Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
więcej info
Tu znajdziecie inne informacje o Szwajcarii
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Phil Collins na festiwalu w Montreux 2010
      Kultura: sztuka: muzyka
Montreux Jazz Festival w Szwajcarii
Miasto Montreux słynęło m.in. z dwóch wielkich festiwali: "Złote Róże" i oczywiście jazzowy. Festiwal "Złote Róże" został przeniesiony na stałe do Lucerny, a potem do Brukseli (Belgia). Pozostał tylko jazzowy.

Claude Nobs stworzył Montreux Jazz Festival w 1967 r. Od tamtej pory przez 44 lata Montreux stało się europejską stolicą miłośników jazzu i dobrej muzyki. Na odbywające się co roku koncerty zjeżdżają fani z całej Europy, nie tylko Szwajcarii. Występowały tu takie sławy jak Miles Davis, Ray Charles, David Bowie czy Prince. Dwa tygodnie festiwalowe gromadzą tłumy na licznych koncertach.

W 2013 roku 47. Montreux Jazz Festival odbył się w dniach 5-20 lipca 2013 r. W programie występy takich zespołów i solistów jak: W ostatnich festiwalach Wystąpili m.in. następujący wykonawcy: Większość koncertów głównych odbywa się w Audytorium Strawińskiego, mogącym pomieścić do 4 tysięcy widzów. Bilety na większość koncertów wyprzedane są na kilka dni przed koncertami. W ciągu 15 dni wykonywanych jest ponad 450 koncertów z czego 50 płatnych. Festiwal ma rzeszę stałych miłośników, przyjeżdżających tu co rok.

Festiwal posiada swoją stronę internetową (www.liveatmontreux.com), gdzie można bezpłatnie zobaczyć koncerty w wysokiej rozdzielczości. W Internecie są też inne strony, dzięki którym można poznać nie tylko aktualne wydarzenia na festiwalu, ale także przejrzeć archiwum festiwalu aż od roku 1967 (www.montreuxsounds.com). Na stronie Montreux Jazz Shop (www.montreuxjazzshop.com) można kupić upominki festiwalowe np. płyty DVD z nagraniami, koszulki czy plakaty.
REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  genewa info  ::  praca.szwajcaria.net  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais-wallis.pl  ::  stgallen.pl  ::  swisshotels.pl ::  
Copyright © 2001 - 2015 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
Reklama:

Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat