Pierwszy Portal o Szwajcarii po polsku

R. Federalna

 Najnowsze
  • Viola Amherd – nowa Radna Federalna 5 grudnia 2018 r. szwajcarskie Zgromadzenie Narodowe wybrało nową Radę Federalną a wśród nich dwie nowe członkinie Rady Narodowej: Violę Amherd i Karin Keller-Sutter. Viola Patricia Amherd została członkinią Rady...
  • Nowa Rada Federalna Szwajcarii 5 grudnia 2018 r. szwajcarskie Zgromadzenie Narodowe (na wspólnym posiedzeniu Rady Narodowej i Rady Stanów) wybierało nowych członków Rady Federalnej. W tym roku swoją kadencję w Radzie Federalnej kończy dwójka...
  • Ignazio Cassis – nowy członek Rady Federalnej wybrany w 2017 r. Ignazio Cassis został wybrany w dniu 20 września 2017 r. do Rady Federalnej z ramienia Partii FDP. Reprezentuje kanton Ticino. Ignazio Cassis urodził się 13 kwietnia 1961 r. Ukończył studia medyczne...
  • SVP chce drugiego miejsca w Radzie Federalnej Po zwycięskiej dla SVP inicjatywie w sprawie ograniczenia imigracji partia ta chce drugiego miejsca w Radzie Federalnej, motywując to wolą narodu. SVP chce podjąć się rozmów z Unią Europejską, by...
  • Didier Burkhalter – członek Rady Federalnej Didier Burkhalter urodził się 17 kwietnia 1960 r. w Auvernier nad Jeziorem Neuchatel. Studiował na Uniwersytecie w Neuchatel nauki ekonomiczne. Od roku 1985 jest członkiem partii FDP Liberałowie. Po studiach pracował w Genewie jako redaktor gospodarczy, jako sekretarz FDP kantonu Neuchatel, następnie jako...
  • Wybory Rady Federalnej Konfederacji w 2011 r. Rada Państwa czyli Rada Federalna jest wybierana przez Zgromadzenie Narodowe na okres 4 lat. Oczywiście w przypadku odejścia z Rady jakiegokolwiek jej członka dokonuje się wyborów uzupełniających. W grudniu 2011 roku...
  • Alain Berset – nowy członek Rady Federalnej wybrany w 2011 r. Berset Alain został wybrany w dniu 14 grudnia 2011 r. do Rady Federalnej z ramienia Partii Socjalistycznej w miejsce dotychczasowej członkini Rady Micheline Calmy-Rey, która z dniem 31 grudnia 2011 r. kończy swoją działalność w...
  • Pascal Couchepin Pascal Couchepin, został wybrany Przewodniczącym Rady Federalnej na rok 2003 na posiedzeniu Zgromadzenia Narodowego w dniu 04.12.2002 r. Był prezydentem po raz pierwszy. Do Rady Federalnej został wybrany jako reprezentant kantonu Valais 11 marca...
  • Państwo: Władze – Rada Federalna Rada Federalna jest wybierana przez Zgromadzenie Narodowe na okres 4 lat. Oczywiście w przypadku odejścia z Rady jakiegokolwiek jej członka dokonuje się wyborów uzupełniających. W zeszłym roku zakończył swą kadencję w...
  • Micheline Calmy-Rey – prezydent Konfederacji w 2007 i 2011 r. Micheline Calmy-Rey urodziła się 8 lipca 1945 r. w Sion, (kanton Valais), jako córka Charlesa i Adeline Rey. Pierwszy dyplom uzyskała w 1963 r., drugi w 1968 r. W 1966 r. wzięła ślub z André Calmy,...

Wybory Rady Federalnej Szwajcarii w 2003 r.

    Wybory Rady Federalnej Szwajcarii w 2003 r.

Rada Federalna jest wybierana przez Zgromadzenie Narodowe na okres 4 lat. Oczywiście w przypadku odejścia z Rady jakiegokolwiek jej, członka dokonuje się wyborów uzupełniających. W roku 2003 kończy;a się kadencja Rady Federalnej

0 komentarzy Przeczytaj całość

Ruth Dreifuss – prezydent Konfederacji Szwajcarskiej w 1999 r.

    Ruth Dreifuss – prezydent Konfederacji Szwajcarskiej w 1999 r.

Ruth Dreifuss była członkiem Rady Federalnej w latach 1993 – 2002, jako przedstawicielka Kantonu Genewa z ramienia prawicowej Partii Socjaldemokratycznej. Do Rady Federalnej została wybrana 10 marca 1993 r, dokładnie jako setna osoba wybrana

0 komentarzy Przeczytaj całość

Bieżące wskaźniki finansowe

Kurs: 1 CHF – 3,9668 PLN zmiana: +0,14 %

Index SMI Zurych: 10 079,52 zmiana: +0,15 %

Kategorie

Archiwum