Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
szwajcarskie.info
Lista hoteli przez nas polecanych
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Pociąg wielkich prędkości TGV Bazylea
      Komunikacja: transport
Szwajcarski System Podróży (Swiss Travel System - STS)
Szwajcarski System Podróży (Swiss Travel System - STS) ujmuje koleje, autobusy pocztowe i statki żeglugi śródlądowej w jeden system transportowy, szczególnie korzystny dla turystów i często podróżujących.

System oferuje szczególnie korzystne ceny biletów kombinowanych na kolej, autobus i statek.

Wiele osób twierdzi, że najlepiej poznać Szwajcarię korzystając właśnie z usług kolei. Z pewnością jest w tym dużo racji. Podróże są przyjemne, krajobrazy wspaniałe, można wypożyczyć rowery, wysłać swoje bagaże i wiele innych. Na każdej stacji można dokonać wymiany walut po korzystnych kursach, można wysłać, czy odebrać przekaz za pośrednictwem Western Union.

STS oferuje specjalne bilety dostosowane do życzeń klientów:

- SWISS PASS - umożliwia nieograniczoną ilość przejazdów na całej sieci kolei, autobusów pocztowych i statków. Dotyczy to także pociągów panoramicznych, kolei miejskich (tramwajów) i autobusów w 35 miastach, a także zniżki na wielu kolejkach górskich i wyciągach. Wystawiany jest na okres 4, 8, 15, 22 dni lub 1 miesiąca.

- SWISS FLEXI PASS - ważny jest przez 3, 4, 5, 6 lub 8 wybranych dni w ciągu miesiąca od wystawienia i zapewnia nieograniczone korzystanie z usług jak w pakiecie Swiss Pass.

Uwaga: Jeśli razem podróżują co najmniej 2 osoby to wówczas Pass drugiej osoby kosztuje 15 % taniej (Sparformel)!

- SWISS YOUTH PASS - odpowiednik Swiss Pass dla młodych do ukończenia 26. roku życia. W tym przypadku nie stosuje się 15 % formuły oszczędnościowej (Sparformel).

- SWISS TRANSFER TICKET - to specjalny bilet powrotny na przejazd od granicy szwajcarskiej (lub z lotniska w Szwajcarii) do miejsca przeznaczenia. Bilet ważny miesiąc czasu, podróż w każdą stronę musi zamknąć się w ciągu jednego dnia.

- SWISS CARD - obejmuje wszystkie zalety Swiss Transfer Ticket plus możliwość podróżowania koleją, autobusami i statkami w okresie jednego miesiąca ze zniżką 50 %.

- SWISS TRAVEL SYSTEM-FAMILIENKARTE - Dzięki tej usłudze dzieci własne do 16 lat podróżują bezpłatnie. Natomiast dzieci towarzyszące, ale nie będące członkami rodziny korzystają ze zniżki 50 %.

Z powyższych biletów korzystać mogą jedynie osoby mające swoje miejsce zamieszkania poza Szwajcarią i Liechtensteinem. Do ich wystawienia konieczne jest przedstawienie paszportu lub dowodu osobistego.
REKLAMA
Zobacz także te strony:
  ::  genewskie.info  ::  praca.szwajcaria.net  :: bankiszwajcarskie.pl  ::  valais.pl  ::  berno.com.pl  ::  hoteleszwajcarskie.pl ::  
Copyright © 2001 - 2012 by 'szwajcaria.net'. Created by Tissot Internet for:
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
Reklama:

Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat