Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
szwajcarskie.info
Lista hoteli przez nas polecanych
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Street Parade 2018 w Zurychu
      Kultura: festiwale
Street Parade 2018 w Zurychu
11 sierpnia 2018 r. odbyła się w Zurychu największa na świecie parada techno określana mianem parady miłości - Street Parade 2018. To już 27 parada w Zurychu.

Pierwsza odbyła się w 1992 r. Brało w niej udział tylko 7 platform i przejechały ulicami Limmatquai i Bahnhofstrasse. Wzięło w niej udział 1000 osób.

Każda parada by była możliwa musiała mieć zgodnie z przepisami jakieś motto by była dozwolona jako demonstracja uliczna. Dlatego pierwsza parada miała za motto słowa "Liebe, Friede, Freiheit, Grosszügigkeit und Toleranz" zgłoszone we wniosku do Policji Miejskiej w Zurychu o zgodę na paradę przez studenta matematyki Marka Kryńskiego(!). Tegoroczna parada też ma swoje motto: Love Never Ends (Miłość się nigdy nie kończy).

W tym roku na ulicach miasta zgromadziły się nieprzebrane tłumy uczestników i oglądających. Według organizatorów w imprezie brało udział ponad milion osób. Tak liczne były parady tylko w roku 2001 i 2015, gdy również pogoda była bardzo korzystna. W paradzie przejechało 28 platform, występy odbywały się na 8 scenach, prezentowało się 19 DJ-ów.

Z uwagi na wysokie temperatury służby medyczne miały więcej działań niż w roku ubiegłym. Udzielono pomocy 724 osobom (rok temu 580). 4 osoby zostały ciężko ranne. Znacznie wzrosła liczba ran ciętych - 243 wobec 145 w roku ubiegłym. Aż 66 przypadków dotyczyło ukąszeń przez owady co było wzrostem aż o 68 %. Oczywiście trzeba było również pomagać osobom podtrutym alkoholem lub narkotykami - 277 przypadków, czyli prawie tak samo jak rok temu (273).

Ze względu na różne popełnione wykroczenia i przestępstwa policja aresztowała 70 osób (kradzieże, handel narkotykami, bójki, przestępstwa seksualne), część z nich została zwolniona i będzie odpowiadać z wolnej stopy. 26 oób musiano przetransportować do policyjnej izby zatrzymań z uwagi na upojenie alkoholowe bądź pozostawanie pod silnym wpływem narkotyków. Policja zarekwirowała 20 gram kokainy, ok 150 gram marihuany, ponad 100 tabletek ecstasy oraz niewielkie ilości środków działających podobnie jak ecstasy i amfetamina.

Jak zwykle po takiej imprezie pozostaje góra śmieci i różnego rodzaju odpadów. W 2015 roku było łącznie 129 ton śmieci, w ubiegłym roku ok. 90 ton. Dane z tego roku nie są jeszcze dostępne, ale wydaje się, że będzie mniej więcej podobnie jak w roku ubiegłym. Koszt usunięcia odpadów pokrywa Stowarzyszenie Street Parade.

Koszt organizacji i zabezpieczenia Street Parade pokrywa Stowarzyszenie. W roku ubiegłym koszty wyniosły 1,8 miliona franków. Zeszłoroczna parada przyniosła organizatorom deficyt z uwagi na ogromne koszty zabezpieczenia. Większość występujących na paradzie robi to nieodpłatnie, stowarzyszenie zarabia na sprzedaży napojów, na wynajmie miejsc w czasie parady itp. Współpracownicy i działacze Stowarzyszenia też pracują nieodpłatnie na rzecz imprezy, ale bez sponsorów trudno byłoby udźwignąć koszty imprezy. Ani miasto, ani państwo nie dotuje Street Parade.
REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  genewa info  ::  praca.szwajcaria.net  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais-wallis.pl  ::  stgallen.pl  ::  swisshotels.pl ::  
Copyright © 2001 - 2015 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
Reklama:

Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat