Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
więcej info
Tu znajdziecie inne informacje o Szwajcarii
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Drużyna Szwajcarii w Pucharze Davisa na meczu w Paryżu
      Sport: tenis
Puchar Davisa w tenisie
Szwajcaria zdobyła Puchar Davisa!!!

Szwajcaria bierze udział w Pucharze Davisa od 1923 r. Największym osiągnięciem jest zwycięstwo w 2014 r. w finale z Francją. Do historycznego sukcesu Szwajcarów poprowadzili Roger Federer i Stanislas Wawrinka. Do tej pory największy sukces Szwajcarzy odnieśli w 1992 r.., kiedy drużyna w składzie m.in: Marc Rosset (mistrz olipijski)i Jakob Hlasek osiągnęła finał pucharu.

Najwięcej zwycięstw w pucharze Davisa zanotował Roger Federer - 50, z czego 38 w singlu i 12 w deblu. Najlepsze duety deblowe stanowili: Marc Rosset / Jakob Hlasek i Markus Günthardt / Heinz Günthardt po 7 zwycięstw.

Poza Hlaskiem najwięcej udziałów w pucharze miał Heinz Günthardt - 30.

A oto kilku innych tenisistów szwajcarskich startujących w pucharze: Aktualnie drużynę reprezentacji Davis Cup stanowią: wśród kobiet - Romina Oprandi, Stefanie Vögele, wśród mężczyzn Roger Federer, Stanislas Wawrinka, Marco Chiudinelli, Henri Laaksonen i Michael Lammer. Szefem ekipy jest Severin Lüthi.

14 września 2014 r. w Genewie w hali Palexpo odbył się ostatni pojedynek półfinałowego meczu Szwajcaria - Włochy. Roger Federer pokonał Włocha Fabio Fognini w trzech setach: 6:2, 6:3, 7:6 (7:4), zdobywając trzeci, rozstrzygający punkt w meczu, który dzięki niemu zakończył się wynikiem 3:2.

Przez 22 lata nie udało się Szwajcarom awansować do finału tego Pucharu. Finałowy pojedynek odbył się na stadionie Pierre-Mauroy w Lille we Francji w dniach 21-23 listopada 2014 r. Był to trudny mecz na boisku gospodarza, dla którego Puchar Davisa jest najważniejszym w tenisie, ważniejszym od wielkoszlemowego turnieju na kortach Roland Garros w Paryżu. Nasza reprezentacja w swoim najsilniejszym składzie (Federer, Wawrinka) pokonała Francję 3 : 1, zdobywając ten prestiżowy puchar dla najlepszej drużyny tenisowej świata.

Wyniki poszczególnych pojedynków były następujące: Ostatni mecz oglądała rekordowa liczba 27.448 widzów na stadionie piłkarskim w Lille.

Zdobycie pucharu to dla Szwajcarii ogromny sukces. To pierwszy tytuł mistrzów świata w prestiżowym sporcie. Roger Federer po wygranej płakał z radości. Osiągnął w ten sposób wszystko o czym mógł marzyć tenisista.
REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  genewa info  ::  praca.szwajcaria.net  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais-wallis.pl  ::  stgallen.pl  ::  swisshotels.pl ::  
Copyright © 2001 - 2015 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
Reklama:

Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat