Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
szwajcarskie.info
Lista hoteli przez nas polecanych
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Budowa mostu Europabrücke
      Turystyka
Europabrücke - Zermatt
Najdłuższy na świecie most wiszący dla pieszych udostępniono 29 lipca 2017 r. dla turystów żądnych adrenaliny. Most ma 494 m długości, szerokość tylko 65 cm, a kołysze się na wysokości 85 m nad powierzchnią ziemi w swoim najwyższym punkcie. Rozwieszony jest między 200 m wyżej niż poprzedni most wiszący zniszczony w 2010 r. przez osunięcie skał na wysokości od 1600 do 2200 m n.p.m.. Według pomiarów geologicznych obecny most jest bezpieczny od osunięć skał, które w tym miejscu nie grożą. Aktualny most jest prawie dwukrotnie dłuższy od poprzedniego.

Most prowadzi do schroniska Europahütte leżącego powyżej miejscowości Randa. Dzięki nowemu mostowi liczba turystów z pewnością się zwiększy na szlaku dwudniowej wędrówki nad Grabengufer. Most był częścią dwudniowej trasy turystycznej zwanej "Europaweg", którą otwarto w 1997 r. między Grächen i Zermatt. Trasa ta stała się popularna dzięki najpiękniejszym widokom na Alpy i pobliski Matterhorn. Stała się sławna w całym świecie. Trasa została wykonana przez 5 miejscowych gmin o których mowa poniżej. Trasa prowadzi z Grächen przez Gasenried do Grat, skąd wysoko nad doliną Mattertal na południe do schroniska Europahütte nad Randą, dalej na Täschalpe i kończy się w miejscowości Zermatt.

Most otrzymał imię "Charles Kuonen Hängebrücke am Europaweg" dla uhonorowania współwłaściciela winnicy w Salgesch, który przeznaczył na odbudowę mostu 100.000 CHF. Całkowity koszt budowy wyniósł 730.000 CHF. Pozostałe koszty wzięły na siebie gminy: Grächen, St. Niklaus, Randa, Täsch i Zermatt. Budowa nowego mostu zajęła dokładnie 8 tygodni firmie swissrope / Lauber AG z Frutigen. Liny nośne mają średnicę 53 mm i wytrzymałość 8 ton.

Główny sponsor Charles Kuonen jest współwłaścicielem znanej rodzinnej winnicy w Salgesch (Kellerei Salgesch) i znanym psychologiem z regionu Oberwallis. Na uroczystym otwarciu mostu powiedział, że sposnsorowaniem mostu chciał wyrazić swoją wdzięczność za spełnione życie, sukces zawodowy i więź z piękną doliną Mattertal i jej mieszkańcami.

Tu można zobaczyć film o tym moście:


Most jest osiągalny z Randy w 2,5 godziny, z Grächen o Zermatt w 7 godzin przy stopniu trudności trasy T3.
REKLAMA
Zobacz także te strony:
  ::  genewskie.info  ::  praca.szwajcaria.net  :: bankiszwajcarskie.pl  ::  valais.pl  ::  berno.com.pl  ::  hoteleszwajcarskie.pl ::  
Copyright © 2001 - 2012 by 'szwajcaria.net'. Created by Tissot Internet for:
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
Reklama:

Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat