Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
więcej info
Tu znajdziecie inne informacje o Szwajcarii
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Lotnisko Kloten w Zurychu
      Komunikacja
Lotnictwo w Szwajcarii
Szwajcaria zawsze słynęła z doskonałych linii lotniczych. Jedne z największych i najbezpieczniejszych linii na świecie to SWISSAIR. Niestety z powodu załamania się rynku północno-amerykańskiego po 11 września 2001 r. linie musiały ogłosić upadłość, mimo prób ratowania ich przez państwo. Straty były zbyt wysokie, by utrzymywać linie przy życiu za wszelką cenę. Szkoda, były to flagowe linie szwajcarskie, symbol potęgi gospodarki szwajcarskiej i obiekt dumy narodowej.

Majątek firmy Swissair przejęła firma CROSSAIR, która do tej pory była małym przewoźnikiem regionalnym, wykonując głównie loty na liniach europejskich i czarterowych.

Z połączenia obu firm powstały nowe linie lotnicze SWISS International Air Lines AG, które przejęły tradycyjne walory poprzednika i starały się konkurować z innymi liniami lotniczymi. Linie Crossair nie istnieją. Linie SWISS zostały przejęte przez niemiecką Lufthansę i należą do Star Alliance (podobnie jak polski LOT).

Więcej informacji na temat poszczególnych linii znajdziecie klikając w odpowiedni odnośnik.

Oprócz regularnych linii lotniczych istnieją małe lotnicze firmy przewozowe jak: Osobno należy wymienić firmę REGA, która zajmuje się ratownictwem lotniczym i transportem chorych śmigłowcami i samolotami sanitarnymi. Działa w każdych warunkach pogodowych przez cały rok, ratując życie ofiarom wypadków w górach i nie tylko.

lotnisko Kloten w ZurychuSzwajcaria dysponuje licznymi lotniskami o różnych nawierzchniach i długościach pasów startowych. Łącznie jest 67 lotnisk. Wiele z wymienionych wyżej lotnisk to lotniska wojskowe. Ich liczby jednak nie podamy;-)
REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  genewa info  ::  praca.szwajcaria.net  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais-wallis.pl  ::  stgallen.pl  ::  swisshotels.pl ::  
Copyright © 2001 - 2014 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
edom.pl Domy i apartamenty wakacyjne
Reklama:
Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Kolejka na Jungfrau
Sklep 3 Suisses
Kosmetyki Yves Rocher
Tu może być Twoja reklama
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat