Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
więcej info
Tu znajdziecie inne informacje o Szwajcarii
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Salon samochodowy w Genewie
      Gospodarka: targi
Salon samochodowy w Genewie
Jak co roku w halach PALEXPO w Genewie (obok lotniska Cointrin) odbywała się wielka impreza samochodowa - Międzynarodowy Salon Samochodowy.

W tym roku był to już 88. salon, otwarty dla publiczności od 8 marca (otwarcie godz. 10.00) do 18 marca (zamknięcie o godz. 20.00). W sobotę i niedzielę otwarty w godzinach: 9.00 - 19.00.

Mieliśmy właśnie pierwszą w historii RP niedzielę wolną od handlu. Wielu zachęcało do spacerów. Pogoda była wyjątkowo sprzyjająca. My zachęcaliśmy do innej wycieczki - do zwiedzenia 88. Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie.

W niedzielę 11 marca w Genewie nie było tak ciepło jak na południu Polski bo TYLKO 8 stopni na plusie i deszczowo, ale gorąco było wewnątrz hal PALEXPO, gdzie trwał salon samochodowy.Opisaliśmy to tak:

Wybierzmy jedno z aut jakie przyjechały specjalnie na tę okazję do Genewy, zasiądźmy za kierownicą (albo chociaż jako pasażer) i jedźmy do Palexpo.Po wejściu do hali zobaczymy mnóstwo ludzi i pojazdów. Jesteśmy na miejscu. Jest co oglądać. Pamiętajmy, że możemy wziąć udział w konkursie i wygrać auto hybrydowe Ford Mondeo warte 39.900 franków. Trzeba tylko zainstalować w telefonie aplikację Salon Car Collector, zrobić zdjęcia samochodów o niskim zużyciu energii i zgłosić je organizatorom salonu.Jest tu bardzo wiele bo blisko 900 pojazdów z całego świata od najważniejszych producentów, ale także pojazdy koncepcyjne, które wzbudzają ogromne zainteresowanie.

Naszą wycieczkę po salonie rozpoczniemy w hali nr 4 od niezwykle śmiałej i ciekawej koncepcji zaprezentowanej przez koncern Renault EZ-GO. To samochód autonomiczny, elektryczny o nowatorskim rozwiązaniu wsiadania do niego. Samochód ma podnoszony dach z przodu z opuszczaną przednią rampą jak trap promu, po którym wchodzą do wnętrza pasażerowie lub nawet wjeżdżając wózkiem. Pasażerowie siedzą wzdłuż bocznych mocno przeszklonych boków pojazdu (kanapa w kształcie litery U). Pojazd porusza się z prędkością maksymalną 50 km/godz co w zupełności wystarczy na miejskie trasy. Inżynierowie Renault chcą w ten sposób zrewolucjonizować transport miejski. Zobaczymy czy im się to uda.W hali nr 2 zobaczymy Mitsubishi Outlander PHEV o napędzie hybrydowym. SUV Mitsubishi o 3 silnikach: spalinowym, elektrycznym z przodu i z tyłu o stałym napędzie 4WD. SUV ten jest pierwszym w "stajni" Mitsubishi hybrydowym typu plug-in i jednocześnie samochodem elektrycznym. Oba silniki elektryczne mają po 60 kW. Zużycie paliwa - rewelacja 1,63 L/100 km!W tej samej hali nr 2 możemy zobaczyć rodzimą konstrukcję MICROLINO. Szwajcarski 2-miejscowy pojazd elektryczny o wadze 450 kg i zasięgu 120 do 215 (w zależności od baterii) osiągający maksymalnie 90 km/godz. Idealny samochód do parkowania w zatłoczonych miastach, do którego wsiada się od frontu.W hali nr 6 Jaguar wystawia całą gamę swoich samochodów. Zobaczymy wśród nich białego Jaguara I-PACE EV-400 w pełni elektrycznego, bateryjnego o pojemności baterii 90kW osiągającego 100 km/godz w ciągu 4,8 sekundy i mającego zasięg do 480 km.W tej samej hali możemy zobaczyć wśród całej kolekcji samochodów Land Rover kolejną nowość - luksusową hybrydę SUV plug-in Range Rover PHEV P400e Autobiography. Samochód Range Rover P400e ma 300-konny silnik benzynowy i elektryczny silnik o mocy 85 kW. Do 100km/godz rozpędza się w 6.8 sekundy a osiąga maksymalną szybkość 220km/godz.W hali nr 1 firma FOMM przedstawia swoje pojazdy wśród których jest najmniejszy 4-miejscowy samochód elektryczny mogący zarówno jeździć po drogach jak i pływać.Wiele do oglądania. Wiele zachwycających pojazdów, ale proponujemy zakończyć naszą wędrówkę w hali nr 6 przy stanowisku nr 6250. Tu prezentowany jest RIMAC-C_two - nowy sportowy samochód całkowicie elektryczny o fantastycznej mocy 2000 KM! Ten samochód przyspiesza do setki w niecałe dwie sekundy! Chciałoby się spróbować przyjemności jazdy nim ale niestety jego cena to MILION euro.Trochę pomarzyliśmy, czas wracać do naszego starego auta i w drogę do domu... Za rok znów się tu spotkamy!

Więcej możecie przeczytać i zobaczyć na nowej stronie internetowej poświęconej wyłącznie salonowi - salonauto.info.
REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  ticino.pl  ::  szwajcaria-praca.pl  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais.pl  ::  zegarkowe.pl  ::  hoteleszwajcarskie.pl ::  
Copyright © 2001 - 2018 by 'szwajcaria.net'. Created by
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
edom.pl Domy i apartamenty wakacyjne
Reklama:
Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Kolejka na Jungfrau
Sklep 3 Suisses
Kosmetyki Yves Rocher
Tu może być Twoja reklama
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat