Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
szwajcarskie.info
Lista hoteli przez nas polecanych
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Miasto Wil
      Państwo: podział: regiony
Region tygodnia
Właśnie skończył się sezon skoków narciarskich. Postanowiliśmy więc przybliżyć Państwu region, w którym mieszkał i trenował rywal Adama Małysza - szwajcarski mistrz w skokach narciarskich Simon AMMANN. Region ten to TOGGENBURG.

Znajduje się w kantonie St. Gallen pomiędzy doliną Renu a jeziorem Walensee, od Wil wzdłuż rzeki Thur do jej źródeł.

Poza granicami Szwajcarii jest to region stosunkowo mały znany, ale oferujący turystom liczne możliwości uprawiania sportu i wypoczynku. Ponadto jest blisko granicy z Austrią i Niemcami, a więc najłatwiej dostępny dla turystów z Polski.

Dzieli się na Dolny Toggenburg (Untertoggenburg) wzdłuż doliny rzeki Thur powyżej Wil do Wattwil i Górny Toggenburg (Obertoggenburg) wzdłuż górnego odcinka rz. Thur od Ebnat-Kappel do Wildhaus.

Co można przeżyć ze sportów w lato? Tenis, squash, (również halowe), baseny (także kryte z podgrzewaną wodą), fitness, jazda hulajnogami na dużych gumowych kołach (trottinet), jazda konna, loty spadochronowe - to tylko część z całej gamy możliwości przygotowanych przez miejscowe ośrodki na lato.

Jazda na sankachZimą oczywiście nie zabraknie miejsca na uprawianie narciarstwa i snowboardu, a potem odprężyć się w saunie bądź kąpieli solankowej. Ci którzy nie jeżdżą na nartach mogą spędzić czas inaczej: próbując swoich sił w bilardzie, curlingu, nocnych biegach narciarskich, zjazdu śnieżną rurą, na sankach lub po prostu wędrując po okolicznych górach, dobrze przygotowanymi i oznakowanymi trasami.

Wodospady na rzece ThurGodne obejrzenia są piękne wodospady na rzece Thur w pobliżu Unterwasser. Spacerem jest to odległość ok. 10 minut do spadających z łoskotem wodospadów. Jest to piękny widok przy pięknej pogodzie, ale szczególnie zachwycające są one w czasie opadów deszczu. Można je obserwować z trzech galeryjek.

Toggenburg to nie tylko region skoczka Ammanna. Tu trenuje wielu snowboardzistów, szczególnie najmłodszych, którzy mają tu potężny Funpark w Wildhaus. To rejon z tradycjami - to właśnie w Wildhaus założono pierwszą szkołę snowboardu w Szwajcarii.

Szczegółową ofertę poszczególnych miejscowości możecie znaleźć na stronach toggenburg.org.
REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  genewa info  ::  praca.szwajcaria.net  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais-wallis.pl  ::  stgallen.pl  ::  swisshotels.pl ::  
Copyright © 2001 - 2015 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
Reklama:

Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat