Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
więcej info
Tu znajdziecie inne informacje o Szwajcarii
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Szyld szwajcarskiego banku pocztowego POSTFINANCE
      Gospodarka: banki
Konto w szwajcarskim banku
Karty bankowe Szwajcaria słynie z doskonałych banków, stabilnego pieniądza i tajemnicy bankowej. Jeszcze niedawno posiadanie konta w szwajcarskim banku wiązało się z koniecznością uzyskania zezwolenia NBP lub łamania obowiązującego w Polsce prawa.

Dziś prawo dewizowe uprawnia każdego obywatela do lokowania swoich pieniędzy w dowolnym banku na świecie. W tej sytuacji warto zastanowić się, czy nie lepiej ulokować swoje pieniądze tam, gdzie będą najbardziej bezpieczne i gdzie nikt nie będzie zaglądał do kieszeni ich właściciela, a ponadto banki te są wolne od częstych awarii występujących w polskich bankach.

Dziś, gdy sytuacja geopolityczna jest (ostrożnie mówiąc) niepokojąca lokowanie swoich środków w Szwajcarii może mieć wyjątkowe znaczenie. Szwajcaria leży daleko od krajów potencjalnych konfliktów, to kraj neutralny, przez który przechodzi większość światowych zasobów finansowych. To gwarantuje, że kraj ten zawsze będzie pod ochroną wielkich tego świata, zapewniając bezpieczeństwo zgromadzonych tu środków finansowych.

Większość prywatnych banków oferuje konta lokacyjne dla klientów o sporych zasobach finansowych. Są jednak banki, które oferują konta dla wszystkich chętnych, niezależnie od stanu portfela.

W zależności od wielkości posiadanych środków lub celu posiadania takiego konta dostępne są różne opcje. Do dyspozycji macie Państwo banki prywatne, wielkie banki i banki kantonalne. Oczywiście najprościej jest otworzyć konto w Szwajcarii Polakom będącym rezydentami w Szwajcarii, czyli posiadającymi zezwolenie na pobyt w Szwajcarii dowolnego typu. Dla tych którzy je posiadają proponujemy: konto pocztowe.

Poczta szwajcarska jest przedsiębiorstwem państwowym zaangażowanym w następującą działalność:
- poczta
- autobusy pocztowe
- usługi bankowo-finansowe.

Bank pocztowyPoczta poprzez swój bank "PostFinance" oferuje pełny zakres usług bankowo-finansowych dla osób prywatnych i firm.

Osobom prywatnym oferuje "Privatkonto", które może być obsługiwane na pocztach w Szwajcarii, ale także poprzez Internet - E-Finance.

Do konta są oczywiście wydawane karty bankomatowe, w tym także karty kredytowe. W przypadku kart kredytowych od cudzoziemców wymagany jest depozyt w wysokości 2000 CHF.

W przypadku kont osobistych pobierana jest opłata miesięczna w wysokości 5 CHF, jeżeli średni stan środków nie przekracza 7500 CHF (w przypadku kont "Privatkonto w CHF", "Privatkonto w EUR", "Privatkonto w walucie obcej"). Jeśli przekracza wówczas konto jest prowadzone bezpłatnie. Konto "Privatkonto Plus" kosztuje 12 CHF miesięcznie, jeśli średni stan konta wynosi 25.000 CHF. Konto młodzieżowe ("Jugendkonto") i studenckie ("Ausbildungskonto") są prowadzone bezpłatnie, podobnie jak konto dla dzieci.

Konta są oprocentowane w wysokości 0,01 % za wyjątkiem kont młodzieżowych i studenckich, które są oprocentowane w wysokości 0,75 % rocznie - w przypadku salda do 25.000 CHF. Konta "Privatkonto Plus" są oprocentowane w wysokości 0,3 % w przypadku internetowego konta E-Sparkonto lub 0,15 % w przypadku zwykłego Sparkonto. Konta dla dzieci oprocentowane są w wysokości 0,9 % do kwoty 25.000 CHF.

Jest to bardzo nowoczesne, tanie, pewne i bezpieczne konto. Jeśli obsługiwane jest przez Internet za pomocą E-Finance to nie ma opłaty za to konto.

Prosimy pamiętać, że w przypadku osób posiadających konto w PostFinance, ale nie mających siedziby w Szwajcarii bank nalicza dodatkową opłatę w wysokości 5 CHF miesięcznie (w przypadku zamieszkiwania w Niemczech, Austrii, Francji lub Włoszech) albo 10 CHF miesięcznie w przypadku zamieszkiwania w pozostałych krajach świata.

Dla osób, które nie są rezydentami w Szwajcarii proponujemy zajrzeć na naszą stronę banki.szwajcaria.net lub www.szwajcarskiebanki.pl, gdzie będziemy prezentować banki szwajcarskie i ich oferty.

Jeśli zależy Wam na otwarciu rachunku w którymś z banków szwajcarskich chętnie Wam w tym pomożemy. Prosimy wówczas o kontakt na adres . Prosimy pamiętać, że szwajcarskie banki nie prowadzą obsługi detalicznej na terenie Polski, ale dzięki naszej pomocy możecie otworzyć konto bez konieczności wyjazdu do Szwajcarii. Każde konto można obsługiwać przez Internet, a wypłat dokonywać za pomocą karty bankomatowej w dowolnym miejscu (choć nie wszystkie banki oferują kartę debetową dla nierezydentów!). Szwajcarskie banki gwarantują bezpieczeństwo wkładów do wysokości 100.000 CHF. Bankructwo banku nie wchodzi w grę, co najwyżej bank zmienia właściciela, co dla posiadacza konta jest bez znaczenia.
REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  genewa info  ::  praca.szwajcaria.net  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais-wallis.pl  ::  stgallen.pl  ::  swisshotels.pl ::  
Copyright © 2001 - 2015 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
edom.pl Domy i apartamenty wakacyjne
Reklama:
Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Kolejka na Jungfrau
Sklep 3 Suisses
Kosmetyki Yves Rocher
Tu może być Twoja reklama
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat