Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
szwajcarskie.info
Lista hoteli przez nas polecanych
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Autobusy pocztowe w Ilanz (GR)
      Komunikacja: poczta
Autobus pocztowy PTT
Autobusy pocztowe to sieć masowego transportu autobusowego zorganizowana przez szwajcarską pocztę. Dlatego nazwa: "POSTAUTO".

Szwajcaria posiada 17 centrów regionalnych zajmujących się obsługą podróżnych. Posiada 716 regularnych linii autobusowych, o długości ogólnej 8500 km czyli 2,5 x więcej niż w sieci kolei SBB.

Ponadto 2065 kierowców prowadziło 1879 autobusów pocztowych o pojemości łącznie 69.000 miejsc siedzących przewożąc łącznie 93 miliony pasażerów na trasie liczącej łącznie 80 milionów kilometrów, czyli obrazowo to ujmując okrążając ziemię pięciokrotnie każdego dnia!

Autobusy pocztowe i kolej w symbiozieAutobusy pocztowe docierają do najbardziej niedostępnych miejsc Szwajcarii. Można na nie liczyć, są zawsze punktualne. Na niektórych liniach zamiast autobusów pocztowych kursują autobusy innych miejscowych przewoźników turystycznych.

Autobusy pocztowe są nowoczesne, gwarantujące wysoki komfort podróży. Każdy autobus posiada bagażnik, który kierowca otwiera na życzenie na każdym przystanku, oczywiście bez kręcenia nosem, że mu się nie chce, jak to się zdarza w niektórych krajach.

Bilety na przejazd są sprzedawane przez kierowcę autobusu, który wydaje pasażerowi bilet wydrukowany przez drukarkę urządzenia rejestrującego wszystkie dane dotyczące danego przejazdu.

Park autobusów obejmuje różnorodne maszyny, dostosowane do konkretnych potrzeb danej linii.

Od wiosny firma POSTAUTO wprowadza dla klientów bezprzewodowy Internet w swoich autobusach. Poczta (do której należy Postauto) zamierza wyposażyć w Internet 1500 swoich autobusów, czyli ok. 70 % wszystkich. Dostęp do Internetu będzie ograniczony do technologii UMTS firmy Swisscom (3G) i nie będzie dostępny w niektórych górskich regionach. Surfowanie będzie bezpłatne i nieograniczone, ale wymagać będzie podania adresu E-mail i nazwiska.

źródło: postauto.ch
REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  genewa info  ::  praca.szwajcaria.net  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais-wallis.pl  ::  stgallen.pl  ::  swisshotels.pl ::  
Copyright © 2001 - 2015 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
Reklama:

Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat