Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
szwajcarskie.info
Lista hoteli przez nas polecanych
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Samolot typu Canadair w barwach REGA
      Komunikacja: lotnictwo
Rega - ratownictwo lotnicze w Szwajcarii
REGA to szwajcarskie ratownictwo lotnicze utworzone w 1952.

Od 61 lat wszystkie grupy ratownicze są do dyspozycji tych, którzy potrzebują natychmiastowej pomocy medycznej i transportowej. Pracowników tych jest ok. 250.

Fundacja powstała za sprawą grupy zapaleńców, którzy uznali, że niezbędne jest powstanie takiej specjalistycznej grupy ratownictwa lotniczego. Pierwszy lot ratowniczy odbył Hermann Geiger śmigłowcem marki Hiller 360 22 grudnia 1952 r. transportując kosz balonu z rozbitkami w rejonie Davos.

Nazwa pochodzi od kombinacji skrótów niemieckich słów: "Rettungsflugwacht" (RE) i słów francuskich "garde aérienne" oraz włoskich "guarda aerea" (GA).

Jest to prywatna fundacja niezarobkowa działająca pod nadzorem rządu federalnego. Fundacją kieruje Albert Keller, przewodniczący 16-osobowej rady.

Rega jest członkiem zbiorowym Szwajcarskiego Czerwonego Krzyża i działa wszędzie tam, gdzie zagrożone jest życie lub zdrowie ludzi.

Helikopter RegaSiedziba fundacji mieści się na lotnisku Kloten w Zurychu. Tam mieści się też Centrum Operacyjne, czynne całą dobę pod numerem alarmowym 1414. Centrum ma możliwość natychmiastowego kontaktu własną siecią radiową za pomocą 38 stałych stacji, co umożliwia koordynację akcji ratunkowych. Centrum po konsultacji z policją, starżą pożarną lub SAC (Szwajcarski Klub Alpejski) podejmuje decyzję co do udziału helikoptera w akcji. Każdy helikopter ma na pokładzie pilota, sanitariusza i lekarza. Rega posiada 14 baz helikopterów we wszystkich regionach Szwajcarii

Każdego roku Rega udziela pomocy tysiącom chorych bądź rannych ludzi w kraju i za granicą. Jest to możliwe dzięki wsparciu finansowemu przez ponad 1.6 miliona członków wspierających fundację. W zamian Rega zwalnia od opłat za akcję swoich członków, jeśli były one medycznie uzasadnione.
REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  genewa info  ::  praca.szwajcaria.net  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais-wallis.pl  ::  stgallen.pl  ::  swisshotels.pl ::  
Copyright © 2001 - 2015 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
Reklama:

Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat