Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
szwajcarskie.info
Lista hoteli przez nas polecanych
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Na mecie wyścigu
      Sport: kolarstwo
Wyścig kolarski dookoła Szwajcarii- Tour de Suisse 2014
logo wyścigu Tour de Suisse Tour de Suisse to najważniejszy wyścig kolarski w Szwajcarii.
Odbywa się z reguły w czerwcu. W tym roku odbywa się w dniach 14 - 22 czerwca już po raz 78.

Jest on jednym z najważniejszych wyścigów, na którym szlifują swoją formę kolarze startujący w najważniejszych wyścigach: np. Tour de France. Wyścig ma wysoką rangę i bardzo dobrze jest oceniany zarówno wśród kibiców tego sportu, jak i samych zawodników. Z uwagi na zróżnicowaną topografię, wyścig jest bardzo ciekawy dla oglądających.

Trasa wyścigu w roku 2014 jest następująca:
  1. etap: Bellinzona (TI) - Bellinzona (TI), prolog 9,4 km, (różnica wzniesień 162 m)
  2. etap: Bellinzona (TI) - Sarnen (OW), 181,8 km, (różnica wzniesień 2194 m)
  3. etap: Sarnen (OW) - Heiden (AR), 202,9 km, (różnica wzniesień 557 m)
  4. etap: Heiden (AR) - Ossingen (ZH), 160,4 km, (róźnica wzniesień 207 m)
  5. etap: Ossingen (ZH) - Büren a. A. (AG), 183,6 km, (róźnica wzniesień 326 m)
  6. etap: Büren a. A. (AG) - Delemont (JU), 192,8 km, (róźnica wzniesień 728 m)
  7. etap: Worb (BE) - Worb (BE), 24,5 km, jazda na czas (róźnica wzniesień 205 m)
  8. etap: Delemont (JU) - Verbier (VS), 219,1 km, (róźnica wzniesień 490 m)
  9. etap: Martigny (VS) - Saas-Fee (VS), 156,5 km (róźnica wzniesień 1343 m).
Do wyścigu zgłoszono 22 ekipy i 263 zawodników (z rezerwowymi): Oficjalne wyniki indywidualne I etapu (prologu):
  1. MARTIN, Tony 13 (Niemcy) Omega Pharma QuickStep - wynik 13'48"08 strata 00:00:00
  2. DUMOULIN, Tom 125 (Holandia) GIA - wynik 13'54"93 strata 00:00:10
  3. DENNIS, Rohan 116 (Australia) GRS - wynik 14'01"02 strata 00:00:13
  4. CANCELLARA, Fabian 81 00:09:54 (Szwajcaria) Garmin Sharp - wynik 14'04"44 strata 00:00:16
  5. POZZOVIVO, Domenico 56 (Wlochy) ALM - wynik 14'07"06 strata 00:00:19
Wyniki drużynowe I etapu (prologu):
  1. Garmin-Sharp 42'38"
  2. Team Giant-Shimano 42'49" strata 11"
  3. Cannondale 43'01" strata 23"
  4. Team Sky 43'06" strata 28"
  5. Omega Pharma-QuickStep 43'13" strata 35"
Polacy: 15 CCC Polsat Polkowice 43'52" strata 01'14"

Szwajcarzy zajęli następujące miejsca po I etapie (prologu):

    4. CANCELLARA Fabian TFR - 14'04"44
  16. FRANK Mathias IAM - 14'22"21 strata 18"
  29. DILLIER Silvan BMC - 14'30"68 strata 26"
  34. WYSS Marcel IAM - 14'32"11 strata 28"
  39. HOLLENSTEIN Reto IAM - 14'33"93 strata 29"
  40. ALBASINI Michael OGE - 14'34"62 strata 30"
  44. ELMIGER Martin IAM - 14'37"29 strata 33"
  52. ZAUGG Olivier TCS - 14'42"44 strata 38"
  54. KOHLER Martin BMC - 14'43"11 strata 39"
  57. SCHURTER Nino OGE - 14'43"38 strata 39"
  73. MORABITO Steve BMC - 14'52"18 strata 48"
  82. FUMEAUX Jonathan IAM - 14'56"64 strata 52"
  83. SCHÄR Michael BMC - 14'56"94 strata 52"
  90. TSCHOPP Johann IAM - 14'59"93 strata 55"
  96. RAST Gregory TFR - 15'04"02 strata 01'00"
115. WYSS Danilo BMC - 15'11"25 strata 01'07"

Polacy zajęli następujące miejsca na I etapie (prologu):

  43. TACIAK Mateusz CCC POL 14'36"53 strata 48"
  71. MARCZYNSKI Tomasz CCC POL 14'50"95 strata 1'02"
  81. RUTKIEWICZ Marek CCC POL 14'56"31 strata 1'08"
123. MARYCZ Jarosław CCC POL 15'15"27 strata 1'27"
158. OWSIAN Łukasz CCC POL 15'36"90 strata 1'48"
173. PATERSKI Maciej CCC POL 16'04"36 strata 2'16"

Oficjalne wyniki indywidualne II etapu:
  1. MEYER, Cameron 97 (Australia) OGE - wynik 5h08'18"
  2. DEIGNAN, Philip 42 (Irlandia) SKY - wynik 5h08'18"
  3. WARBASSE, Lawrence 67 (USA) BMC - wynik 5h08'18"
  4. SAGAN, Peter 131 (Słowacja) CAN - strata 00:00:14
  5. SWIFT, Ben 48 (Wlk. Brytania) SKY - strata 00:00:14
Wyniki drużynowe II etapu:
  1. BMC Racing Team 15h25'22"
  2. Team Sky 15h25'22"
  3. Orica GreenEDGE 15h25'22"
  4. Team Giant-Shimano 15h25'36" strata 14"
  5. Movistar Team 15h25'36" strata 14"
Polacy: 13. CCC Polsat Polkowice 15h25'36" strata 14"

Szwajcarzy zajęli następujące miejsca na II etapie:

    6. DILLIER Silvan BMC strata 14"
    8. SCHURTER Nino OGE strata 14"
  23. SCHÄR Michael BMC strata 14"
  37. FRANK Mathias IAM strata 14"
  46. ZAUGG Olivier TCS strata 14"
  50. MORABITO Steve BMC strata 14"
  62. HOLLENSTEIN Reto IAM strata 14"
  63. FUMEAUX Jonathan IAM strata 14"
  66. WYSS Marcel IAM strata 14"
  78. TSCHOPP Johann IAM strata 14"
  82. ELMIGER Martin IAM strata 01'36"
  85. WYSS Danilo BMC strata 01'50"
  90. KOHLER Martin BMC strata 05'09"
105. RAST Gregory TFR strata 09'11"
106. ALBASINI Michael OGE strata 09'11"
146. CANCELLARA Fabian TFR strata 18'50"

Polacy zajęli następujące miejsca na II etapie:

  32. RUTKIEWICZ Marek strata 14"
  56. OWSIAN Łukasz strata 14"
  68. MARCZYNSKI Tomasz strata 14"
118. PATERSKI Maciej strata 16'04"
119. TACIAK Mateusz strata 16'04"
167. MARYCZ Jarosław strata 18'50"

Klasyfikacja indywidualna po dwóch etapach:
  1. MARTIN Tony OPQ GER 5h22'20"
  2. DUMOULIN Tom GIA NED 5h22'26" strata 06"
  3. DENNIS Rohan GRS AUS 5h22'33" strata 13"
  4. SAGAN Peter CAN SVK 5h22'39" strata 19"
  5. MOLLEMA Bauke BEL NED 5h22'42" strata 22"
Klasyfikacja drużynowa po dwóch etapach:
  1. Garmin-Sharp 16h08'14"
  2. Team Giant-Shimano 16h08'25" strata 11"
  3. Team Sky 16h08'28" strata 14"
  4. Cannondale 16h08'37" strata 23"
  5. Trek Factory Racing 16h08'56" strata 42"
Polacy: 14. CCC Polsat Polkowice 16h09'28" strata 01'14"

Klasyfikacja Szwajcarów po dwóch etapach:

  15. FRANK Mathias IAM 5h22'54" 34"
  26. DILLIER Silvan BMC 5h23'02" strata 42"
  30. WYSS Marcel IAM 5h23'04" strata 44"
  33. HOLLENSTEIN Reto IAM 5h23'05" strata 45"
  39. ZAUGG Olivier TCS 5h23'14" strata 54"
  41. SCHURTER Nino OGE 5h23'15" strata 55"
  53. MORABITO Steve BMC 5h23'24" strata 01'04"
  59. FUMEAUX Jonathan IAM 5h23'28" strata 01'08"
  60. SCHÄR Michael BMC 5h23'28" strata 01'08"
  62. TSCHOPP Johann IAM 5h23'31" strata 01'11"
  82. ELMIGER Martin IAM 5h24'31" strata 02'11"
  85. WYSS Danilo BMC 5h25'19" strata 02'59"
  88. KOHLER Martin BMC 5h32'03" strata 09'43"
  99. ALBASINI Michael OGE 5h32'03" strata 09'43"
103. RAST Gregory TFR 5h32'33" strata 10'13"
125. CANCELLARA Fabian TFR 5h41'12" strata 18'52"

Klasyfikacja Polaków po dwóch etapach:   52. MARCZYNSKI Tomasz - 5h23'22" strata 01'02"
  58. RUTKIEWICZ Marek - 5h23'28" strata 01'08"
  79. OWSIAN Łukasz - 5h24'08" strata 01'48"
112. TACIAK Mateusz - 5h38'58" strata 16'38"
124. PATERSKI Maciej - 5h40'26" strata 18'06"
145. MARYCZ Jarosław - 5h42'23" strata 20'03"

Oficjalne wyniki indywidualne III etapu:
  1. MEYER, Cameron (Australia) OGE - wynik 5h08'18"
  2. DEIGNAN, Philip (Irlandia) SKY - wynik 5h08'18"
  3. WARBASSE, Lawrence (USA) BMC - wynik 5h08'18"
  4. SAGAN, Peter (Słowacja) CAN - strata 00:00:14
  5. SWIFT, Ben (Wlk. Brytania) SKY - strata 00:00:14
Wyniki drużynowe III etapu:
  1. Movistar Team 16h06'37"
  2. Belkin Pro Cycling Team 16h06'37"
  3. IAM Cycling 16h06'37"
  4. Lampre-Merida 16h06'37"
  5. Team Giant-Shimano 16h06'42" strata 05"
Polacy: 6. CCC Polsat Polkowice 16h06'51" strata 14"

Szwajcarzy zajęli następujące miejsca na III etapie:

  2. ALBASINI Michael OGE - bez straty
    9. FRANK Mathias IAM - bez straty
  27. WYSS Marcel IAM - strata 05"
  33. MORABITO Steve BMC - strata 05"
  36. TSCHOPP Johann IAM - strona 05"
  43. FUMEAUX Jonathan IAM - strata 14"
  49. HOLLENSTEIN Reto IAM - strata 01'03"
  58. SCHÄR Michael BMC - strata 01'29"
  60. KOHLER Martin BMC - strata 01'29"
  71. DILLIER Silvan BMC - strata 01'29"
  72. RAST Gregory TFR - strata 01'29"
  84. ZAUGG Olivier TCS - strata 03'13"
112. SCHURTER Nino OGE - strata 07'38"
115. WYSS Danilo BMC - strata 07'48"
121. ELMIGER Martin IAM - strata 08'32"
151. CANCELLARA Fabian TFR - strata 15'25"

Polacy zajęli następujące miejsca na III etapie:

  34. MARCZYNSKI Tomasz strata 5"
  44. RUTKIEWICZ Marek strata 14"
  55. MARYCZ Jarosław strata 01'29"
  57. OWSIAN Łukasz strata 01'29"
  98. PATERSKI Maciej strata 04'22"
140. TACIAK Mateusz strata 12'47"

Klasyfikacja indywidualna po trzech etapach:
  1. MARTIN Tony OPQ GER 10h44'34"
  2. DUMOULIN Tom GIA NED 10h44'40" strata 06"
  3. SAGAN Peter CAN SVK 10h44'48" strata 14"
  4. MOLLEMA Bauke BEL NED 10h44'51" strata 17"
  5. SLAGTER Tom Jelte GRS NED 10h44'57" strata 23"
Klasyfikacja drużynowa po trzech etapach:
  1. Team Giant-Shimano 32h15'07"
  2. Garmin-Sharp 32h15'34" strata 27"
  3. Movistar Team 32h15'40" strata 33"
  4. IAM Cycling 32h15'40" strata 33"
  5. Lampre-Merida 32h15'40" strata 33"
Polacy: 7. CCC Polsat Polkowice 32h16'19" strata 01'12"

Klasyfikacja Szwajcarów po trzech etapach:

  9. FRANK Mathias IAM - 10h45'03" strata 29"
  22. WYSS Marcel IAM - 10h45'18" strata 44"
  33. MORABITO Steve BMC - 10h45'38" strata 01'04"
  36. TSCHOPP Johann IAM - 10h45'45" strata 01'11"
  39. FUMEAUX Jonathan IAM - 10h45'51" strata 01'17"
  46. HOLLENSTEIN Reto IAM - 10h46'17" strata 01'43"
  47. DILLIER Silvan BMC - 10h46'40" strata 02'06"
  53. SCHÄR Michael BMC - 10h47'06" strata 02'06"
  63. ZAUGG Olivier TCS - 10h48'36" strata 04'02"
  74. KOHLER Martin BMC - 10h51'48" strata 07'14"
  81. SCHURTER Nino OGE - 10h53'02" strata 08'28"
  84. ALBASINI Michael OGE - 10h54'12" strata 09'38"
  85. ELMIGER Martin IAM - 10h55'12" strata 10'38"
  86. WYSS Danilo BMC - 10h55'16" strata 10'42"
  91. RAST Gregory TFR - 10h56'11" strata 11'37"
154. CANCELLARA Fabian TFR - 11h18'46" strata 34'12"

Klasyfikacja Polaków po trzech etapach:   32. MARCZYNSKI Tomasz - 10h45'36" strata 01'02"
  38. RUTKIEWICZ Marek - 10h45'51" strata 01'17"
  59. OWSIAN Łukasz - 10h47'46" strata 03'12"
112. MARYCZ Jarosław - 11h06'01" strata 21'27"
114. PATERSKI Maciej - 11h06'57" strata 22'23"
136. TACIAK Mateusz - strata 29'20"

Oficjalne wyniki indywidualne IV etapu:
  1. CAVENDISH Mark OPQ (Wlk. Brytania) - wynik 3h35'03"
  2. LOBATO DEL VALLE Juan JoMsOeV (Hiszpania) - bez straty
  3. SAGAN Peter CAN (Słowacja) - bez straty
  4. MODOLO Sacha LAM (Wlochy) - bez straty
  5. KRISTOFF Alexander KAT (Norwegia) - bez straty
Wyniki drużynowe IV etapu:
  1. Omega Pharma-QuickStep 10h45'13"
  2. Movistar Team 10h45'13"
  3. Tinkoff-Saxo 10h45'13"
  4. Orica GreenEDGE 10h45'17" strata 04"
  5. Cannondale 10h45'17" strata 04"
Polacy: 22. CCC Polsat Polkowice 10h45'21" strata 8"

Szwajcarzy zajęli następujące miejsca na IV etapie:

  13. DILLIER Silvan BMC - bez straty
  23. SCHURTER Nino OGE - strata 4"
  35. RAST Gregory TFR - strata 4
  36. SCHÄR Michael BMC - strata 4"
  49. WYSS Marcel IAM - strata 4"
  51. FRANK Mathias IAM - strata 4"
  64. ELMIGER Martin IAM - strata 4"
  70. HOLLENSTEIN Reto IAM - strata 4"
  87. MORABITO Steve BMC - strata 4"
  91. KOHLER Martin BMC - strata 4"
  97. ZAUGG Olivier TCS - strata 4"
104. ALBASINI Michael OGE - strata 4"
109. FUMEAUX Jonathan IAM - strata 4"
111. TSCHOPP Johann IAM - strata 4"
127. WYSS Danilo BMC - strata 4"
154. CANCELLARA Fabian TFR - 01'34"

Polacy zajęli następujące miejsca na IV etapie:

  46. RUTKIEWICZ Marek strata 4"
  53. PATERSKI Maciej strata 04"
  83. MARCZYNSKI Tomasz strata 4"
  93. OWSIAN Łukasz strata 01'29"
  126. TACIAK Mateusz strata 4"
  166. MARYCZ Jarosław strata 15'00"

Klasyfikacja indywidualna po czterech etapach:
  1. MARTIN Tony OPQ (Niemcy) 14h19'41"
  2. DUMOULIN Tom GIA (Holandia) 14h19'47" strata 06"
  3. SAGAN Peter CAN (Slowacja) 14h19'51" strata 10"
  4. MOLLEMA Bauke BEL (Holandia) 14h19'58" strata 17"
  5. SLAGTER Tom Jelte GRS (Holandia) 14h20'04" strata 23"
Klasyfikacja drużynowa po czterech etapach:
  1. Team Giant-Shimano 43h00'28"
  2. Movistar Team 43h00'53" strata 25"
  3. Garmin-Sharp 43h00'55" strata 27"
  4. Lampre-Merida 43h00'57" strata 29"
  5. IAM Cycling 43h01'01" strata 33"
Polacy: 7. CCC Polsat Polkowice 43h01'40" strata 01'12"

Klasyfikacja Szwajcarów po czterech etapach:

    9. FRANK Mathias IAM - 14h20'10" strata 29"
  22. WYSS Marcel IAM - 14h20'25" strata 44"
  33. MORABITO Steve BMC - 14h20'45" strata 01'04"
  36. TSCHOPP Johann IAM - 14h20'52" strata 01'11"
  39. FUMEAUX Jonathan IAM - 14h20'58" strata 01'17"
  46. HOLLENSTEIN Reto IAM - 14h21'24" strata 01'43"
  47. DILLIER Silvan BMC - 14h21'24" strata 01'43"
  53. SCHÄR Michael BMC - 14h22'13" strata 02'32"
  60. ZAUGG Olivier TCS - 14h23'43" strata 04'02"
  72. KOHLER Martin BMC - 14h26'55" strata 07'14"
  79. SCHURTER Nino OGE - 14h28'09" strata 08'28"
  82. ALBASINI Michael OGE - 14h29'19" strata 09'38"
  84. ELMIGER Martin IAM - 14h30'19" strata 10'38"
  85. WYSS Danilo BMC - 14h30'23" strata 10'42"
  89. RAST Gregory TFR - 14h31'18" strata 11'37"
155. CANCELLARA Fabian TFR - 14h55'23" strata 35'42"

Klasyfikacja Polaków po czterech etapach:   32. MARCZYNSKI Tomasz - 14h20'43" strata 01'02"
  38. RUTKIEWICZ Marek - 14h20'58" strata 01'17"
  58. OWSIAN Łukasz - 14h22'53" strata 03'12"
159. MARYCZ Jarosław - 14h56'04" strata 36'23"
112. PATERSKI Maciej - 14h42'04" strata 22'23"
131. TACIAK Mateusz - 14h49'01" strata 29'20"

Oficjalne wyniki indywidualne V etapu:
  1. MODOLO Sacha LAM (Włochy) - 4h08'06"
  2. SAGAN Peter CAN (Słowacja) - bez straty
  3. DEGENKOLB John GIA (Niemcy) - bez straty
  4. KRISTOFF Alexander KAT (Norwegia) - bez straty
  5. ROJAS GIL Jose Joaquin MOV (Hiszpania) - bez straty
Wyniki drużynowe V etapu:
  1. Movistar Team 12h24'18" 00"
  2. Team Giant-Shimano 12h24'18" - bez straty
  3. Katusha Team 12h24'18" - bez straty
  4. Wanty-Groupe Gobert 12h24'18" - bez straty
  5. IAM Cycling 12h24'18" - bez straty
Polacy: 16. CCC Polsat Polkowice 12h24'18" - bez straty

Szwajcarzy zajęli następujące miejsca na V etapie:

    9. SCHURTER Nino OGE - bez straty
  27. FRANK Mathias IAM - bez straty
  31. ZAUGG Olivier TCS - bez straty
  33. HOLLENSTEIN Reto IAM - bez straty
  35. WYSS Marcel IAM - bez straty
  41. SCHÄR Michael BMC - bez straty
  42. ELMIGER Martin IAM - bez straty
  43. RAST Gregory TFR - bez straty
  73. TSCHOPP Johann IAM - bez straty
  87. KOHLER Martin BMC - bez straty
  89. WYSS Danilo BMC - bez straty
113. FUMEAUX Jonathan IAM - bez straty
139. ALBASINI Michael OGE - bez straty
142. CANCELLARA Fabian TFR - strata 02'29"
153. MORABITO Steve BMC - strata 02'29"
154. DILLIER Silvan BMC - strata 02'29"

Polacy zajęli następujące miejsca na V etapie:

  30. RUTKIEWICZ Marek strata 0
  83. OWSIAN Łukasz strata 0
  92. PATERSKI Maciej strata 0
100. MARCZYNSKI Tomasz strata 0
132. TACIAK Mateusz strata 0
158. MARYCZ Jarosław strata 03'15"

Klasyfikacja indywidualna po pięciu etapach:
  1. MARTIN Tony OPQ (Niemcy) 18h27'47"
  2. DUMOULIN Tom GIA (Holandia) 18h27'53" strata 06"
  3. SAGAN Peter CAN (Slowacja) 18h27'57" strata 10"
  4. MOLLEMA Bauke BEL (Holandia) 18h28'04" strata 17"
  5. SLAGTER Tom Jelte GRS (Holandia) 18h28'10" strata 23"
Klasyfikacja drużynowa po pięciu etapach:
  1. Team Giant-Shimano 55h24'46"
  2. Movistar Team 55h25'11" strata 25"
  3. Garmin-Sharp 55h25'13" strata 27"
  4. Lampre-Merida 55h25'15" strata 29"
  5. IAM Cycling 55h25'19" strata 33"
Polacy: 7. CCC Polsat Polkowice 55h25'58" strata 01'12"

Klasyfikacja Szwajcarów po pięciu etapach:

    9. FRANK Mathias IAM - 18h28'16" strata 29"
  22. WYSS Marcel IAM - 18h28'31" strata 44"
  33. MORABITO Steve BMC - 18h28'51" strata 01'04"
  36. TSCHOPP Johann IAM - 18h28'58" strata 01'11"
  39. FUMEAUX Jonathan IAM - 18h29'04" strata 01'17"
  45. HOLLENSTEIN Reto IAM - 18h29'30" strata 01'43"
  46. DILLIER Silvan BMC - 18h29'49" strata 02'02"
  52. SCHÄR Michael BMC - 18h30'19" strata 02'32"
  59. ZAUGG Olivier TCS - 18h31'49" strata 04'02"
  71. KOHLER Martin BMC - 18h35'01" strata 07'14"
  78. SCHURTER Nino OGE - 18h36'15" strata 08'28"
  82. ALBASINI Michael OGE - 18h37'25" strata 09'38"
  84. ELMIGER Martin IAM - 18h38'25" strata 10'38"
  85. WYSS Danilo BMC - 18h38'29" strata 10'42"
  88. RAST Gregory TFR - 18h39'24" strata 11'37"
161. CANCELLARA Fabian TFR - 19h05'58" strata 38'11"

Klasyfikacja Polaków po pięciu etapach:   32. MARCZYNSKI Tomasz - 18h28'49" 01'02"
  38. RUTKIEWICZ Marek - 18h29'04" 01'17"
  57. OWSIAN Łukasz - 18h30'59" 03'12"
110. PATERSKI Maciej - 18h50'10" 22'23"
126. TACIAK Mateusz - 18h57'07" 29'20"
162. MARYCZ Jarosław - 19h07'25" 39'38" (przedostatni)

Oficjalne wyniki indywidualne VI etapu:
  1. TRENTIN Matteo OPQ (Włochy) - 4h43'19"
  2. BENNATI Daniele TCS (Włochy) - bez straty
  3. GAVAZZI Francesco AST (Włochy) - bez straty
  4. SWIFT Ben SKY (Wlk. Brytania) - bez straty
  5. SAGAN Peter CAN (Słowacja) - bez straty
Wyniki drużynowe VI etapu:
  1. BMC Racing Team 14h09'57" - bez straty
  2. Lampre-Merida 14h09'57" - bez straty
  3. Team Giant-Shimano 14h09'57" - bez straty
  4. Belkin Pro Cycling Team 14h09'57" - bez straty
  5. Tinkoff-Saxo 14h09'57" - bez straty
Polacy: 15. CCC Polsat Polkowice 14h09'57" - bez straty

Szwajcarzy zajęli następujące miejsca na VI etapie:

    8. DILLIER Silvan BMC - bez straty
  14. SCHURTER Nino OGE - bez straty
  17. FRANK Mathias IAM - bez straty
  27. SCHÄR Michael BMC - bez straty
  30. KOHLER Martin BMC - bez straty
  39. HOLLENSTEIN Reto IAM - bez straty
  40. ZAUGG Olivier TCS - bez straty
  51. MORABITO Steve BMC - bez straty
  55. WYSS Marcel IAM - bez straty
  63. TSCHOPP Johann IAM - bez straty
  81. WYSS Danilo BMC - 01'47"
  90. FUMEAUX Jonathan IAM - 06'15"
  91. RAST Gregory TFR - 09'40"
  92. ELMIGER Martin IAM - 09'40"
109. CANCELLARA Fabian TFR - 17'39"
115. ALBASINI Michael OGE - 17'39"

Polacy zajęli następujące miejsca na VI etapie:

  43. RUTKIEWICZ Marek strata 0
  77. OWSIAN Łukasz strata 01'47"
  113. PATERSKI Maciej strata 17'39"
56. MARCZYNSKI Tomasz strata 0
147. TACIAK Mateusz strata 18'18"
MARYCZ Jarosław nie ukończył etapu

Klasyfikacja indywidualna po sześciu etapach:
  1. MARTIN Tony OPQ (Niemcy) 23h11'06"
  2. DUMOULIN Tom GIA (Holandia) 23h11'12" strata 06"
  3. SAGAN Peter CAN (Słowacja) 23h11'16" strata 10"
  4. MOLLEMA Bauke BEL (Holandia) 23h11'23" strata 17"
  5. SLAGTER Tom Jelte GRS (Holandia) 23h11'29" strata 23"
Klasyfikacja drużynowa po sześciu etapach:
  1. Team Giant-Shimano 69h34'43"
  2. Movistar Team 69h35'08" strata 25"
  3. Garmin-Sharp 69h35'10" strata 27"
  4. Lampre-Merida 69h35'12" strata 29"
  5. IAM Cycling 69h35'16" strata 33"
Polacy: 7. CCC Polsat Polkowice 69h35'55" 01'12"

Klasyfikacja Szwajcarów po sześciu etapach:

    9. FRANK Mathias IAM - 23h11'35" strata 29"
  22. WYSS Marcel IAM - 23h11'50" strata 44"
  33. MORABITO Steve BMC - 23h12'10" strata 01'04"
  36. TSCHOPP Johann IAM - 23h12'17" strata 01'11"
  42. HOLLENSTEIN Reto IAM - 23h12'49" strata 01'43"
  43. DILLIER Silvan BMC - 23h13'08" strata 02'02"
  47. SCHÄR Michael BMC - 23h13'38" strata 02'32"
  51. ZAUGG Olivier TCS - 23h15'08" strata 04'02"
  64. KOHLER Martin BMC - 23h18'20" strata 07'14"
  65. FUMEAUX Jonathan IAM - 23h18'38" strata 07'32"
  66. SCHURTER Nino OGE - 23h19'34" strata 08'28"
  74. WYSS Danilo BMC - 23h23'35" strata 12'29"
  79. ELMIGER Martin IAM - 23h31'24" strata 20'18"
  83. RAST Gregory TFR - 23h32'23" strata 21'17"
100. ALBASINI Michael OGE - 23h38'23" strata 27'17"
156. CANCELLARA Fabian TFR - 24h06'56" strata 55'50"

Klasyfikacja Polaków po sześciu etapach:   32. MARCZYNSKI Tomasz - 23h12'08" strata 01'02"
  38. RUTKIEWICZ Marek - 23h12'23" strata 01'17"
  57. OWSIAN Łukasz - 23h16'05" strata 04'59"
119. PATERSKI Maciej - 23h51'08" strata 40'02"
130. TACIAK Mateusz - 23h58'44" strata 47'38"
MARYCZ Jarosław - zrezygnował

Oficjalne wyniki indywidualne VII etapu:
  1. MARTIN Tony OPQ (Niemcy) 31'37"23
  2. DUMOULIN Tom GIA (Holandia) 31'59"34 strata 22"
  3. FARIA DA COSTA Rui Alberto (Portugalia) 32'05"23 strata 28"
  4. CANCELLARA Fabian TFR (Szwajcaria) 32'18"38 strata 41"
  5. FRANK Mathias IAM (Szwajcaria) 32'22"51 strata 45"
Wyniki drużynowe VII etapu:
  1. Team Giant-Shimano 1h38'25"
  2. Lampre-Merida 1h38'50" strata 25"
  3. FDJ.fr 1h39'14" strata 49"
  4. IAM Cycling 1h39'22" strata 57"
  5. Movistar Team 1h39'32" strata 01'07"
Polacy: 9. CCC Polsat Polkowice 1h40'34" 02'09"

Szwajcarzy zajęli następujące miejsca na VII etapie:

    4.CANCELLARA Fabian TFR - 32'18"38 strata 41"
    5. FRANK Mathias IAM - 32'18"38 strata 45"
  20. MORABITO Steve BMC - 33'15"19 strata 01'38"
  23. ELMIGER Martin IAM - 33'23"06 strata 01'46"
  32. HOLLENSTEIN Reto IAM - 33'37"05 strata 02'00"
  34. KOHLER Martin BMC - 33'42"13 strata 02'05"
  35. WYSS Marcel IAM - 33'42"13 strata 02'07"
  38. DILLIER Silvan BMC - 33'46"44 strata 02'09"
  53. SCHURTER Nino OGE - 34'15"16 strata 02'38"
  65. TSCHOPP Johann IAM - 34'31"51 strata 02'54"
  85. WYSS Danilo BMC - 34'59"10 strata 03'22"
  86. ALBASINI Michael OGE - 34'59"38 strata 03'22"
  97. RAST Gregory TFR - 35'14"80 strata 03'37"
107. SCHÄR Michael BMC - 35'30"21 strata 03'53"
108. FUMEAUX Jonathan IAM - 35'31"38 strata 03'54"
125. ZAUGG Olivier TCS - 36'05"90 strata 04'28"

Polacy zajęli następujące miejsca na VII etapie:

  17. TACIAK Mateusz - 33'08"48 strata 01'31"
  31. MARCZYNSKI Tomasz - 33'37"05 strata 02'00"
  40. RUTKIEWICZ Marek - 33'49"61 strata 02'12"
  93. PATERSKI Maciej - 35'09"60 strata 03'32"
110. OWSIAN Łukasz - 35'33"39 strata 03'56"
MARYCZ Jarosław nie ukończył etapu

Klasyfikacja indywidualna po siedmiu etapach:
  1. MARTIN Tony OPQ (Niemcy) - 23h42'43"
  2. DUMOULIN Tom GIA (Holandia) - 23h43'11" strata 28"
  3. FARIA DA COSTA Rui Alberto (Portugalia) - 23h43'48" strata 01'05"
  4. FRANK Mathias IAM (Szwajcaria) - 23h43'57" strata 01'14"
  5. IZAGIRRE INSAUSTI Ion MOV (Hiszpania) - 23h44'16" strata 01'33"
Klasyfikacja drużynowa po siedmiu etapach:
  1. Team Giant-Shimano 71h13'08"
  2. Lampre-Merida 71h14'02" strata 54"
  3. IAM Cycling 71h14'38" strata 01'30"
  4. Movistar Team 71h14'40" strata 01'32"
  5. Belkin Pro Cycling Team 71h14'58" strata 01'50"
Polacy: 9. CCC Polsat Polkowice 71h16'29" 03'21"

Klasyfikacja Szwajcarów po siedmiu etapach:

    4. FRANK Mathias IAM - 23h43'57" strata 01'14"
  22. MORABITO Steve BMC - 23h45'25" strata 02'42"
  26. WYSS Marcel IAM - 23h45'34" strata 02'51"
  33. HOLLENSTEIN Reto IAM - 23h46'26" strata 03'43"
  38. TSCHOPP Johann IAM - 23h46'48" strata 04'05"
  39. DILLIER Silvan BMC - 23h46'54" strata 04'11"
  47. SCHÄR Michael BMC - 23h49'08" strata 06'25"
  56. ZAUGG Olivier TCS - 23h51'13" strata 08'30"
  59. KOHLER Martin BMC - 23h52'02" strata 09'19"
  65. SCHURTER Nino OGE - 23h53'49" strata 11'06"
  66. FUMEAUX Jonathan IAM - 23h54'09" strata 11'26"
  73. WYSS Danilo BMC - 23h58'34" strata 15'51"
  77. ELMIGER Martin IAM - 24h04'47" strata 22'04"
  82. RAST Gregory TFR - 24h07'37" strata 24'54"
  96. ALBASINI Michael OGE - 24h13'22" strata 30'39"
143. CANCELLARA Fabian TFR - 24h39'14" strata 56'31"

Klasyfikacja Polaków po siedmiu etapach:   28. MARCZYNSKI Tomasz - 23h45'45" strata 03'02"
  31. RUTKIEWICZ Marek - 23h46'12" strata 03'29"
  58. OWSIAN Łukasz - 23h51'38" strata 08'55"
116. PATERSKI Maciej - 24h26'17" strata 43'34"
125. TACIAK Mateusz - 24h31'52" strata 49'09"
MARYCZ Jarosław - zrezygnował

Oficjalne wyniki indywidualne VIII etapu:
  1. CHAVES RUBIO Johan Esteban OGE (Kolumbia) - 5h11'16"
  2. KREUZIGER Roman TCS (Czechy) - strata 03"
  3. MOLLEMA Bauke BEL (Holandia) - strata 03"
  4. CAPECCHI Eros MOV (Włochy) - strata 16"
  5. ACEVEDO CALLE Janier Alexis GRS (Kolumbia) - strata 17"
Wyniki drużynowe VIII etapu:
  1. Belkin Pro Cycling Team 15h36'01"
  2. Lampre-Merida 15h36'51" strata 50"
  3. Garmin-Sharp 15h38'25" strata 02'24"
  4. Movistar Team 15h38'34" strata 02'33"
  5. BMC Racing Team 15h40'01" strata 04'00"
Polacy: 8. CCC Polsat Polkowice 15h41'04" strata 05'03"

Szwajcarzy zajęli następujące miejsca na VIII etapie:

  10. FRANK Mathias IAM - 17"
  15. MORABITO Steve BMC - strata 40"
  20. ZAUGG Olivier TCS - strata 01'02"
  40. WYSS Marcel IAM - strata 03'12"
  46. WYSS Danilo BMC - strata 04'53"
  54. FUMEAUX Jonathan IAM - strata 07'10"
  58. ELMIGER Martin IAM - strata 08'27"
  59. SCHÄR Michael BMC - strata 08'27"
  60. HOLLENSTEIN Reto IAM - strata 08'27"
  61. SCHURTER Nino OGE - strata 08'27"
  62. DILLIER Silvan BMC - strata 08'27"
  63. KOHLER Martin BMC - strata 08'27"
  65. TSCHOPP Johann IAM - strata 08'27"
  94. ALBASINI Michael OGE - strata 14'06"
115.CANCELLARA Fabian TFR - strata 17'13"
116. RAST Gregory TFR - strata 17'13"

Polacy zajęli następujące miejsca na VIII etapie:

  29. MARCZYNSKI Tomasz - strata 02'02"
  38. RUTKIEWICZ Marek - strata 03'12"
  90. OWSIAN Łukasz - strata 13'27"
  99. PATERSKI Maciej - strata 15'20"
142. TACIAK Mateusz - strata 20'28"
MARYCZ Jarosław nie ukończył etapu

Klasyfikacja indywidualna po ośmiu etapach:
  1. MARTIN Tony OPQ (Niemcy) - 28h54'16"
  2. DUMOULIN Tom GIA (Holandia) - 28h55'07" strata 51"
  3. FARIA DA COSTA Rui Alberto (Portugalia) - 28h55'21" strata 01'05"
  4. FRANK Mathias IAM (Szwajcaria) - 28h55'30" strata 01'14"
  5. MOLLEMA Bauke BEL (Holandia) - 28h55'57" strata 01'41"
Klasyfikacja drużynowa po ośmiu etapach:
  1. Lampre-Merida 86h50'53"
  2. Belkin Pro Cycling Team 86h50'59" strata 06"
  3. Movistar Team 86h53'14" strata 02'21"
  4. Garmin-Sharp 86h53'29" strata 02'36"
  5. Team Giant-Shimano 86h54'07" strata 03'14"
Polacy: 7. CCC Polsat Polkowice 86h57'33" strata 06'40"

Klasyfikacja Szwajcarów po ośmiu etapach:

    4. FRANK Mathias IAM - 28h55'30" strata 01'14"
  12. MORABITO Steve BMC - 28h57'21" strata 03'05"
  28. WYSS Marcel IAM - 29h00'02" strata 05'46"
  43. HOLLENSTEIN Reto IAM - 29h06'09" strata 11'53"
  44. TSCHOPP Johann IAM - 29h06'31" strata 12'15"
  45. DILLIER Silvan BMC - 29h06'37" strata 12'21"
  50. SCHÄR Michael BMC - 29h08'51" strata 14'35"
  39. ZAUGG Olivier TCS - 29h03'31" strata 09'15"
  53. KOHLER Martin BMC - 29h11'45" strata 17'29"
  58. SCHURTER Nino OGE - 29h13'32" strata 19'16"
  55. FUMEAUX Jonathan IAM - 29h12'35" strata 18'19"
  60. WYSS Danilo BMC - 29h14'43" strata 20'27"
  75. ELMIGER Martin IAM - 29h24'30" strata 30'14"
  92. RAST Gregory TFR - 29h36'06" strata 41'50"
  95. ALBASINI Michael OGE - 29h38'44" strata 44'28"
138. CANCELLARA Fabian TFR - 30h07'43" strata 1h13'27"

Klasyfikacja Polaków po ośmiu etapach:   25. MARCZYNSKI Tomasz - 28h59'03" strata 04'47"
  30. RUTKIEWICZ Marek - 29h00'40" strata 06'24"
  63. OWSIAN Łukasz - 29h16'21" strata 22'05"
115. PATERSKI Maciej - 29h52'53" strata 58'37"
128. TACIAK Mateusz - 30h03'36" strata 1h09'20"
MARYCZ Jarosław - zrezygnował

Oficjalne wyniki indywidualne IX etapu:
  1. FARIA DA COSTA Rui Alberto LAM (Portugalia) - 4h13'14"
  2. MOLLEMA Bauke BEL (Holandia) - strata 14"
  3. FRANK Mathias IAM (Szwajcaria) - strata 24"
  4. MORABITO Steve BMC (Szwajcaria) - strata 47"
  5. ZAUGG Olivier TCS (Szwajcaria) - strata 47"
W trakcie etapu wycofało się 25 kolarzy, a 4 w ogóle nie wystartowało. Wyniki drużynowe IX etapu:
  1. Belkin Pro Cycling Team 12h47'26"
  2. FDJ.fr 12h48'28" strata 01'02"
  3. BMC Racing Team 12h50'12" strata 02'46"
  4. IAM Cycling 12h51'40" strata 04'14"
  5. Lampre-Merida 12h52'46" strata 05'20"
Polacy: 20. CCC Polsat Polkowice 13h52'01" strata 1h04'35"

Szwajcarzy zajęli następujące miejsca na IX etapie:

    3. FRANK Mathias IAM - strata 24"
    4. MORABITO Steve BMC - strata 47"
    5. ZAUGG Olivier TCS - strata 47"
    8. WYSS Marcel IAM - strata 01'48"
  30. SCHÄR Michael BMC - strata 07'01"
  39. TSCHOPP Johann IAM - strata 09'46"
  45. DILLIER Silvan BMC - strata 16'42"
  50. SCHURTER Nino OGE - strata 20'05"
  52. ELMIGER Martin IAM - strata 20'05"
  55. ALBASINI Michael OGE - strata 20'05"
  59. HOLLENSTEIN Reto IAM - strata 23'49"
  61. FUMEAUX Jonathan IAM - strata 23'49"
  87. KOHLER Martin BMC - strata 32'39"
  96. WYSS Danilo BMC - strata 32'39"
109. RAST Gregory TFR - strata 32'39"

CANCELLARA Fabian TFR - zerzygnował ze startu do tego etapu i nie ukończył wyścigu.

Polacy zajęli następujące miejsca na IX etapie:

31. MARCZYNSKI Tomasz - strata 07'01"
77. RUTKIEWICZ Marek - strata 32'39"
76. OWSIAN Łukasz - strata 32'39"
97. PATERSKI Maciej - strata 32'39"
TACIAK Mateusz - nie ukończył etapu

Klasyfikacja indywidualna końcowa:
  1. FARIA DA COSTA Rui Alberto LAM (Portugalia) - 33h08'35"
  2. FRANK Mathias IAM (szwajcaria) - 33h09'08" strata 33"
  3. MOLLEMA Bauke BEL (Holandia) - 33h09'25" strata 50"
  4. MARTIN Tony OPQ (Niemcy) - 33h09'48" strata 01'13"
  5. DUMOULIN Tom GIA (Holandia) - 33h10'39" strata 02'04"
Klasyfikacja drużynowa końcowa:
  1. Belkin Pro Cycling Team 99h38'25"
  2. Lampre-Merida 99h43'39" strata 05'14"
  3. BMC Racing Team 99h46'14" strata 07'49"
  4. FDJ.fr 99h46'22" strata 07'57"
  5. IAM Cycling 99h50'45" strata 12'20"
Polacy: 15. CCC Polsat Polkowice 100h49'34" strata 1h11'09"

Klasyfikacja ostateczna Szwajcarów:

  2. FRANK Mathias IAM - 33h09'08" strata 33"
  6. MORABITO Steve BMC - 33h11'22" strata 02'47"
18. WYSS Marcel IAM - 33h15'04" strata 06'29"
21. ZAUGG Olivier TCS - 33h17'32" strata 08'57"
33. SCHÄR Michael BMC - 33h29'06" strata 20'31"
34. TSCHOPP Johann IAM - 33h29'31" strata 20'56"
44. DILLIER Silvan BMC - 33h36'33" strata 27'58"
50. HOLLENSTEIN Reto IAM - 33h43'12" strata 34'37"
53. SCHURTER Nino OGE - 33h46'51" strata 38'16"
55. FUMEAUX Jonathan IAM - 33h49'38" strata 41'03"
65. KOHLER Martin BMC - 33h57'38" strata 49'03"
66. ELMIGER Martin IAM - 33h57'49" strata 49'14"
72. WYSS Danilo BMC - 34h00'36" strata 52'01"
80. ALBASINI Michael OGE - 34h12'03" strata 1h03'28"
90. RAST Gregory TFR - 34h21'59" strata 1h13'24"

CANCELLARA Fabian TFR - nie ukończył wyścigu, wycofał się po 8 etapie

Klasyfikacja ostateczna Polaków:   24. MARCZYNSKI Tomasz - 33h19'18" 10'43"
  51. RUTKIEWICZ Marek - 33h46'33" 37'58"
  74. OWSIAN Łukasz - 34h02'14" 53'39"
103. PATERSKI Maciej - 34h38'46" 1h30'11"
TACIAK Mateusz - nie ukończył etapu

Najlepszymi góralami wyścigu byli:
  1. THURAU Bjorn (Niemcy) EUC 74 pkt
  2. HOLLENSTEIN Reto (Szwajcaria) IAM 37 pkt
  3. MOLLEMA Bauke (Holandia) BEL 32 pkt
  4. WARBASSE Lawrence (USA) BMC 28 pkt
  5. DEIGNAN Philip (Irlandia) SKY 24 pkt
W poprzednich latach w wyścigu wygrywali:

2013 - 1. Rui A. Faria da Costa (Port.), 2. Bauke Mollema (Holandia), 3. Roman Kreuziger (Czechy)
2012 - 1. Rui A. Faria da Costa (Port.), 2. Frank Schleck (Lux), 3. Levi Leipheimer (USA)
2011 - 1. Levi Leipheimer (USA) 2. Damiano Cunego (IT) 3. Steven Kruijswijk (NL)
2010 - 1. Frank Schleck (LUX), 2. Lance Armstrong (USA), 3. Jacob Fuglsang (DK)
2009 - 1. Fabian Cancellara (CH), 2. Tony Martin (DE), 3. Roman Kreuziger (CZ).
2008 - 1. Roman Kreuziger (CZ), 2. Andreas Kloeden (DE), 3. Igor Anton (ES).
2007 - 1. KARPIEC Władimir (RU), 2. KIRCHEN Kim TMO (LU), 3. DEVOLDER Stijn (BE).
2006 - 1. Jan Ullrich (DE), 2. Koldo Gil Perez (ES), 3. Jorg Jaksche (DE).
2005 - 1. Aitor Gonzalez (ES), 2. Michael Rogers (AU), 3. Jan Ullrich (DE).
2004 - 1. Jan Ullrich (DE), 2. Fabian Jeker (CH), 3. Dario Cioni (IT).
2003 - 1. Aleksander Winokurow (KZ), 2. Giuseppe Guerini (IT), 3. Oscar Pereiro (ES).
2002 - 1. Alex Zülle (CH), 2. Piotr Wadecki (PL), 3. Nicolas Fritsch (FR).
2001 - 1. Lance Armstrong (USA), 2. Gilberto Simoni (IT), 3. Wladimir Belli (IT)
2000 - 1.Oscar Camenzind (CH), 2. Dario Frigo (IT), 3. Wladimir Belli (IT)

Zapraszamy na wspaniałe trasy wyścigu!

źródło: tourdesuisse.ch
REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  genewa info  ::  praca.szwajcaria.net  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais-wallis.pl  ::  stgallen.pl  ::  swisshotels.pl ::  
Copyright © 2001 - 2015 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
Reklama:

Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat