Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
szwajcarskie.info
Lista hoteli przez nas polecanych
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Deny z workiem śmieci
      Państwo: ochrona środowiska
Więzienie za śmieci
W dwujęzycznej miejscowości Biel / Bienne (BE) mieszka 44-letni Deny Eggimann, aktualnie na rencie, instruktor narciarski. To bohater smutnej historii obrazującej podejście Szwajcarów do przestrzegania prawa.

Deny miał wyjechać na dwa tygodnie w góry, gdzie miał trenować niepełnosprawnych nauki na nartach. Przed wyjazdem sprzątnął mieszkanie. Do oficjalnego 17-litrowego worka na śmieci sprzedawanego przez miejskie służby porządkowe wrzucił resztki kuchenne i inne śmieci. Postanowił je wystawić przed wyjazdem przed dom. Zgodnie z prawem worki ze śmieciami wystawia się przed dom do godziny 6 rano dnia w którym mają być one zbierane przez służby oczyszczania miasta. Deny wystawił worek dzień wcześniej. Inaczej mówiąc niezgodnie z obowiązującym prawem. Wyjechał w góry.

Inspektor służb porządkowych zauważył worek pod drzewem przed blokiem. Pracownicy służb oczyszczania miasta przejrzeli worek ze śmieciami. Na spodzie worka znaleźli wyrzucony list z nazwiskiem Deny'ego. Wiedzieli już kto jest sprawcą naruszenia prawa. Wystawili mandat karny na kwotę 150 franków.

Ten mandat Deny zastał po powrocie. Uznał jednak, że nie zapłaci ani centyma, ponieważ według niego postąpił słusznie. Nie zapłacił.

Sprawa oparła się o sąd. Sąd nakazał zapłatę. Deny nie wykonał wyroku. Madat został więc zamieniony na dwa dni więzienia. Deny znalazł się w celi dla niebezpiecznych przestępców. Odsiedział te dwa dni kary.

Cała sprawa może wydawać się dziwna. Ale nie w świetle szwajcarskiego prawa. Jeśli się je naruszy trzeba się liczyć z konsekwencjami. Nawet w drobnej sprawie i jeśli wydaje się to nielogiczne.
REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  genewa info  ::  praca.szwajcaria.net  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais-wallis.pl  ::  stgallen.pl  ::  swisshotels.pl ::  
Copyright © 2001 - 2015 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
edom.pl Domy i apartamenty wakacyjne
Reklama:
Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Kolejka na Jungfrau
Sklep 3 Suisses
Kosmetyki Yves Rocher
Tu może być Twoja reklama
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat