Pierwszy Portal o Szwajcarii po polsku

Artykuł

 Najnowsze
  • Szwajcaria wygrała z Gruzją 1 : 0 Dziś w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2020 Szwajcaria wygrała z Gruzją 1 : 0. Bramkę dla Szwajcarii zdobył debiutant w reprezentacji Cedric Itten. Mecz odbył się w mieście St. Gallen...
  • Ewakuacja 200 turystów helikopterem Ewakuacja 200 turystów helikopterem z Kleine Scheidegg (BE). Bardzo trudną noc mają za sobą turyści, którzy w czwartek wybrali się kolejką na Kleine Scheidegg (w drodze na Jungfrau). Trasa ta...
  • Szwajcaria mistrzem świata U17 w 2009 Dziś mija dokładnie 10 lat od największego sukcesu szwajcarskiej piłki nożnej – tytułu mistrza świata w piłce nożnej dla drużyny szwajcarskich juniorów U-17. Rozegrany w Nigerii turniej o tytuł mistrza...
  • Trzęsienie ziemi w Szwajcarii Trzęsienie ziemi w Szwajcarii. W ostatnich dniach trzęsie się ziemia w kantonie Valais na południu Szwajcarii. We wtorek na południe od góry Wildhorn na Wyżynie Berneńskiej zatrzęsła się ziemia o...
  • Druga tura wyborów do Rady Stanów Nie wszędzie udało się uzyskać wyniki za pierwszym razem. Poniżej kantony w których będzie druga tura wyborów do Rady Stanów oraz data ich przeprowadzenia: Argowia – 24.11.2019 Bazylea-Kraj – 24.11.2019...
  • Szwajcarskie partie po wyborach Szwajcarskie partie po wyborach do Rady Narodowej 20 października 2019 r. Ponieważ wybory Rady Stanów nie zakończyły się jeszcze – będzie druga tura wyborów to dziś skupimy się na pełnych...
  • Skład osobowy nowej Rady Narodowej Poniżej prezentujemy listę wszystkich osób, które od społeczeństwa uzyskały mandat do zasiadania w Radzie Narodowej: Pierwsze zestawienie obejmuje wszystkie nowo wybrane osoby, które dotychczas nie były obecne w szwajcarskim parlamencie....
  • Ponad 40 % kandydatów do szwajcarskiego parlamentu to kobiety Ponad 40 % kandydatów do szwajcarskiego parlamentu to kobiety. Federalna Komisja ds. Kobiet (Eidgenössische Kommission für Frauenfragen EKF) podała dane statystyczne dotyczące udziału kobiet w wyborach 2019 r. Z zestawienia...
  • Program pomaga wyborcom wybrać najlepszego kandydata na posła. Program pomaga wyborcom wybrać najlepszego kandydata na posła. Niezależna szwajcarska organizacja Vimentis opracowała przed laty specjalny program wspomagający wybór kandydatów. Jego działanie polega na tym, że osoba używająca programu określa...
  • Szwajcaria skreślona z listy rajów podatkowych. Szwajcaria skreślona z listy rajów podatkowych. Wczoraj Unia Europejska w specjalnym komunikacie unijnego komisarza ds. finansów oznajmiła, że Szwajcaria została definitywnie usunięta z szarej listy rajów podatkowych i to przed...

Axpo Super League sezon 2009/2010

Axpo Super League sezon 2009/2010
Sierpień 07
21:11 2009

Axpo Super League (ASL) to najważniejsza liga szwajcarska. Obejmuje jedynie 10 zespołów. W sezonie 2009/2010 w Axpo Super League grały następujące zespoły: FC AarauGrasshopper Club Zürich, AC Bellinzona, Neuchâtel Xamax FCFC St. GallenFC Basel 1893FC ZürichBSC Young BoysFC Luzern i FC Sion.

Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich meczów Axpo Super League w sezonie jesiennym 2009/2010:

Sobota 11.07.2009
17:45 FC Aarau – Grasshopper Club Zürich   1 : 0

Niedziela 12.07.2009
16:00 AC Bellinzona – Neuchâtel Xamax FC   1 : 1
16:00 FC St. Gallen – FC Basel 1893   2 : 0

Wtorek 14.07.2009
20:15 FC Zürich – BSC Young Boys   2 : 3

Sobota 18.07.2009
17:45 Neuchâtel Xamax FC – FC Zürich   3 : 0
17:45 BSC Young Boys – FC St. Gallen   1 : 1

Niedziela 19.07.2009
16:00 FC Basel 1893 – FC Aarau   2 : 1
16:00 AC Bellinzona – FC Luzern   1 : 2
16:00 Grasshopper Club Zürich – FC Sion   3 : 1

Sroda 22.07.2009
19:45 FC Sion – FC Luzern   3 : 1
19:45 FC Zürich – FC St. Gallen   1 : 0

Sobota 25.07.2009
17:45 FC St. Gallen – Neuchâtel Xamax FC   1 : 1
17:45 FC Zürich – AC Bellinzona   4 : 1

Niedziela 26.07.2009
16:00 FC Aarau – BSC Young Boys   0 : 3
16:00 FC Luzern – Grasshopper Club Zürich   2 : 1
16:00 FC Sion – FC Basel 1893   1 : 2

Sobota 01.08.2009
16:00 AC Bellinzona – FC Aarau   4 : 1
16:00 Neuchâtel Xamax FC – FC Sion   1 : 3

Niedziela 02.08.2009
16:00 FC Basel 1893 – FC Luzern   1 : 1
16:00 BSC Young Boys – Grasshopper Club Zürich   2 : 0

Sobota 08.08.2009
17:45 Grasshopper Club Zürich – FC St. Gallen   1 : 3
17:45 FC Sion – FC Aarau   1 : 1

Niedziela 09.08.2009
16:00 FC Basel 1893 – FC Zürich   1 : 1
16:00 FC Luzern – Neuchâtel Xamax FC   2 : 1
16:00 BSC Young Boys – AC Bellinzona   4 : 2

Sobota 15.08.2009
17:45 FC Sion – FC Zürich   3 : 3
17:45 FC St. Gallen – AC Bellinzona   1 : 1

Niedziela 16.08.2009
16:00 FC Aarau – Neuchâtel Xamax FC   0 : 4
16:00 Grasshopper Club Zürich – FC Basel 1893   3 : 1
16:00 FC Luzern – BSC Young Boys   1 : 2

Sobota 22.08.2009
17:45 FC St. Gallen – FC Aarau   1 : 0
17:45 FC Zürich – FC Luzern   4 : 0

Niedziela 23.08.2009
16:00 AC Bellinzona – Grasshopper Club Zürich   0 : 0
16:00 Neuchâtel Xamax – FC FC Basel 1893   2 : 2
16:00 BSC Young Boys – FC Sion   3 : 1

Sobota 29.08.2009
17:45 FC Aarau – FC Zürich   1 : 1
17:45 FC Luzern – FC St. Gallen   3 : 1

Niedziela 30.08.2009
16:00 FC Basel 1893 – BSC Young Boys   1 : 2
16:00 FC Sion – AC Bellinzona   3 : 1

Poniedzialek 31.08.2009
19:45 Grasshopper Club Zürich – Neuchâtel Xamax FC   1 : 3

Sobota 12.09.2009
17:45 FC St. Gallen – FC Sion   1 : 1
17:45 FC Zürich – Grasshopper Club Zürich   4 : 3

Niedziela 13.09.2009
16:00 FC Aarau – FC Luzern   2 : 4
16:00 AC Bellinzona – FC Basel 1893   2 : 3
16:00 Neuchâtel Xamax FC – BSC Young Boys   3 : 0

Sroda 23.09.2009
19:45 FC Basel 1893 – FC St. Gallen   4 : 0
19:45 Grasshopper Club Zürich – FC Aarau   4 : 0
20:15 BSC Young Boys – FC Zürich   3 : 0

Czwartek 24.09.2009
19:45 FC Luzern – FC Sion   1 : 2
19:45 Neuchâtel Xamax FC – AC Bellinzona   4 : 1

Sobota 26.09.2009
17:45 FC Aarau – FC Basel 1893   0 : 2
17:45 FC St. Gallen – BSC Young Boys   2 : 3

Niedziela 27.09.2009
16:00 FC Luzern – AC Bellinzona   2 : 0
16:00 FC Sion – Grasshopper Club Zürich   2 : 3
16:00 FC Zürich – Neuchâtel Xamax FC   1 : 2

Sobota 03.10.2009
17:45 Grasshopper Club Zürich – FC Luzern   0 : 0
17:45 Neuchâtel Xamax FC – FC St. Gallen   4 : 2

Niedziela 04.10.2009
16:00 FC Basel 1893 – FC Sion   5 : 0
16:00 AC Bellinzona – FC Zürich   3 : 2
16:00 BSC Young Boys – FC Aarau   4 : 0

Sobota 24.10.2009
17:45 FC Aarau – AC Bellinzona   1 : 2
17:45 Grasshopper Club Zürich – BSC Young Boys   2 : 1

Niedziela 25.10.2009
16:00 FC Luzern – FC Basel 1893   4 : 5
16:00 FC Sion – Neuchâtel Xamax FC   1 : 0
16:00 FC St. Gallen – FC Zürich   1 : 3

Sroda 28.10.2009
19:45 FC Aarau – FC Sion   0 : 0
19:45 FC St. Gallen – Grasshopper Club Zürich   1 : 0
19:45 FC Zürich – FC Basel 1893   2 : 2

Czwartek 29.10.2009
19:45 AC Bellinzona – BSC Young Boys   1 : 7
19:45 Neuchâtel Xamax FC – FC Luzern   1 : 1

Sobota 31.10.2009
17:45 FC Basel 1893 – Grasshopper Club Zürich   3 : 1
17:45 FC Zürich – FC Sion   1 : 1

Niedziela 01.11.2009
16:00 AC Bellinzona – FC St. Gallen   0 : 5
16:00 Neuchâtel Xamax FC – FC Aarau   3 : 3
16:00 BSC Young Boys – FC Luzern   1 : 1

Sobota 07.11.2009
17:45 FC Aarau – FC St. Gallen   0 : 2
17:45 Grasshopper Club Zürich – AC Bellinzona   7 : 0

Niedziela 08.11.2009
16:00 FC Luzern – FC Zürich   1 : 0
16:00 FC Sion – BSC Young Boys   3 : 1

Poniedzialek 09.11.2009
19:45 FC Basel 1893 – Neuchâtel Xamax FC   4 : 1

Sobota 28.11.2009
17:45 FC St. Gallen – FC Luzern   1 : 1
17:45 Neuchâtel Xamax FC – Grasshopper Club Zürich   0 : 1

Niedziela 29.11.2009
13:30 BSC Young Boys – FC Basel 1893   2 : 0
16:00 FC Zürich – FC Aarau   2 : 0
16:00 AC Bellinzona – FC Sion   3 : 1

Sobota 05.12.2009
17:45 FC Sion – FC St. Gallen   2 : 1
17:45 Grasshopper Club Zürich – FC Zürich   1 : 0

Niedziela 06.12.2009
16:00 BSC Young Boys – Neuchâtel Xamax FC   1 : 0
16:00 FC Basel 1893 – AC Bellinzona   3 : 2
16:00 FC Luzern – FC Aarau   6 : 0

Sobota 06.02.2010
17:45 FC St. Gallen – FC Sion   1 : 0
17:45 FC Zürich – Neuchâtel Xamax FC   0 : 0

Niedziela 07.02.2010
16:00 FC Aarau – AC Bellinzona   6 : 3
16:00 FC Basel 1893 – BSC Young Boys   4 : 0
16:00 FC Luzern – Grasshopper Club Zürich   4 : 2

Sobota 13.02.2010
17:45 BSC Young Boys – FC Luzern   2 : 1

Niedziela 14.02.2010
16:00 Neuchâtel Xamax FC – FC Basel 1893   1 : 3
16:00 FC Sion – FC Zürich   1 : 1

Sobota 20.02.2010
17:45 FC Basel 1893 – FC Aarau   2 : 1

Niedziela 21.02.2010
16:00 FC Sion – Neuchâtel Xamax FC   1 : 1
16:00 FC St. Gallen – BSC Young Boys   1 : 2
16:00 FC Luzern – AC Bellinzona   2 : 1

Sobota 27.02.2010
17:45 BSC Young Boys – FC Zürich   2 : 1

Niedziela 28.02.2010
16:00 FC Aarau – FC Luzern   1 : 2
16:00 AC Bellinzona – FC Basel 1893   0 : 2
16:00 Neuchâtel Xamax FC – FC St. Gallen   0 : 3

Sobota 06.03.2010
17:45 FC Basel 1893 – Grasshopper Club Zürich   1 : 2
17:45 FC Sion – AC Bellinzona   2 : 1

Niedziela 07.03.2010
16:00 Neuchâtel Xamax FC – BSC Young Boys   1 : 0
16:00 FC St. Gallen – FC Aarau   2 : 2
16:00 FC Zürich – FC Luzern   1 : 0

Sroda 10.03.2010
18:45 AC Bellinzona – FC St. Gallen   0 : 2
18:45 Grasshopper Club Zürich – FC Aarau   2 : 0

Sobota 13.03.2010
17:45 FC Aarau – FC Zürich   1 : 3
17:45 AC Bellinzona – Neuchâtel Xamax FC   3 : 2

Niedziela 14.03.2010
16:00 Grasshopper Club Zürich – FC St. Gallen   2 : 1
16:00 FC Luzern – FC Basel 1893   0 : 1
16:00 BSC Young Boys – FC Sion   1 : 0

Sroda 17.03.2010
18:45 Grasshopper Club Zürich – FC Sion   2 : 0

Sobota 20.03.2010
17:45 FC Sion – FC Luzern   5 : 2
17:45 BSC Young Boys – Grasshopper Club Zürich   4 : 0

Niedziela 21.03.2010
16:00 Neuchâtel Xamax FC – FC Aarau   2 : 1
16:00 FC St. Gallen – FC Basel 1893   2 : 4
16:00 FC Zürich – AC Bellinzona   2 : 0

Sroda 24.03.2010
19:45 FC Aarau – FC Sion   0 : 3
19:45 FC Basel 1893 – FC Zürich   4 : 1
19:45 FC Luzern – FC St. Gallen   2 : 3

Czwartek 25.03.2010
19:45 AC Bellinzona – BSC Young Boys   1 : 3
19:45 Grasshopper Club Zürich – Neuchâtel Xamax FC   2 : 1

Sobota 27.03.2010
17:45 FC Sion – FC Basel 1893   2 : 2
17:45 FC St. Gallen – FC Zürich   1 : 0

Niedziela 28.03.2010
16:00 Grasshopper Club Zürich – AC Bellinzona   2 : 0
16:00 Neuchâtel Xamax FC – FC Luzern   1 : 2
16:00 BSC Young Boys – FC Aarau   3 : 1

Czwartek 01.04.2010
19:45 FC Basel 1893 – FC Sion   4 : 3
19:45 FC Zürich – FC St. Gallen   1 : 1
19:45 AC Bellinzona – Grasshopper Club Zürich   1 : 2

Sobota 03.04.2010
17:45 FC Luzern – Neuchâtel Xamax FC   2 : 1
17:45 FC Aarau – BSC Young Boys   1 : 5

Poniedzialek 05.04.2010
16:00 FC Zürich – Grasshopper Club Zürich   3 : 2

Sobota 10.04.2010
17:45 Neuchâtel Xamax FC – Grasshopper Club Zürich   0 : 1
17:45 FC Sion – FC Aarau   4 : 0
17:45 BSC Young Boys – AC Bellinzona   2 : 1

Niedziela 11.04.2010
16:00 FC St. Gallen – FC Luzern   3 : 1
16:00 FC Zürich – FC Basel 1893   1 : 2

Wtorek 13.04.2010
19:45 FC Aarau – Neuchâtel Xamax FC   1 : 0
19:45 Grasshopper Club Zürich – BSC Young Boys   2 : 1

Sroda 14.04.2010
19:45 FC Basel 1893 – FC St. Gallen   3 : 2
19:45 AC Bellinzona – FC Zürich   1 : 4
19:45 FC Luzern – FC Sion   1 : 1

Sobota 17.04.2010
17:45 Neuchâtel Xamax – FC AC Bellinzona   2 : 0
17:45 FC Zürich – FC Aarau   0 : 1

Niedziela 18.04.2010
15:30 FC Sion – BSC Young Boys   4 : 1
16:00 FC St. Gallen – Grasshopper Club Zürich   0 : 1
16:00 FC Basel 1893 – FC Luzern   5 : 0

Sobota 24.04.2010
17:45 FC Aarau – FC St. Gallen   2 : 0
17:45 FC Luzern – FC Zürich   4 : 1

Niedziela 25.04.2010
16:00 AC Bellinzona – FC Sion   2 : 1
16:00 Grasshopper Club Zürich – FC Basel 1893   4 : 0
16:00 BSC Young Boys – Neuchâtel Xamax FC   4 : 1

Sobota 01.05.2010
17:45 FC Sion – Grasshopper Club Zürich   1 : 0
17:45 FC St. Gallen – Neuchâtel Xamax FC   2 : 1

Niedziela 02.05.2010
16:00 FC Basel 1893 – AC Bellinzona   4 : 0
16:00 FC Luzern – FC Aarau   4 : 0
16:00 FC Zürich – BSC Young Boys   0 : 2

Sroda 05.05.2010
19:45 BSC Young Boys – FC St. Gallen   2 : 1
20:15 FC Aarau – FC Basel 1893   0 : 3

Czwartek 06.05.2010
19:45 AC Bellinzona – FC Luzern   0 : 0
19:45 Grasshopper Club Zürich – FC Zürich   4 : 0
19:45 Neuchâtel Xamax FC – FC Sion   4 : 1

Czwartek 13.05.2010
20:15 FC Aarau – Grasshopper Club Zürich   1 : 4
20:15 FC Basel 1893 – Neuchâtel Xamax FC   3 : 0
20:15 FC Luzern – BSC Young Boys   5 : 1
20:15 FC St. Gallen – AC Bellinzona   1 : 2
20:15 FC Zürich – FC Sion   2 : 0

Niedziela 16.05.2010
16:00 AC Bellinzona – FC Aarau   1 : 2
16:00 Grasshopper Club Zürich – FC Luzern   0 : 1
16:00 Neuchâtel Xamax FC – FC Zürich   3 : 3
16:00 FC Sion – FC St. Gallen   5 : 1
16:15 BSC Young Boys – FC Basel 1893   0 : 2

Piatek 21.05.2010
20:15 AC Bellinzona – FC Lugano   2 : 1

Poniedzialek 24.05.2010
16:00 FC Lugano – AC Bellinzona   0 : 0

Tabela wyników sezonu 2009/2010 jest podana na stronie wyników.

Ostatnia drużyna tabeli spada automatycznie do Challenge League, a zwycięzca Challenge League automatycznie awansuje do Axpo Super League. Natomiast druga drużyna Challenge League gra w barażach o awans z przedostatnią drużyną tabeli Axpo Super League.

W sezonie 2010/2011 w Axpo Super League grają następujące zespoły: FC Thun, Grasshopper Club Zürich, AC Bellinzona, Neuchâtel Xamax FC, FC St. Gallen, FC Basel 1893, FC Zürich, BSC Young Boys, FC Luzern i FC Sion.

Wykaz meczów z sezonu 2012/2013 jest na stronie sezon 2012/2013, meczów z sezonu 2011/2012 jest na stronie sezon 2011/2012, sezonu 2010/2011 na stronie sezon 2010/2011 w wykaz meczów sezonu 2009/2010 jest umieszczony na stronie sezon 2009/2010 i dla porównania na stronie sezon 2003/2004 wyniki meczów z sezonu piłkarskiego 2003/2004.

Tabele podsumowujące sezonu 2012/2013 publikujemy na stronie tabela 2012/2013, sezonu 2011/2012 publikujemy na stronie tabela 2011/2012, sezonu 2010/2011 na stronie tabela 2010/2011, a sezonu 2009/2010 na stronie tabela 2009/2010.

Podobne wpisy

0 Komentarzy

Nie ma jeszcze komentarzy!

Jeszcze nie ma komentarzy ale moze chcesz dodac swoj?

Napisz komentarz

Napisz komentarz

Bieżące wskaźniki finansowe

Kurs: 1 CHF – 3,9047 PLN zmiana: -0,64 %

Index SMI Zurych: 10 463.43 zmiana: +0,28 %