Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
więcej info
Tu znajdziecie inne informacje o Szwajcarii
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Rekordowy korek na wjazd do tunelu Gottharda
      Komunikacja: drogi
Rekordowy korek przed wjazdem do tunelu Gottharda - 28 kilometrów
Po raz pierwszy w tym stuleciu i po raz drugi w historii miał miejsce rekordowy korek przed wjazdem do tunelu Gottharda w kierunku południowym. Korek w południe 19 maja 2018 r. miał długość 28 kilometrów! Czas jaki musieli spędzić kierowcy w oczekiwaniu na wjazd do tunelu wyniósł cztery godziny!

Taki sam korek wydarzył się w roku 1999 r. (również 28 kilometrów), gdy fala turystów w samochodach udawała się na świąteczny wypoczynek w Italii a tunel San Bernardino także w kierunku Włoch został wówczas zamknięty z powodu powodzi jaka wtedy dotknęła region Gryzonii.

Przypomnijmy, że jutro i w poniedziałek (20-21 maja) są Zielone Świątki, w związku z tym rzesze turystów, głównie z Niemiec i Holandii, udają się na długi weekend na południe Europy. Najkrótsza droga prowadzi przez Szwajcarię, gdzie trzeba pokonać tunel Gottharda lub drugi tunel San Bernardino. W tym roku tunel San Bernardino został zamknięty z powodu pożaru.

We wnętrzu tunelu w piątek po południu spłonął autokar. Dwie osoby zostały ranne. Z uwagi na konieczność wykonania prac porządkowych i remontowych tunel został całkowicie zamknięty. Niestety zamknięta też została droga przez przełęcz San Bernardino. Jedyna droga prowadziła więc przez tunel Gottharda.

Korek zaczął się tworzyć już w piątek (18 maja) wieczorem dochodząc do 12 km. W ciągu godzin porannych w sobotę (19 maja) zwiększył się do 28 kilometrów. Oczywiście w kierunku przeciwnym, czyli z południa na północ, żadnego korka nie ma - przejazd jest swobodny i szybki.

Radzimy ominąc ten odcinek autostrady A2. Jako alternatywę proponujemy przed tunelem skręcić na Andermatt i dalej drogą w kierunku przełęczy Furka. W Realp przejazd samochodem na platformie kolejowej do Oberwald (płatne!), a z Oberwald do Brig piękną drogą. Dalej z Brig w kierunku Domodossola drogą nr 9 przez przełęcz Simplon na granicy włosko-szwajcarskiej. Z Domodossoli na południowy wschód wzdłuż Jeziora Większego (Lago Maggiore) do Mediolanu lub w innym zamierzonym kierunku.
REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  ticino.pl  ::  szwajcaria-praca.pl  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais.pl  ::  zegarkowe.pl  ::  hoteleszwajcarskie.pl ::  
Copyright © 2001 - 2018 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
edom.pl Domy i apartamenty wakacyjne
Reklama:
Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Kolejka na Jungfrau
Sklep 3 Suisses
Kosmetyki Yves Rocher
Tu może być Twoja reklama
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat