Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
więcej info
Tu znajdziecie inne informacje o Szwajcarii
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Alpinistka w trakcie wspinaczki
      Turystyka: piesza
Przewodnicy górscy
Wspinaczki po Alpach szwajcarskich nie należą do łatwych. Zawsze lepiej jest skorzystać z usług doświadczonego przewodnika, który poprowadzi grupę, czy osoby indywidualne dokładnie tak jak należy.

W Szwajcarii istniejeją stowarzyszenia przewodników (federalne i regionalne) za pomocą których można wynając najlepszych przewodników.

Taryfy za usługi przewodnickie nie są wygórowane, ale czy warto oszczędzać na własnym bezpieczeństwie? Dla przykładu wspinaczka zorganizowana i poprowadzona przez licencjonowanego przewodnika na jeden ze szczytów masywu Dents du Midi kosztować będzie kosztować od 400 do 700 franków, natomiast 3-dniowa wycieczka po szczytach tego masywu 1200 franków. Zdobycie Jungfrau (normalna trasa) kosztuje 750 franków.

Dokładniejsze informacje na ten temat przekażemy pod koniec roku, łącznie z adresami i telefonami poszczególnych przewodników w różnych rejonach Alp szwajcarskich.

Każdego roku w Alpach szwajcarskich giną także Polacy. Niestety, najczęściej powodem ich śmierci jest nadmierna wiara we własne umiejętności, nieostrożność i niechęć do wynajmowania miejscowych przewodników górskich. Mimo dość wysokiej opłaty warto korzystać z ich usług, bowiem przewodnicy ci bezpiecznie zaprowadzą na szczyt i z niego sprowadzą, znając każdy kamień na szlaku.

Większość przewodników zrzeszona jest w Szwajcarskim Klubie Alpejskim (Schweizer Alpen-Club). W tym roku SAC obchodzi 150-lecie swego istnienia, a na ostatnim zgromadzeniu w Interlaken szefem SAC po raz pierwszy w historii została wybrana kobieta - Francoise Jaquet. Przed 150 laty grupa 35 mężczyzn z niemieckojęzycznej Szwajcarii spotkała się w budynku stacji Olten na zebraniu założycielskim. Dziś SAC ma 111 sekcji, a suma nocy spędzonych przez turystów rocznie w ich schroniskach górskich to ponad 300.000 noclegów.

REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  genewa info  ::  praca.szwajcaria.net  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais-wallis.pl  ::  stgallen.pl  ::  swisshotels.pl ::  
Copyright © 2001 - 2015 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
Reklama:

Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat