Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
więcej info
Tu znajdziecie inne informacje o Szwajcarii
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Apartament do wynajęcia
      Gospodarka: nieruchomości
Wynajem apartamentu w Szwajcarii
Apartament w Haut NendazBardzo popularnym sposobem spędzania urlopów jest wynajęcie apartamentu (Ferienwohnung - niem., appartement de vacances, czyli umeblowanego mieszkania wyposażonego we wszystkie urządzenia (kuchnia, łazienka, sypialnia), pozwalające na pełną swobodę wypoczynku. Ich liczba jest ogromna, ponieważ oprócz apartamentów hotelowych wynajmowane są mieszkania prywatne, umieszczone w specjalnie budowanych blokach apartamentowych.

Apartament w DavosStatystyki pokazują, że 55 % noclegów poza hotelami dotyczy mieszkań letniskowych. W roku 2011 aż 18 milionów noclegów przypadało na mieszkania wakacyjne. Liczba łóżek przez nie oferowanych wynosi 360.000, co w 2000 r. stanowiło 45 % łóżek poza hotelami.

Apartamenty są urządzone przez ich właścicieli i wykorzystywane przez nich przez kilka tygodni w roku. W pozostałym okresie są po prostu wynajmowane turystom.

Mieszkania posiadają prawie zawsze pełne wyposażenie kuchenne, telewizor, telefon, pościel, ręczniki i inne urządzenia. Za każdym razem polecamy upewnić się wcześniej czy właściciel zapewnia bieliznę pościelową i ręczniki, oraz czy są one płatne dodatkowo. Prawie zawsze dodatkowo doliczane jest sprzątanie końcowe po pobycie, należy też ujścić miejscowe opłaty klimatyczne.

Najwięcej ofert dotyczy tzw. studio, czyli odpowiednika polskiej kawalerki o pow. od 20 do 50 m2. Oczywiście są również mieszkania dwu-, trzy- i czteropokojowe. Ceny naturalnie rosną wraz z ilością pokojów i standardem wyposażenia. Prosimy pamiętać, że ceny dotyczą mieszkań, bez względu na ilość osób wynajmujących. Jeśli jest inaczej to zawsze jest to zaznaczone wyraźnie.

Ceny różnią się od pory roku, wielkości mieszkania, wyposażenia, położenia, miejscowości itp.

Uwaga: zawsze przed zamówieniem noclegów w apartamencie lepiej sprawdzić na stronie danej miejscowości w jakiej cenie oferowane są apartamenty na miejscu. Może się bowiem okazać (sprawdzone!), że niektóre polskie biura żądają znacznie więcej niż właściciel mieszkania.

Apartamenty można zarezerwować poprzez Internet, wypełniając prosty formularz, telefonicznie, bądź faksem. Apartamenty można znaleźć prawie w każdej miejscowości, w popularnych kurortach są ich setki.

Aktualnie pracujemy nad ogromną bazą danych, która będzie dostępna dla polskiego turysty w języku polskim z możliwością rezerwacji poprzez Internet. O jej uruchomieniu powiadomimy wszystkich naszych sympatyków informacją na stronie indeksowej.

Tymczasem proponujemy zobaczyć przykładową ofertę z popularnego ośrodka narciarsko-konferencyjnego: DAVOS.

Wykaz ponad 300 apartamentów wakacyjnych w Davos i regionie znajdziecie pod adresem Ferienwohnungen.

Przykład:
Jednopokojowe mieszkanie w nowoczesnym apartamentowcu Bernina w centrum Davos-Platz w tzw. międzysezonie ( od końca października do Świąt Bożego Narodzenia) można wynająć na tydzień za 290 franków (ok. 900 złotych) dla 2 osób, plus koszty sprzątania końcowego 70 franków (ok. 210 zł) i pranie bielizny pościelowej, ręczników, ścierek itp. 18 franków (ok. 55 zł) oraz taksa klimatyczna.

Opis mieszkania:
Wnęka sypialna z dwoma chowanymi łóżkami, fotel skórzany, narożnik kuchenny do spożywania posiłków, wnęka kuchenna z kuchenką dwupalnikową, mikrofalówka, lodówka z zamrażalnikiem, łazienka z prysznicem, WC, telewizor kolorowy, telefon, miejsce w garażu podziemnym. W piwnicy znajduje się ogólnodostępna pralnia, pomieszczenie na narty itp.

Wiele ofert znajduje się też na stronie appa.ch. Poza tym prawie każde biuro turystyczne w dowolnej miejscowości dysponuje listą mieszkań do wynajęcia, większość z nich jest dostępna też w Internecie.

Wkrótce uruchomimy własny serwis wynajmu apartamentów wakacyjnych i innych noclegów w Szwajcarii.

REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  genewa info  ::  praca.szwajcaria.net  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais-wallis.pl  ::  stgallen.pl  ::  swisshotels.pl ::  
Copyright © 2001 - 2015 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
edom.pl Domy i apartamenty wakacyjne
Reklama:
Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Kolejka na Jungfrau
Sklep 3 Suisses
Kosmetyki Yves Rocher
Tu może być Twoja reklama
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat