Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
więcej info
Tu znajdziecie inne informacje o Szwajcarii
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Restauracja w Hotelu Cervin Palace
      Wyżywienie
Wyżywienie w Szwajcarii
Szwajcaria to kraj bardzo ciekawy dla smakoszy. Z uwagi na 4 strefy językowe kuchnia szwajcarska jest mocno zróżnicowana z powodu wpływu kuchni z kręgu kulinarnego krajów sąsiadujących, szczególnie Francji, Niemiec i Włoch.

Na ich podstawach Szwajcarzy wykształcili swoje własne zwyczaje kulinarne, własne, unikalne potrawy i sposoby ich przyrządzania.

W szwajcarskiej kuchni niezwykle istotnym elementem jest ser. Dlatego dwie najważniejsze potrawy narodowe opierają się na serze. Są to: fondue i raclette.

Fondue to nie tylko tradycyjna potrawa - ser topiony w specjalnym naczyniu. To sposób przygotowywania bardzo smacznych potraw. W specjalnym podgrzewanym naczyniu metalowym przygotowuje się fondue bourguignonne albo fondue chinoise, które opierają się na mięsie (kawałeczki mięsa lub bardzo cienkie plasterki mięsa wołowego). Ale fondue można także przyrządzić owocowe, czy czekoladowe (w tym przypadku rozpuszcza się w naczyniu czekoladę, w której zanurza się owoce, mogą być kandyzowane).

Szwajcarzy spożywają też bardzo duże ilości czekolady, która jest tu produktem narodowym o unikalnym smaku. Stąd pochodzi bardzo zdrowe müesli Birchera, wymyślone przez lekarza z Zurychu pod koniec XIX wieku.

Podobnie jak w krajach śródziemnomorskich w Szwajcarii obowiązuje przerwa obiadowa, w czasie której praktycznie wszystkie instytucje i mniejsze sklepy są zamknięte. Zazwyczaj jest to między 12.00 a 14.00, ale bywa też od 12.30 do 14.30.

Nie można też zapomnieć o daniu ziemniaczanym: Rösti. Są to ziemniaki starte na tarce o dużych oczkach i usmażone w formie ciasta.

Praktycznie każdy kanton słynie z jakiegoś dania regionalnego. Warto będąc w Szwajcarii spróbować różnych dań miejscowej kuchni. Jest zdrowa i smaczna. Nie zapomnijcie też skosztować po posiłku miejscowego wina. Szwajcaria jest miejscem produkcji wielu gatunków win, niektórych unikalnych na świecie. Szwajcarskie wino jest doskonałe, warto spróbować.
REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  genewa info  ::  praca.szwajcaria.net  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais-wallis.pl  ::  stgallen.pl  ::  swisshotels.pl ::  
Copyright © 2001 - 2015 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
edom.pl Domy i apartamenty wakacyjne
Reklama:
Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Kolejka na Jungfrau
Sklep 3 Suisses
Kosmetyki Yves Rocher
Tu może być Twoja reklama
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat