Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
więcej info
Tu znajdziecie inne informacje o Szwajcarii
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Gianni Infantino nowym szefem FIFA
      Sport: piłka nożna
Gianni Infantino nowym prezesem FIFA
W dniu 26 lutego 2016 r. kongres delegatów FIFA (Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej) wybrał na prezesa Federacji Szwajcara Gianni Infantino, który dotychczas był znany z tego, że prowadził losowania grup eliminacyjnych różnych rozgrywek piłkarskich. Był sekretarzem generalnym UEFA w czasie, gdy Joseph Blatter pełnił funkcję prezydenta FIFA.

Na aktualnym kongresie FIFA otrzymał w drugiej turze głosowania 115 głosów z 207 możliwych. Pokonani tym samym zostali kandydaci drugiej tury: Salman Al-Khalifa (88 głosów), książę Jordanii Al Hussein (4 głosy) i Jerome Champagne z Francji (0 głosów).

Gianni Infantino pochodzi z włoskiej rodziny, która przyjechała na początku lat 60. XX wieku do Szwajcarii z Kalabrii (swego rodzaju włoskiego Valais). Gianni urodził się w Brig (VS) w 1970 r. Całe życie związany jest z tym regionem. Jego ojciec pracował przy układaniu torów, natomiast matka prowadziła mały kiosk na peronie pierwszym stacji kolejowej w Brig. Praktycznie nie znali niemieckiego, bowiem znajdowali się w środowisku włoskich emigrantów.

Od początku interesował się piłką nożną, jednak do gry w piłkę nie miał talentu. W Brigu szefował klubowi włoskich emigrantów FC Folgore. Od młodych lat dał się poznać jako dobry negocjator.

Po maturze studiował we Fryburgu. Po ukończeniu studiów pracował jako prawnik w Neuchatel, potem przeszedł do pracy w UEFA w Nyon (VD). Tam stopniowo awansował, aż w 2009 r. został sekretarzem generalnym tej organizacji.

Infantino mówi w domu i z dziećmi po włosku, zna niemiecki, francuski, hiszpański, angielski. Jego żona jest Libanką, więc i arabski jest mu znajomy.
REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  genewa info  ::  praca.szwajcaria.net  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais-wallis.pl  ::  stgallen.pl  ::  swisshotels.pl ::  
Copyright © 2001 - 2016 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
edom.pl Domy i apartamenty wakacyjne
Reklama:
Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Kolejka na Jungfrau
Sklep 3 Suisses
Kosmetyki Yves Rocher
Tu może być Twoja reklama
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat