Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
szwajcarskie.info
Lista hoteli przez nas polecanych
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Hwolontariuszka w hospicjum
      Państwo: społeczeństwo
Praca społeczna

Praca społeczna jest w Szwajcarii bardzo popularna. Wynika to przede wszystkim z wpojonej od małego wysokiej świadomości społecznej.

To nie jest błąd: 24 % Szwajcarów udziela się społecznie wykonując bezpłatnie pracę na rzecz jakiegoś stowarzyszenia czy organizacji społecznej lub charytatywnej.

I co może dziwić: więcej mężczyzn udziela się społecznie niż kobiet (28 % do 20%). Wynika to m.in. z faktu, że najczęściej wolontariat jest angażowany w imprezy sportowe, co jest głównie domeną mężczyzn. Oprócz sportu działają chętnie w organizacjach kulturalnych i politycznych. Kobiety natomiast, oprócz pracy na rzecz organizacji sportowych, najczęściej działają w organizacjach społecznych, charytatywnych i instytucjach kościelnych.

Według statystyk mężczyźni przeznaczają średnio miesięcznie 13 godzin na pracę społeczną, a kobiety 12 godzin, czyli półtora dnia roboczego.

Generalnie trzeba przyznać, że Szwajcarzy bardzo chętnie udzielają się nie tylko w pracach społecznych, w wolontariacie, ale także dzielą się swoimi ciężko zarobionymi funduszami z tymi, którzy ich potrzebują.

Natychmiast po ogłoszeniu jakiejkolwiek katastrofy w dowolnym kraju świata organizuje się zbiórki pieniędzy i innych środków materialnych na pomoc dla poszkodowanych. Odbywa się to spontanicznie, bez potrzeby namawiania ludzi do pomocy. Coś takiego jak Wielka Orkiestra Swiątecznej Pomocy jest w Szwajcarii niepotrzebne. Wszyscy wiedzą, że trzeba pomagać innym w biedzie.
REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  genewa info  ::  praca.szwajcaria.net  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais-wallis.pl  ::  stgallen.pl  ::  swisshotels.pl ::  
Copyright © 2001 - 2015 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
edom.pl Domy i apartamenty wakacyjne
Reklama:
Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Kolejka na Jungfrau
Sklep 3 Suisses
Kosmetyki Yves Rocher
Tu może być Twoja reklama
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat