Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
więcej info
Tu znajdziecie inne informacje o Szwajcarii
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Szwajcarski reżyser Milo Rau
      Kultura: piosenka
Szwajcarski reżyser Milo Rau w Moskwie ze sztuką "Proces moskiewski"
Młody szwajcarski reżyser Milo Rau z Berna zamierzał wystawić sztukę zatytułowaną "Proces moskiewski" w sali teatralnej Muzeum Sacharowa w Moskwie.

Sztuka miała być parodią procesu sądowego w czasie którego skazano 3 członkinie rosyjskiej grupy punkowej Pussy Riot, słynnych z zaśpiewania modlitwy protestacyjnej przeciwko prezydentowi Rosji Putinowi w katedrze moskiewskiej. Za "chuligaństwo" i "namawianie do nienawiści religijnej" 3 z nich skazane zostały na 2 lata obozu pracy. Dotyczyło to Nadieżdy Tołokonnikowej, Marii Alechiny i Jekatieriny Samołcewicz. Z tej trójki tylko ostatnia otrzymała wyrok w zawieszeniu i została zwolniona z aresztu. Była ona obecna na przedstawieniu teatralnym.

Milo Rau przybył do Moskwy na zaproszenie kolegów z Moskwy. Przygotował spektakl, który wystawiono 3 marca 2013 r. w Muzeum Sacharowa.

W połowie spektaklu na salę wkroczyli agenci rosyjskich służb emigracyjnych w towarzystwie ekipy telewizyjnej i przerwali go. Zażądali od Milo Rau dokumentów oskarżając go o nielegalne podjęcie pracy, twierdząc, że posiadana przez niego wiza nie pozwala na podejmowanie zatrudnienia. Trwało to ok. 2 godzin jak stwierdziła rzeczniczka muzeum Elena Kałużskaja.

Po tej akcji spektakl kontynuowano, ale został on ponownie zakłócony, tym razem przez bojówkarzy ortodoksyjnych ubranych w stroje kozackie. Znajdowali się oni przed muzeum. Obawiając się zagrożenia z ich strony pracownicy muzeum wezwali milicję. Jej funkcjonariusze otoczyli muzeum nie interweniując. Pracownicy muzeum zaprosili 5 kozaków do obejrzenia spektaklu, by przekonali się, że nie ma w nim żadnych treści antyreligijnych. W pobliżu muzeum na ewentualny rozkaz czekała specjalna grupa milicji do rozpędzania zgromadzeń. Nie zanotowano jednak dalszych incydentów.

Milo Rau ma dwie córeczki, rok temu przeniósł się z Berlina do Köln. W maju br. wystawi kolejny spektakl. Tym razem będzie to "Proces zuryski" a zostanie wystawiony w Teatrze Neumarkt. Spektakl będzie dotyczył Rogera Köppela i "Weltwoche".

REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  genewa info  ::  praca.szwajcaria.net  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais-wallis.pl  ::  stgallen.pl  ::  swisshotels.pl ::  
Copyright © 2001 - 2015 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
Reklama:

Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat