Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
więcej info
Tu znajdziecie inne informacje o Szwajcarii
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Słodka półka w dyskoncie DENNER
      Gospodarka: pieniądze
Sieć sklepów dyskontowych DENNER
Denner to sieć supermarketów i sklepów detalicznych, trzecia po Migros i Coop.

Założył ją Heinrich Reiff-Schwartz w 1860 r. Następny jej właściciel Cäsar Denner-Reiff nadał jej nazwę: "Consumgesellschaft DENNER und Co". Cäsar Denner zmarł w 1935 r. Firma została przekształcona w spółkę akcyjną.

W 1946 r. Karl Schweri - jeden z większych udziałowców spółki został z niej wykluczony z uwagi na konflikty z innymi akcjonariuszami. 5 lat później Karl Schweri przejął kontrolę nad firmą wykupując potajemnie akcje firmy.

Pierwszy supermarket otworzył Denner w 1962 r. w Schwamendingen (570 m² powierzchni sprzedażnej i ponad 5000 artykułów). 24 października 1967 r. w Zurychu Altstetten otwarto pierwszy w Szwajcarii spożywczy supermarket dyskontowy.

logo firmy DennerRok 1969 to przejęcie wszystkich akcji firmy i zarządu nią przez Karla Schweri. Firma ostatecznie przyjmuje nazwę DENNER AG. W 1982 r. Denner przekroczył po raz pierwszy kwotę 1 miliarda franków obrotu. Dotychczasowy właściciel firmy zmarł w 2001 r., ale firma pozostaje nadal w rękach rodziny Schweri.

Sieć obejmuje aktualnie 430 sklepów w całej Szwajcarii i zatrudnia ponad 3500 pracowników, oprócz tego ma 300 sklepów Denner Satellit, samodzielnych sklepików działających na terenach wiejskich.

Denner ceniony jest głównie za szeroki asortyment napojów, szczególnie alkoholowych. Oferuje wiele gatunków piw, win i alkoholi wysokoprocentowych. Tu można kupić także polską wódkę "Wyborową". Różnica jest tylko w cenie - 24 franki za butelkę, czyli około 70 PLN.

Ciekawym zwyczajem sieci jest stosowanie bardzo niskich cen promocyjnych (obniżonych nawet o 50 %) przy wprowadzaniu na rynek nowego gatunku towaru. Szczególnie ciekawe jest to w przypadku win. Zazwyczaj kupuje się je w kartonach po 6 butelek, które następnie wędrują do piwnicy i leżakują tam, oczekując na spożycie. Rzadko kupuje się wino do natychmiastowego spożycia. Z reguły uzupełnia się piwnicę win, skąd następnie wybiera się konkretne wino na konkretna okazję. Czasami czeka ono wiele lat.

Denner cenowo plasuje się na poziomie polskiego Netto, czy Biedronki, jest w nim szeroki asortyment towarów po niskich cenach. Na pewno tu warto się zaopatrywać w napoje. Oczywiście inne artykuły są równie atrakcyjne.

W roku 2009 Denner uzyskał największy w swojej historii zysk w wysokości nieco ponad 3 miliardy franków, co stanowi wzrost o 2,6 % w stosunku do roku poprzedniego.
REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  genewa info  ::  praca.szwajcaria.net  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais-wallis.pl  ::  stgallen.pl  ::  swisshotels.pl ::  
Copyright © 2001 - 2015 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
edom.pl Domy i apartamenty wakacyjne
Reklama:
Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Kolejka na Jungfrau
Sklep 3 Suisses
Kosmetyki Yves Rocher
Tu może być Twoja reklama
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat