Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
więcej info
Tu znajdziecie inne informacje o Szwajcarii
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Dojazd do Szwajcarii koleją
      Komunikacja: dojazd
Dojazd do Szwajcarii koleją
Przejazd z Polski do Szwajcarii koleją jest bardzo wygodny i przyjemny. Można spokojnie podziwiać przepiękne widoki po drodze, nie tracąc czasu na prowadzenie auta (gdybyśmy wybrali tę opcję).

Jest kilka możliwości przejazdu koleją.

Najszybszym połączeniem z kolejowym z Warszawy do Zurychu jest połączenie z przesiadką w Berlinie. Podróż trwa od 15 do 19 godzin w zależności od rodzaju pociągu. Cena biletu jest niestety dość wysoka i zamknie się kwotą powyżej 800 zł. Dla tych, którym nie zależy na pośpiechu proponujemy to rozwiązanie.

Koleje niemieckie Deutsche Bahn (DB) oferują specjalne bilety, dzięki którym można trasę na terenie Niemiec przebyć płacąc poniżej 100 Euro za przejazd od granicy polskiej z Frankfurtu nad Odrą przez Berlin do stacji Basel Bad (de facto Bazylea). Szczegółów prosimy szukać na stronie Deutsche Bahn. Na ten pociąg jest wymagana rezerwacja.

Stacja Basel Bad obsługująca koleje DB znajduje się już po szwajcarskiej stronie Bazylei. Do stacji Basel SBB skąd odjeżdżają wszystkie pociągi na teren Szwajcarii jest stąd tylko 3 km, które można przebyć choćby tramwajem. Dojechać do Słubic, czy nawet Frankfurtu n.O. można z Poznania pociągiem regionalnym. Podsumowując można do Bazylei dojechać pociągiem tanio. Planując podróż trzeba śledzić portale internetowe PKP, DB i SBB, gdzie zawsze znajdzie się okazje na tani przejazd.

Szczególnie zachęcamy do korzystania z usług kolei Deutsche Bahn ponieważ oferują atrakcyjne ceny biletów i wysoki komfort podróży. Oszczędnościowe ceny biletów zapewnimy sobie rezerwując je wcześniej (im wcześniej tym taniej). Wkrótce rezerwację biletów, będziecie mogli dokonać bezpośrednio z naszej strony.

Kolejnym możliwym połączeniem jest przejazd koleją poprzez Wiedeń. Podróż z przesiadką w Wiedniu (Wien Westbahnhof) trwa niecałe 19 godzin. Wyjazd z Warszawy Centralnej (prowadzi wagon sypialny, wagon z miejscami do leżenia), przyjazd do Wiednia Westbahnhof. Z Wiednia odjazd z tego samego dworca pociągiem, który dociera do Zurychu (Hauptbahnhof).

Można też skorzystać z przejazdu przez Czechy, ale tu trzeba liczyć się z czasem przejazdu 24 godziny z przesiadką w Pradze. Wyjazd z Warszawy Centralnej pociągiem EC z rezerwacją miejsc, przyjazd do stacji Praha hl.n. Przesiadka do pociągu CityNightLine na tej samej stacji, przyjazd do stacji Zurych Hbf. Pociąg prowadzi wagon sypialny, wagon z miejscami do leżenia, przekąski i napoje u konwojenta wagonu. Cała podróż trwa prawie 24 godziny.

Podróż koleją jest droga, ale trzeba stale przeglądać oferty kolei, można wówczas dojechać znacznie taniej.
REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  genewa info  ::  praca.szwajcaria.net  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais-wallis.pl  ::  stgallen.pl  ::  swisshotels.pl ::  
Copyright © 2001 - 2014 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
edom.pl Domy i apartamenty wakacyjne
Reklama:
Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Kolejka na Jungfrau
Sklep 3 Suisses
Kosmetyki Yves Rocher
Tu może być Twoja reklama
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat