Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
więcej info
Tu znajdziecie inne informacje o Szwajcarii
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Salon samochodowy w Genewie
      Gospodarka: targi
Salon samochodowy w Genewie
Jak co roku w halach PALEXPO w Genewie (obok lotniska Cointrin) odbywa się wielka impreza samochodowa - Międzynarodowy Salon Samochodowy.

W tym roku to już 88. salon, otwarty dla publiczności od 8 marca (otwarcie godz. 10.00) do 18 marca (zamknięcie o godz. 20.00). W sobotę i niedzielę otwarty w godzinach: 9.00 - 19.00. Otwarcia Salonu dokonał minister spraw wewnętrznych p. Guy Parmelin. Przebywał na terenie salonu, oglądając szczególnie stanowiska Renault i Tesli. Odpowiadał na pytania dziennikarzy. To drugi raz w historii salonu, gdy otwarcia dokonuje członek Rady Federalnej a nie prezydent Konfederacji.

Więcej informacji zamieszczamy na naszej specjalnej stronie poświęconej salonowi pod adresem: salonauto.info. Zapraszamy do jej odwiedzin.

Bilet dzienny na salon kosztował CHF 16 dorośli, CHF 9 dzieci w wieku 6 - 16 lat i emeryci. Oczywiście taniej dla grup (od 21 osób): CHF 11 za osobę. Od godziny 16-ej oferowany był wieczorowy bilet w cenie 8 CHF. Dla zwiedzających był do wygrania nowy Peugeot 208.

PALEXPO znajduje się obok budynku dworca Geneve Aeroport, 3 minuty pieszo w lewo od wyjścia głównego.

Oczywiście do dyspozycji zwiedzających były restauracje i bary, gdzie można się było posilić i napić, oddział banku kantonalnego BCG z bankomatem, poczta z bankomatem i faksem, kiosk i inne usługi. Dla zwiedzających z dziećmi przygotowano przedszkole, gdzie można było pozostawić pociechę w wieku do 8 lat pod fachowym nadzorem za opłatą CHF 5 za 4 godziny. Wszelkich informacji na terenie salonu udzielały hostessy firmy MANPOWER. Ogółem było 8 barów ogólnych, 2 bary z szampanem, 2 bary z sokiem pomarańczowym, 1 bar mleczny, 4 stoiska z lodami, naleśnikami francuskimi, hamburgerami, kebabem, kanapkami, makaronem i hotdogami.

Genewskie Biuro Turystyki przygotowało jak co roku specjalną ofertę dla turystów przyjeżdżających na salon: pakiet obejmujący 1 nocleg w hotelu 2-gwiazdkowym ze śniadaniem, 1 wejście na salon dla 1 osoby, korzystanie bezpłatnie z transportu publicznego w Genewie w cenie od 71 CHF plus udział w losowaniu jazdy próbnej luksusowym samochodem. Normalnie pakiet kosztował dużo więcej. Z pakietu można było skorzystać poprzez stronę www.salon-auto.ch. Więcej informacji pod numerem w Genewie +41 22 909 70 00.

Dzień przed otwarciem salonu dla prasy wybrany został samochód roku 2016. Został nim Opel Astra (produkowany w Polsce).

Na niższych poziomach hali nr 7 znajduje się Muzeum Samochodowe, gdzie warto zobaczyć ponad 350 aut, prezentowanych według kraju i marki.

W tegorocznym salonie brało udział ok. 200 wystawców z ponad 30 krajów na powierzchni 77323 m2. W tym roku przedstawiono 120 premier światowych i europejskich. W ubiegłym roku organizatorzy doliczyli się 682.000 zwiedzających i około 11300 przedstawicieli mediów. W tym roku spodziewano się większej frekwencji. Oto kilka ciekawszych aut jakie można było obejrzeć na wystawie w poprzednich latach:

Audi A3

Audi A8L

Ferrari 360 Challenge Stradale

Volkswagen New Beetle Cabriolet

Lexus RX 300

Nissan 350Z
Wszystkich zainteresowanych motoryzacją zapraszamy na 87. AUTOSALON 2017 w dniach 2 - 12 marca 2017 r.

Podczas tegorocznego salonu ponad 11,300 przedstawicieli prasy, radia, telewizji i mediów elektronicznych zostało zaproszonych do Palexpo na 2 dni prasowe. Producenci samochodów zorganizowali 75 konferencji prasowych w obecności sławnych osobistości.

Około 40 % odwiedzających genewski Salon Samochodowy to osoby spoza Szwajcarii, co czyni je najbardziej międzynarodowymi targami w świecie.

Dotychczasowy prezes Motor Show p. Luc Argand stwierdził w wywiadzie, że ilość odwiedzających show była wyższa o 6 % od tej z roku poprzedniego, co pozwoliło w pełni osiągnąć założone cele. Nie zakładano pobicia rekordu frekwencji, ale zapewnienie najlepszych warunków i najwyższego możliwego komfortu dla wszystkich zwiedzających. Od ubiegłego roku prezesem (jeszcze przez 4 lata) jest Maurice Turrettini, adwokat z Genewy, a dyrektorem generalnym André Hefti.

Więcej możecie przeczytać i zobaczyć na nowej stronie internetowej poświęconej wyłącznie salonowi - salonauto.info.
REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  genewa info  ::  praca.szwajcaria.net  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais.pl  ::  ticino.pl  ::  swisshotels.pl ::  
Copyright © 2001 - 2016 by 'szwajcaria.net'. Created by
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
edom.pl Domy i apartamenty wakacyjne
Reklama:
Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Kolejka na Jungfrau
Sklep 3 Suisses
Kosmetyki Yves Rocher
Tu może być Twoja reklama
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat