Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
szwajcarskie.info
Lista hoteli przez nas polecanych
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Radar stały
      Komunikacja: jazda samochodem
Kary za nieprzestrzeganie przepisów drogowych
Wielu Polaków wybiera się do Szwajcarii własnym samochodem. Nie wszyscy pamiętają, że od stycznia br. obowiązują w Szwajcarii nowe przepisy dotyczące ruchu drogowego w kwestii karania za przekraczanie dozwolonej szybkości na drogach. Chcemy to przypomnieć, by uczulić tych, którzy lubią szybką jazdę, że w Szwajcarii może ich spotkać bardzo kosztowna kara.

Konferencja organów ścigania Szwajcarii - Konferenz der Strafverfolgungsbehörden der Schweiz (KSBS) ustaliła nowe zasady karania za przekraczanie szybkości na drogach.

Od 1 stycznia 2013 r. za przekroczenie szybkości w strefie 30 o 20 km/h kara wynosić będzie równowartość 30 stawek dziennych więzienia (dotychczas 10 dni), za przekroczenie limitu 50 km/h w obszarze zabudowanym o 50 km sprawcy grozi kara pozbawienia wolności co najmniej jeden rok, utrata prawa jazdy na co najmniej 2 lata, grzywna w wysokości do 10.000 franków oraz konfiskata pojazdu. To bardzo dotkliwe kary. Prosimy o rozsądne zachowanie na drogach, szczególnie w terenie zabudowanym.

Niestety wielu kierowców o tym zapomina. Dlatego my przypominamy o kilku ostatnich przypadkach:

25 maja 2013 - 33-letni Włoch mieszkający w Szwajcarii jechał w pobliżu dworca kolejowego w Uster (ZH) w strefie 30 (czyli na tereni, gdzie obowiązuje dozwolona szybkość 30 km/godz) z szybkością 93 km/godz. Jechał samochodem swojej przyjaciółki. Dodatkowo był pod wpływem alkoholu. Policjanci "złapali" go na radar. Zatrzymała go poliocja. Przeprowadzono badanie krwi i moczu. Jego prawo jazdy zostało natychmiast zatrzymane. Dalsze kary wymierzy mu sąd.

18.05.2013 - Pełniący obowiązki komendanta policji miejskiej w Olten (SO) Ulrich Pfister jadąc swoim samochodem przez miejscowość Passwang koło Olten poruszał się z szybkością 91 km/godz. mimo ograniczenia w tym miejscu do 60 km/godz. Przekroczył dozwoloną prędkość o 31 km/godz. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a teraz sąd zdecyduje o dalszych karach.

17.05.2013 - 46-letni Portugalczyk prowadził wczoraj swój samochód drogami Engadyny (GR) z prędkością bliską 180 km/godz. Przekroczył znacznie dozwoloną prędkość i został zatrzymany przez policyjny patrol na cywilnych numerach. Portugalczyk stracił na miejscu prawo jazdy, jak również samochód, którym jechał (przepadek mienia). Sąd zdecyduje na jak długo stracił prawo jazdy: minimum na 2 lata. Sąd również zadecyduje o karze ograniczenia wolności do 4 lat (jeśli to pierwszy raz ma szansę tej kary uniknąć). Dodatkowo musi zapłacić grzywnę w wysokości ustalonej przez sąd do 10.000 CHF. Przypominamy: dotyczy to przekroczenia dozwolonej prędkości, a nie jazdy po pijanemu.

Każde stwierdzone znaczne przekroczenie prędkości kończy się bardzo dotkliwymi konsekwencjami. Prosimy o tym pamiętać.
REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  genewa info  ::  praca.szwajcaria.net  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais-wallis.pl  ::  stgallen.pl  ::  swisshotels.pl ::  
Copyright © 2001 - 2015 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
edom.pl Domy i apartamenty wakacyjne
Reklama:
Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Kolejka na Jungfrau
Sklep 3 Suisses
Kosmetyki Yves Rocher
Tu może być Twoja reklama
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat