Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
więcej info
Tu znajdziecie inne informacje o Szwajcarii
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Miejscowość Grüsch w kantonie Gryzonia
      Państwo: społeczeństwo
66-letnia matka
W Szwajcarii rozgorzała dyskusja po tym jak 66-letnia mieszkanka Gryzonii urodziła bliźniaki w szpitalu w Chur. Samotna kobieta, była proboszcz małej parafii ewangelickiej Grüsch, została matką w wyniku zapłodnienia in vitro przeprowadzonego na Ukrainie. Porób nastąpił przez cesarskie cięcie. Kobieta ta została najstarszą matką w Szwajcarii. Dzieci mają biblijne imiona: Joshua.

Poprzedni "rekord" wieku wynosił 60 lat. Była to mieszkanka kantonu Argowia. W Szwajcarii jak dotąd były 4 przypadki urodzin dziecka w późnym wieku.

Kobieta jest na emeryturze i zawsze marzyła o tym by mieć dziecko. Swoje marzenie spełniła, choć dla wielu osób jej postępowanie oceniane jest jako przejaw egoizmu.

Zabieg przeprowadzono na Ukrainie, ponieważ zapłodnienie in vitro w Szwajcarii nie mogło mieć miejsca z uwagi na bardzo restrykcyjne przepisy w tym zakresie, których ta kobieta nie mogłaby wypełnić.

Pomimo wydłużającego się życia (zwłaszcza kobiet) nie można wykluczyć odejścia tej kobiety dość szybko, gdy dzieci będą jeszcze małe. Ponadto brak ojca może stanowić pewne obciążenie nawet w ich dorosłym życiu, nie wspominając już o tak banalnej sprawie jak całkowity brak dziadków, których inne dzieci będą miały. Rodzenie w tak późnym wieku rodzi wiele problemów, z których wielu jeszcze nie zdajemy sobie sprawy.

Z obserwowanych przez nas komentarzy zamieszczanych w prasie lokalnej i na forach internetowych wynika, że zdania są podzielone, aczkolwiek z niewielką przewagą komentarzy negatywnych osób, które uważają, że urodzenie dziecka przed 70-tką nie powinno mieć miejsca.
REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  genewa info  ::  praca.szwajcaria.net  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais-wallis.pl  ::  stgallen.pl  ::  swisshotels.pl ::  
Copyright © 2001 - 2014 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
edom.pl Domy i apartamenty wakacyjne
Reklama:
Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Kolejka na Jungfrau
Sklep 3 Suisses
Kosmetyki Yves Rocher
Tu może być Twoja reklama
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat