Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
szwajcarskie.info
Lista hoteli przez nas polecanych
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Swiss Vapeur Parc w Le Bouveret (VS)
      Transport: koleje
Kolej w miniaturze Swiss Vapeur Parc
Swiss Vapeur Parc to wyjątkowe miejsce nad Jeziorem Genewskim, które warto odwiedzić

W miejscowości Le Bouveret (VS) blisko jeziora znajduje się szwajcarska kolej w miniaturze. Na powierzchni 17 tys. m2 znajduje się sieć kolejowa o szerokości toru 184 mm. Po torach tych kursują miniaturowe pociągi prowadzone przez doskonale odtworzone repliki różnych lokomotyw i parowozów wykonane w skali 1/4. Podróż kolejką odbywa się jednym z kilku pociągów, na które składają się 4 do 8 wagonów i lokomotywa. Podróż odbywa się na wagonach - dach jest ławeczką na której się jedzie. Czas podróży 12 minut. Podróż w malowniczym alpejskim krajobrazie odbywa się na trasie pokazanej na poniższym obrazku. Cały teren jest wyposażony w urządzenia kolejowe (miniaturowe naturalnie) i obiekty architektoniczne jak: parowozownia, zamek z Aigle, kościół z Saanen, hale z Neuchâtel, szwajcarskie rezydencje, różnego typu budowle kolejowe i inżynieryjne (mosty, wiadukty, tunele) oczywiście wszystkie dostosowane do skali kolejki
Plan torów i obiektów kolejki w Le Bouveret

Kolejka dysponuje 16 lokomotywami, z których 8 ma napęd parowy, 4 napęd benzynowy z transmisją hydrauliczną oraz 4 z napędem benzynowo-elektrycznym. Wszystkie są doskonale wykonanymi replikami.

Trasa kolejki liczy 1700 m, obejmuje 5 tuneli, 10 mostów, ma 27 rozjazdów, 6 przejazdów strzeżonych, 62 semafory i światła sterowania ruchem kolejowym.

Jadąc w głąb kantonu Valais od strony Lozanny warto odwiedzić to miejsce.

Kolejka jest na otwartym terenie dlatego czynna jest od wiosny do jesieni. 18 marca 2012 r. o godz. 10.00 rozpoczęto nowy sezon.

Kolejka czynna jest w następujących godzinach: W okresie od 15 do 24 czerwca odbywać się tu będzie Międzynarodowy Festiwal Pary. Zjadą się tu dziesiątki lokomotyw prywatnych z całej Europy. Warto wtedy znaleźć się w Le Bouveret bowiem będzie niepowtarzalna okazja obejrzenia w jednym miejscu tylu lokomotyw a nawet przejazdu częścią z nich. Uwaga: jeśli wykupicie bilet na statek CGN pływający po Jeziorze Genewskim to przy jego zakupie poproście o bilet do Swiss Vapeur Parc - otrzymacie wtedy zniżkę na bilet do parku w wysokości 5 CHF dla osoby dorosłej i 3 CHF dla dziecka.

Jako ciekawostkę podamy, że w listopadzie ubiegłego roku dwie lokomotywy z nieczynnego już parku zostały skradzione. Wydawało się to niemożliwe bowiem jedna ze skradzionych lokomotyw ważyła ok. 800 kg. Po drobiazgowym śledztwie po miesiącu udało się odzyskać obie lokomotywy niestety wymagające znacznego i kosztownego remontu.
REKLAMA
Zobacz także te strony:
  ::  genewskie.info  ::  praca.szwajcaria.net  :: bankiszwajcarskie.pl  ::  valais.pl  ::  berno.com.pl  ::  hoteleszwajcarskie.pl ::  
Copyright © 2001 - 2012 by 'szwajcaria.net'. Created by Tissot Internet for:
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
Reklama:

Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat