Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
więcej info
Tu znajdziecie inne informacje o Szwajcarii
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Targi sztuki Art Basel
      Gospodarka: targi
Targi sztuki: Art Basel
Jeden z eksponatów Art Basel Jak co roku w Bazylei odbywają się słynne targi sztuki: Art Basel. 44. Targi Art Basel odbyły się w dniach od 12 do 16 czerwca 2013 r. Czynne były dla szerokiej publiczności od 13 czerwca w godzinach 11.00 - 19.00. Otwarcie odbyło sią 11 czerwca tylko dla zaproszonych gości, podobnie 12 czerwca był dniem wyłącznie dla zwiedzających za zaproszeniem.

Targi te są pierwszymi na świecie targami sztuki XX i XXI wieku. Ponad 300 przodujących galerii świata prezentuje tu dzieła ponad 4000 artystów.

Ponad 65.000 kolekcjonerów, sprzedawców, artystów i miłośników sztuki bierze udział w dorocznych spotkaniach świata sztuki. Przyjeżdżają tu oglądać najostrzej ocenione dzieła, uczyć się i podglądać "konkurencję".

Art Basel jest wyjątkową imprezą świata sztuki. Gazeta "New York Times" określa Art Basle jako "olimpiadę świata sztuki" . To wyjątkowe targi w wyjątkowej atmosferze i scenerii. Zapraszamy wszystkich miłośników sztuki na przyszłoroczne targi. Na prawdę warto.

Historia targów zaczyna się w 1970 r. kiedy kilka galerii sztuki z Bazylei postanowiło stworzyć wspólną platformę promocji dzieł sztuki, która wkrótce stała się światowym najbardziej prestiżowym forum galerii sztuki. Tę platformę stworzyli Ernst Beyeler, Trudi Bruckner i Balz Hilt. Na pierwsze targi zjechało się ponad 16300 osób. Wówczas wystawiało 90 galerii i 30 wydawców z 10 krajów.

Art Basel zajmuje halę nr 1 i 2 Targów w Bazylei, przy Messeplatz, 4005 Basel.

W hali nr 1 (wybudowanej w 1999 r. przez szwajcarskiego architekta i kolekcjonera sztuki Theo Hotz) mieszczą się: Art Unlimited (sztuka bez ograniczeń), Art Statements (określenia sztuki), Art Basel Conversations (konwersacje), Art Salon (salon sztuki), Artists Books (książki artystyczne), Artists Records (płyty artystyczne) i Off Press (sztuka poza krytyką).

W hali nr 2 (zbudowanej w latach 50-tych XX wieku przez Hansa Hoffmanna) mieszczą się: Art Galleries (galerie sztuki), Art Feature (przedstawienia artystyczne), Art Edition (wydawnictwa artystyczne) i Art Magazines (magazyny o sztuce). Trudno opisywać zgromadzone tu dzieła sztuki z uwagi na ich ogromną różnorodność ze wszystkich dziedzin sztuki. To prawdziwa uczta dla koneserów. Po prostu trzeba przyjechać i zobaczyć. Opisać się nie da.

Targi można było zwiedzać także codziennie z przewodnikiem mówiącym po angielsku, francusku, niemiecku i włosku. Tego typu zwiedzanie jest organizowane i subsydiowane przez targi Art Basel i firmę GCC GmbH. Ceny biletów: bilet dzienny - CHF 48, bilet popołudniowy od 17.00 - CHF 25, dwudniowy - CHF 80, na wszystkie dni - CHF 110, zniżkowy dla uczniów i seniorów - CHF 35, grupy powyżej 10 osób za każdą - CHF 35, klasy szkolne CHF 25 za osobę.

Następne targi odbędą się w dniach 18 - 21 czerwca 2015 r. w Bazylei. Oprócz Bazylei targi te są organizowane również w Hong Kongu i w grudniu w Miami na Florydzie (USA).
REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  genewa info  ::  praca.szwajcaria.net  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais-wallis.pl  ::  stgallen.pl  ::  swisshotels.pl ::  
Copyright © 2001 - 2015 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
edom.pl Domy i apartamenty wakacyjne
Reklama:
Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Kolejka na Jungfrau
Sklep 3 Suisses
Kosmetyki Yves Rocher
Tu może być Twoja reklama
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat