Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
szwajcarskie.info
Lista hoteli przez nas polecanych
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Wypalone resztki samochodu elektrycznego Tesla
      Różne: katastrofy drogowe
Pożar elektrycznej Tesli na autostradzie A-2 koło Cadenazzo (TI).
W święto Wniebowstąpienia ok. 15.30 w pobliżu miejscowości Cadenazzo w kantonie Ticino (Szwajcaria) doszło do tragicznego wypadku. 48-letni Niemiec, mieszkaniec kraju związkowego Badenia-Wirtembergia podróżujący do domu z południa stracił życie na autostradzie A-2 w wyniku pożaru samochodu TESLA, którym kierował.

Do wypadku doszło na terenie autostrady A2, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 80 km/godz. z uwagi na prace budowlane koło tunelu drogowego Monte Ceneri.
Kierowca elektrycznej TESLI wyprzedzał z dużą prędkością mimo zakazu. W trakcie kolejnego manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierki rozdzielające pasy drogi, przekoziołkował i zatrzymał się. W trakcie wypadku pojazd się zapalił.

Kierujący pojazdem stracił życie w pożarze auta, będąc w nim uwięzionym. Przybyli ratownicy Croce Verde z Bellinzony mogli wyłącznie stwierdzić zgon. Samochód spłonął doszczętnie.

Według policji kantonalnej prawdopodobnie pożar został spowodowany przez baterię samochodu elektrycznego. Baterie litowo-jonowe spowodowały gwałtowny wzrost temperatury wnętrza pojazdu i doprowadziły do pożaru.

Tesla, firma Elona Muska, stwierdziła, że współpracuje z policją kantonalną nad wyjaśnieniem przyczyn tragicznego wypadku. Rozważane są dwie opcje powodu pożaru: uszkodzenie baterii samochodu i uderzenie pojazdu o barierę rozdzielającą jezdnie autostrady.

Nie jest to zbyt dobry czas dla Tesli. Kilka dni temu w Fort Lauderdale (USA) doszło do wypadku innego samochodu elektrycznego Tesli, którego efektem była śmierć dwojga ludzi w płomieniach po uderzeniu auta w ścianę budynku.
REKLAMA
Zobacz także te strony:
  ::  ticino.pl  ::  szwajcaria-praca.pl  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais.pl  ::  zegarkowe.pl  ::  hoteleszwajcarskie.pl ::  
Copyright © 2001 - 2018 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
Reklama:

Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat