Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
więcej info
Tu znajdziecie inne informacje o Szwajcarii
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Hipermarket Manor w Heerbrugg
      Gospodarka: pieniądze: sklepy
Sieć szwajcarskich hipermarketów MANOR
logo sklepów Manor
Sklepy MANOR to supermarkety i centra handlowe spotykane we wszystkich częściach Szwajcarii, do niedawna pod różnymi nazwami, ale z tym samym logo: biały kwiatuszek na czerwonym tle i nazwą MANOR. Do roku 1994 sklepy te nosiły różne nazwy w zależności od regionu: Manor, Nordmann, Vilan, Rheinbrücke, Placette, Innovazione. Od roku 2000 wszystkie jednostki firmy MANOR AG noszą wyłącznie tę nazwę: Manor.

Historia firmy zaczyna się pod koniec XIX w. w Biel/Bienne (to miasto dwujęzyczne: francusko-niemieckie). Hurtownicy: bracia Ernest i Henri MAUS oraz Leon NORDMANN, zaprzyjaźniony z nimi handlowiec detaliczny, postanowili otworzyć dom towarowy. Stało się to realne w 1902 r. gdy otwarto dom towarowy "Leon Nordmann" przy Weggisstrasse w Lucernie. Z biegiem lat przybywało domów towarowych. Dziś Manor to sieć markowych sklepów, oferujących różnorodne towary w obszernych centrach handlowych. Sieć sklepów obejmuje 70 obiektów we wszystkich kantonach Szwajcarii.

logo restauracji ManoraWiększość z nich wyposażona jest we własne restauracje samoobsługowe o nazwie MANORA, gdzie można sporzyć posiłek smacznie i tanio, w eleganckich wnętrzach, wyposażonych w miejsce do zabaw dla dzieci.

Dla stałych klientów oferuje specjalną kartę MANOR. która pozwala na dokonywanie zakupów w sieci Manor i licznych innych placówkach handlowych i turystycznych z korzystnym rabatem.
REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  genewa info  ::  praca.szwajcaria.net  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais-wallis.pl  ::  stgallen.pl  ::  swisshotels.pl ::  
Copyright © 2001 - 2015 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
Reklama:

Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat