Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
więcej info
Tu znajdziecie inne informacje o Szwajcarii
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Galeria sieci MANOR
      Gospodarka: pieniądze
Sklepy
Szwajcaria jest krajem, gdzie można łatwo i szybko wydać pieniądze. Bogaci ludzie z całego świata chętnie pozbywają się swoich fortun na najdroższej ulicy Szwajcarii - BAHNHOFSTRASSE.

To odchodząca od dworca kolejowego w Zurychu wzdłuż której znajdują się liczne sklepy firmowe i butiki najbardziej znanych marek na świecie. Tu można kupić ubrania, buty, czy biżuterię, jaka jest aktualnie najbardziej prestiżowa na świecie.

Tych, którzy wolą unikać tego typu sklepów zapraszamy do hipermarketów, które również oferują bardzo ciekawe produkty, ale w dużo niższej cenie niż sklepy przy Bahnhofstrasse w Zurychu. Prosimy pamiętać, że towary oferowane w szwajcarskich sklepach są z reguły wysokiej jakości a cena ich może być nawet niższa niż w Polsce, biorąc pod uwagę znacznie niższy podatek VAT niż w Polsce.

Oczywiście jest tu możliwość zwrotu podatku VAT od zakupionych towarów, jeśli zostanie potwierdzony wywóz ze Szwajcarii. Jeśli myślicie o zakupie jakiegoś sprzętu to warto go tu kupić, z uwagi choćby na gwarancję wyższej jakości.

Najkorzystniejsze zakupy dokonacie w sieci szwajcarskich hipermarketów: Migros, Coop, Manor, Denner. Oprócz nich są jeszcze inne sieci o mniejszym zasięgu, przeważnie regionalnym.

Naturalnie są też supermarkety zagranicznych sieci handlowych, ale ze zrozumiałych względów nie będziemy ich tu reklamować.
REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  genewa info  ::  praca.szwajcaria.net  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais-wallis.pl  ::  stgallen.pl  ::  swisshotels.pl ::  
Copyright © 2001 - 2015 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
edom.pl Domy i apartamenty wakacyjne
Reklama:
Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Kolejka na Jungfrau
Sklep 3 Suisses
Kosmetyki Yves Rocher
Tu może być Twoja reklama
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat