89. ALBASINI Michael OGE - strata 20 min. 23 sek.
  98. RAST Gregory TFR - strata 23 min. 24 sek.
106. CANCELLARA Fabian TFR - strata 24 min. 41 sek.

Polacy zajęli następujące miejsca na V etapie:

  11. MAJKA Rafał TCS strata 1 min. 40 sek.
  30. SZMYD Sylwester CCC Sprandi strata 6 min. 35 sek.
  53. NIEMIEC Przemysław CCC Sprandi strata 14 min. 31 sek.
  60. RUTKIEWICZ Marek CCC Sprandi strata 17 min. 02 sek.
  62. HONKISZ Adrian CCC Sprandi strata 17 min. 02 sek.
  82. GOŁAŚ Michał CCC Sprandi strata 21 min 27 sek.
138. KWIATKOWSKI Michał EQS strata 33 min. 14 sek.

Oficjalne wyniki indywidualne VI etapu:
  1. SAGAN, Peter (Słowacja) TCS - wynik 04:34:43
  2. ROELANDTS, Jurgen (Belgia) LTS - strata 0 sek.
  3. KRISTOFF, Alexander (Norwegia) KAT - strata 0 sek.
  4. DRUCKER, Jean-Pierre (Holandia) BMC - strata 0 sek.
  5. BENNATI, Daniele (Włochy) TCS - strata 0 sek.
Wyniki drużynowe VI etapu:
  1. ASTANA PRO TEAM (Kazachstan) wynik 13:44:15
  2. TINKOFF - SAXO (Rosja) strata 1 sek.
  3. TEAM KATUSHA (Rosja) strata 8 sek.
  4. TEAM LOTTO NL - JUMBO (Holandia) strata 10 sek.
  5. TEAM SKY (Wlk. Brytania) strata 10 sek.
Polacy: 18 CCC Sprandi Polkowice strata 45 sek.

Szwajcarzy zajęli następujące miejsca po VI etapie:

  18. MORABITO Steve FDJ - strata 0 sek.
  30. ELMIGER Martin IAM - strata 0 sek.
  35. RAST Gregory TFR - strata 0 sek.
  36. REICHENBACH Sebastien IAM - strata 0 sek.
  69. FUMEAUX Jonathan IAM - strata 0 sek.
  94. DILLIER Silvan BMC - strata 39 sek.
104. ALBASINI Michael OGE - strata 39 sek.
123. WYSS Danilo BMC - strata 52 sek.
125. CANCELLARA Fabian TFR - strata 1 min. 3 sek.

Polacy zajęli następujące miejsca na VI etapie:

  31. MAJKA Rafał TCS strata 7 sek.
  40. HONKISZ Adrian CCC Sprandi strata 7 sek.
  60. RUTKIEWICZ Marek CCC Sprandi strata 37 sek.
  86. NIEMIEC Przemysław CCC Sprandi strata 46 sek.
100. GOŁAŚ Michał CCC Sprandi strata 46 sek.
116. SZMYD Sylwester CCC Sprandi strata 59 sek.
127. KWIATKOWSKI Michał EQS strata 1 min. 16 sek.

Oficjalne wyniki indywidualne VII etapu:
  1. KRISTOFF, Alexander (Norwegia) KAT - wynik 03:38:07
  2. SAGAN, Peter (Słowacja) TCS - strata 0 sek.
  3. CIMOLAI, Davide (Włochy) LAM - strata 0 sek.
  4. VAN AVERMAET, Greg (Belgia) BMC - strata 0 sek.
  5. DEMARE, Arnaud (Francja) FDJ - strata 0 sek.
Wyniki drużynowe VII etapu:
  1. TEAM LOTTO NL - JUMBO (Holandia) wynik 10:54:21
  2. ASTANA PRO TEAM (Kazachstan) strata 10 sek.
  3. FDJ (Francja) strata 10 sek.
  4. TEAM KATUSHA (Rosja) strata 10 sek.
  5. TINKOFF - SAXO (Rosja) strata 10 sek.
Polacy: 12 CCC Sprandi Polkowice strata 24 sek.

Szwajcarzy zajęli następujące miejsca po VII etapie:

    8. ALBASINI Michael OGE - strata 0 sek.
  15. ELMIGER Martin IAM - strata 0 sek.
  24. MORABITO Steve FDJ - strata 5 sek.
  25. REICHENBACH Sebastien IAM - strata 5 sek.
  51. RAST Gregory TFR - strata 17 sek.
  61. WYSS Danilo BMC - strata 37 sek.
  69. FUMEAUX Jonathan IAM - strata 37 sek.
  82. DILLIER Silvan BMC - strata 1 min. 4 sek.
118. CANCELLARA Fabian TFR - strata 17 min. 9 sek.

Polacy zajęli następujące miejsca na VII etapie:

  40. HONKISZ Adrian CCC Sprandi strata 5 sek.
  43. MAJKA Rafał TCS strata 5 sek.
  77. GOŁAŚ Michał CCC Sprandi strata 37 sek.
  90. KWIATKOWSKI Michał EQS strata 1 min. 35 sek.
109. NIEMIEC Przemysław CCC Sprandi strata 12 min. 33 sek.
126. RUTKIEWICZ Marek CCC Sprandi strata 17 min. 9 sek.
127. SZMYD Sylwester CCC Sprandi strata 17 min. 9 sek.

Oficjalne wyniki indywidualne VIII etapu:
  1. ŁUCENKO, Aleksiej (Kazachstan) AST - wynik 03:28:11
  2. BAKELANTS, Jan (Belgia) ALM - strata 1 sek.
  3. BARGUIL, Warren (Francja) TGA - strata 17 sek.
  4. HALLER, Marco (Austria) BMC - strata 22 sek.
  5. BENNATI, Daniele (Włochy) TCS - strata 22 sek.
Wyniki drużynowe VIII etapu:
  1. ORICA GreenEDGE (Australia) wynik 10:27:49
  2. TEAM KATUSHA (Rosja) strata 1 min. 10 sek.
  3. TEAM GIANT - ALPECIN (Niemcy) strata 1 min. 26 sek.
  4. TINKOFF - SAXO (Rosja) strata 1 min. 31 sek.
  5. TREK FACTORY RACING (USA) strata 1 min. 41 sek.
Polacy: 15 CCC Sprandi Polkowice strata 4 min. 55 sek.

Szwajcarzy zajęli następujące miejsca po VIII etapie:

    6. ALBASINI Michael OGE - strata 0 sek.
    8. WYSS Danilo BMC - strata 0 sek.
  14. FUMEAUX Jonathan IAM - strata 1 min. 31 sek.
  31. MORABITO Steve FDJ - strata 1 min. 52 sek.
  32. REICHENBACH Sebastien IAM - strata 1 min. 52 sek.
  54. RAST Gregory TFR - strata 3 min. 22 sek.
  55. ELMIGER Martin IAM - strata 3 min. 22 sek.
  78. DILLIER Silvan BMC - strata 4 min. 47 sek.
  98. CANCELLARA Fabian TFR - strata 12 min. 37 sek.

Polacy zajęli następujące miejsca na VIII etapie:

  17. KWIATKOWSKI Michał EQS strata 1 min. 58 sek.
  28. MAJKA Rafał TCS strata 2 min. 14 sek.
  44. HONKISZ Adrian CCC Sprandi strata 2 min. 34 sek.
  61. SZMYD Sylwester CCC Sprandi strata 3 min. 44 sek.
  66. GOŁAŚ Michał CCC Sprandi strata 3 min. 46 sek.
  80. RUTKIEWICZ Marek CCC Sprandi strata 6 min. 2 sek.
  86. NIEMIEC Przemysław CCC Sprandi strata 10 min. 7 sek.

Oficjalne wyniki indywidualne IX etapu:
  1. DUMOULIN, Tom (Holandia) TGA - wynik 48:36.530
  2. SPILAK, Simon (Słowacja) KAT - strata 18 sek.
  3. CANCELLARA, Fabian (Szwajcaria) TFR - strata 19 sek.
  4. MALORI, Adriano (Włochy) MOV - strata 34 sek.
  5. THOMAS, Geraint (Wlk. Brytania) SKY - strata 36 sek.
Wyniki drużynowe IX etapu:
  1. TEAM SKY (Wlk. Brytania) wynik 02:30:01
  2. TREK FACTORY RACING (USA) strata 4 sek.
  3. TEAM GIANT - ALPECIN (Niemcy) strata 25 sek.
  4. IAM CYCLING (Szwajcaria) strata 26 sek.
  5. TINKOFF - SAXO (Rosja) strata 1 min. 47 sek.
Polacy: 18 CCC Sprandi Polkowice strata 8 min.

Szwajcarzy zajęli następujące miejsca po IX etapie:

    3. CANCELLARA Fabian TFR - strata 19 sek.
  12. DILLIER Silvan BMC - strata 1 min. 24 sek.
  13. ELMIGER Martin IAM - strata 1 min. 31 sek.
  16. MORABITO Steve FDJ - strata 1 min. 34 sek.
  33. ALBASINI Michael OGE - strata 2 min. 17 sek.
  39. REICHENBACH Sebastien IAM - strata 2 min. 30 sek.
  58. WYSS Danilo BMC - strata 3 min. 30 sek.
  59. FUMEAUX Jonathan IAM - strata 3 min. 34 sek.
  79. RAST Gregory TFR - strata 4 min. 20 sek.

Polacy zajęli następujące miejsca na IX etapie:

    9. MAJKA Rafał TCS strata 1 min. 26 sek.
  25. KWIATKOWSKI Michał EQS strata 2 min. 24 sek.
  47. RUTKIEWICZ Marek CCC Sprandi strata 3 min. 4 sek.
  66. GOŁAŚ Michał CCC Sprandi strata 4 min. 8 sek.
  89. NIEMIEC Przemysław CCC Sprandi strata 4 min. 59 sek.
  96. SZMYD Sylwester CCC Sprandi strata 5 min. 12 sek.
107. HONKISZ Adrian CCC Sprandi strata 6 min. 11 sek.

Oficjalne wyniki klasyfikacji generalnej indywidualne:
  1. SPILAK, Silom (Słowacja) KAT - wynik 30:15:09
  2. THOMAS, Geraint (Wlk. Brytania) SKY - strata 5 sek.
  3. DUMOULIN, Tom (Holandia) TGA - strata 19 sek.
  4. PINOT, Thibaut (Francja) FDJ - strata 45 sek.
  5. POZZOVIVO, Domenico (Włochy) ALM - strata 2 min. 21 sek.
Wyniki klasyfikacji generalnej drużynowo:
  1. TEAM SKY (Wlk. Brytania) wynik 90:55:38
  2. TREK FACTORY RACING (USA) strata 11 min. 49 sek.
  3. IAM CYCLING (Szwajcaria) strata 15 min. 8 sek.
  4. ASTANA PRO TEAM (Kazachstan) strata 18 min. 43 sek.
  5. BMC RACING TEAM (USA) strata 1 min. 47 sek.
Polacy: 13 CCC Sprandi Polkowice strata 41 min. 36 sek.

Szwajcarzy zajęli następujące miejsca w klasyfikacji generalnej:

    8. MORABITO Steve FDJ - wynik 30:18:26
  13. REICHENBACH Sebastien IAM - strata 1 min. 10 sek.
  37. ALBASINI Michael OGE - strata 25 min. 27 sek.
  38. FUMEAUX Jonathan IAM - strata 26 min. 46 sek.
  42. WYSS Danilo BMC - strata 31 min. 12 sek.
  44. ELMIGER Martin IAM - strata 32 min. 49 sek.
  45. DILLIER Silvan BMC - strata 33 min. 4 sek.
  78. RAST Gregory TFR - strata 1 godz. 3 min. 22 sek.

113. CANCELLARA Fabian TFR - strata 1 godz. 35 min. 45 sek.
Polacy zajęli następujące miejsca na IX etapie:

    10. MAJKA Rafał TCS strata 3 min. 20 sek.
  46. GOŁAŚ Michał CCC Sprandi strata 41 min. 48 sek.
  53. SZMYD Sylwester CCC Sprandi strata 47 min. 33 sek.
  61. HONKISZ Adrian CCC Sprandi strata 54 min. 19 sek.
  65. NIEMIEC Przemysław CCC Sprandi strata 58 min. 58 sek.
  71. KWIATKOWSKI Michał EQS strata 1 godz. 3 min. 10 sek.
  98. RUTKIEWICZ Marek CCC Sprandi strata 1 godz. 24 min. 53 sek.

Na następny wyścig Tour de Suisse 2016 zapraszamy w dniach 11-19 czerwca 2016 r.

W poprzednich latach w wyścigu wygrywali:

2014 - 1. Rui A. Faria da Costa (Port.), 2. Mathias Frank (Szwajcaria), 3. Bauke Mollema (Holandia)
2013 - 1. Rui A. Faria da Costa (Port.), 2. Bauke Mollema (Holandia), 3. Roman Kreuziger (Czechy)
2012 - 1. Rui A. Faria da Costa (Port.), 2. Frank Schleck (Lux), 3. Levi Leipheimer (USA)
2011 - 1. Levi Leipheimer (USA) 2. Damiano Cunego (IT) 3. Steven Kruijswijk (NL)
2010 - 1. Frank Schleck (LUX), 2. Lance Armstrong (USA), 3. Jacob Fuglsang (DK)
2009 - 1. Fabian Cancellara (CH), 2. Tony Martin (DE), 3. Roman Kreuziger (CZ).
2008 - 1. Roman Kreuziger (CZ), 2. Andreas Kloeden (DE), 3. Igor Anton (ES).
2007 - 1. KARPIEC Władimir (RU), 2. KIRCHEN Kim TMO (LU), 3. DEVOLDER Stijn (BE).
2006 - 1. Jan Ullrich (DE), 2. Koldo Gil Perez (ES), 3. Jorg Jaksche (DE).
2005 - 1. Aitor Gonzalez (ES), 2. Michael Rogers (AU), 3. Jan Ullrich (DE).
2004 - 1. Jan Ullrich (DE), 2. Fabian Jeker (CH), 3. Dario Cioni (IT).
2003 - 1. Aleksander Winokurow (KZ), 2. Giuseppe Guerini (IT), 3. Oscar Pereiro (ES).
2002 - 1. Alex Zülle (CH), 2. Piotr Wadecki (PL), 3. Nicolas Fritsch (FR).
2001 - 1. Lance Armstrong (USA), 2. Gilberto Simoni (IT), 3. Wladimir Belli (IT)
2000 - 1.Oscar Camenzind (CH), 2. Dario Frigo (IT), 3. Wladimir Belli (IT)

Zapraszamy na wspaniałe trasy wyścigu!

źródło: tourdesuisse.ch
REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  genewa info  ::  praca.szwajcaria.net  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais-wallis.pl  ::  stgallen.pl  ::  swisshotels.pl ::  
Copyright © 2001 - 2015 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
Reklama:

Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat