Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
więcej info
Tu znajdziecie inne informacje o Szwajcarii
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Jedno ze spotkań BuchBasel 2009
      Gospodarka: targi
Targi książki Buch Basel w Bazylei
Forum dyskusyjne BuchBasel Po latach w innym miejscu BuchBasel pojawił się w hali ludowej Volkshaus przy Claraplatz w Bazylei. W ciągu 4 dni (24 - 27.10.2013 r.) odbywał się Międzynarodowy Festiwal Książki i Literatury. W trakcie festiwalu wręczona była również nagroda dla najlepszej książki - Schweizer Buchpreise. W roku 2013 nagrodę tę w wysokości 30.000 franków otrzymał Jens Steiner za powieść „Carambole" (wydaną przez wydawnictwo Dörlemann Verlag).

Twórcą BuchBasel był Matthyas Jenny, następnie rozwijał je Egon Ammann. Nowym szefem festiwalu i targów jest Felix Werner.

Dziś jest to jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Szwajcarii. W poprzednich edycjach festiwalu połączonych z targami książki brało udział blisko 300 wydawnictw z Austrii, Niemiec i Szwajcarii, oraz kilku innych krajów. Wśród szwajcarskich wydawców od lat obecnych na targach jak: Diogenes, S. Fischer, Kiepenheuer & Witsch czy ‚Swiss Independent Publishers, pojawiały się też takie wydawnictwa jak: Eichborn, Knaus, Neugebauer, Weissbooks czy Benteli i cała rzesza innych. Byli też wydawcy gazet, m.in.: niemiecki tygodnik DIE ZEIT.

Logo BuchBaselJest to bardzo ważna impreza w świecie książki i księgarstwa. W ramach festiwalu przewidziano liczne imprezy towarzyszące, w których bierze udział wielu autorów i autorek, którzy występują na spotkaniach autorskich, forach i dyskusjach. Każdego dnia ok. 20 autorów występowało w kilkunastu miejscach w Bazylei i innych pobliskich miejscowościach, czytając, bądź recytując swoją twórczość.

Dla młodzieży jest organizowany festiwal książki młodzieżowej, gdzie młodzi ludzie mogą poznać tajniki pisarstwa, dowiedzieć się czegoś na temat pracy w różnych mediach itd.

Spotkanie autorskieOczywiście nie zapomina się także o najmłodszych. Dla dzieci do lat 11 odbywa się festiwal książki dziecięcej. W jego ramach są prowadzone zajęcia dla dzieci jak rysować komiksy, teatralne, czytanie bajek i konkursy dotyczące mediów.

To tylko część tego co oferowała Bazylea w ramach festiwalu BuchBasel. Oczywiście większość utworów oferowana jest w języku niemieckim, dlatego jest to wielka gratka dla miłośników tego języka.

Niestety zrezygnowano z targów (planowane były wcześniej w hali nr 4 Targów w Bazylei) już w ubiegłym roku ponieważ przedsięwzięcie to od dwóch lat nie przynosiło dochodów. Fundacja Christoph Merian Stiftung dotowała festiwal książki, by pokryć dotychczasowy deficyt, podobnie rząd Bazylei zapewniał fundusz w wysokości 350.000 CHF na przeprowadzenie festiwalu i organizację Schweizer Buchpreise. Targi BuchBasel 2011 były więc ostatnimi targami. Natomiast festiwal książki odbywać się będzie jak co roku. Ostatni festiwal książki, odbył się w planowanym terminie, 13 - 16 listopada 2014 r.
REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
Copyright © 2001 - 2015 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
Reklama:

Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat