Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
szwajcarskie.info
Lista hoteli przez nas polecanych
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Uczestnicy turnieju hokejowego Spengler Cup 2011 w Davos
      Sport: hokej
Turniej hokejowy o Puchar Spenglera
Hala hokejowa w DavosTradycyjnie, jak co roku o tej samej porze, w Davos odbywa się turniej hokejowy o Puchar Spenglera.

Dziś Spengler Cup to "instytucja", bez której nie sposób wyobrazić sobie Davos. Turniej odbywa się zawsze między Bożym Narodzeniem a Sylwestrem i prezentuje mistrzowskie drużyny z różnych stron świata.

87. Międzynarodowy turniej hokejowy o puchar Spenglera odbył się w dniach 26 - 31 grudnia 2013 r. W pierwszych 5 dniach odbywały się po 2 mecze o godz. 15.00 i 20.15, a w ostatnim dniu finałowy mecz o godz. 12.00.

Wystąpiły drużyny: Kolejne mecze: Puchar Spenglera w roku 2013 zdobyła świetnie grająca drużyna Servette HC z Genewy. Gratulujemy!

W poprzednim 86. Pucharze Spenglera rozegranym w dniach 26-31 grudnia 2012 r. wystąpiły następujące drużyny: 85. turniej, odbył się w dniach 26 - 31 grudnia 2011 r. Wszystko zaczęło się w 1923 r. gdy gościli tu kanadyjscy gracze z brytyjskiego Oxfordu. Od 40 lat turniej jest transmitowany przez szwajcarską telewizję państwową SF DRS. Mecze są transmitowane także przez telewizję kanadyjską, hiszpańską, rosyjską, niemiecką i fińską. Bilety na mecze są zawsze wyprzedane zanim zacznie się turniej.

Stadion hokejowy ma wyjątkową konstrukcję. Występowały na nim legendy światowego hokeja od przedwojennej drużyny LTC Praga, Diavoli Rosso Neri z Mediolanu, ACBB z Paryża, indywidualności jak: Vaclav Nedomansky, Jan Suchy, bracia Holik, Andy Murray, Hakan Loob, Bengt-Ake Gustafsson, po najsławniejszą drużynę świata CSKA Moskwa pod kierownictwem Wiktora Tichonowa.

W roku 2010 w turnieju wzięły udział drużyny Servette HC z Genewy, SKA z Sankt Petersburga, Sparty Pragi, HC Davos, Spartaka z Moskwy i drużyny reprezentacji Kanady. Mecz finałowy rozegrano w dniu 31 grudnia 2010 r. pomiędzy SKA a drużyną Kanady. Zwyciężyli wtedy Rosjanie 4:3. Mecze były jak zawsze bardzo ciekawe i emocjonujące.

Puchar ma też inną ciekawą tradycję. Co roku spośród dzieci w wieku 8 - 12 lat wybiera się grupę 60-osobową, która w czasie turnieju ma wyjątkową szansę trenowania hokeja pod okiem i wspólnie z największymi gwiazdami światowego hokeja. To wielka frajda dla dzieci. Aktualni mistrzowie trenują przyszłych mistrzów.

Nazwa "Puchar Spenglera" pochodzi od doktora Carla Spenglera, który pochodził z Davos, a po powrocie do tej miejscowości po I wojnie światowej postanowił propagować pokojowe współistnienie narodów poprzez sport. Stąd jego pomysł rogrywek hokejowych o ufundowany przez niego puchar dla zwycięskiej drużyny.

REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  genewa info  ::  praca.szwajcaria.net  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais-wallis.pl  ::  stgallen.pl  ::  swisshotels.pl ::  
Copyright © 2001 - 2015 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
Reklama:

Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat