Start | O nas | Impressum | Kontakt | Pomoc | Mapa stron | Euro 2008
Kurs franka
Deutsch Français Italiano English Po polsku
Dziś     Jutro
Pogoda
Wiadomości:
SMI: 
Newsletter
Najnowsze informacje na twój e-mail
szwajcarskie.info
Lista hoteli przez nas polecanych
Swiss Club
Zobacz dlaczego warto wstąpić do naszego klubu
   więcej...
Gazetka online
Przeczytaj naszą gazetkę online. Warto na prawdę!
   więcej...
Najlepsze wina
Szwajcarskie wina są rzeczywiście doskonałe.
   więcej...
Turystka rowerowa na drodze kantonalnej
      Turystyka: rowerowa
Turystyka rowerowa
Szwajcaria posiada doskonale przygotowane drogi rowerowe. Jazda na rowerze jest uprawiana masowo i bardzo popularna w każdym wieku. Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego budowane są specjalne drogi tylko dla rowerów.

Znaczna część Szwajcarów wypoczywa na rowerze. Dlatego przygotowano turystyczne trasy rowerowe. Tras regionalnych jest 3000 km a tras narodowych ponad 3300 km, czyli łącznie ponad 6.300 km.

Trzeba pamiętać, że poruszanie się po drogach publicznych w Szwajcarii wymaga posiadania specjalnej winietki rowerowej, naklejanej w odpowiednim miejscu na rowerze. Winietę można kupić m.in. na każdej poczcie. Od przyszłego roku winietki nie będą już obowiązywać.

Dla chętnych poruszania się po Szwajcarii na rowerze nie ma problemu. Nie musisz mieć ze sobą roweru. Wystarczy mieć kondycję i portfel, a rower wypożyczyć można na każdej stacji kolejowej oraz w wielu innych miejscach.

Wielu naszych znajomych uważa, że najlepszym sposobem na poznanie piękna Szwajcarii jest wyprawa rowerowa. Trasy są doskonale przygotowane, oznakowane i zapewniające maksimum komfortu jazdy.

Przy trasach umieszczone są również specjalne punkty, w których w razie awarii roweru można go samodzielnie naprawić (lub z pomocą kogoś przejeżdżającego obok). W punktach tych są umieszczone niezbędne narzędzia: klucze i pompka.

Prosimy też pamiętać, że w Szwajcarii obowiązuje jazda na rowerze w kasku. Jest to bardzo istotna sprawa dla bezpieczeństwa każdego rowerzysty.
REKLAMA
Pierwszy polski sklep internetowy w Szwajcarii
Zobacz także te strony:
  ::  genewa info  ::  praca.szwajcaria.net  :: szwajcarskiebanki.pl  ::  valais-wallis.pl  ::  stgallen.pl  ::  swisshotels.pl ::  
Copyright © 2001 - 2015 by 'szwajcaria.net'
Zarezerwuj domek
w Szwajcarii:
edom.pl Domy i apartamenty wakacyjne
Reklama:
Zegarki na miarę

Zarezerwuj hotel w Szwajcarii:


Konto w szwajcarskim banku

Nauka w Szwajcarii
Kolejka na Jungfrau
Sklep 3 Suisses
Kosmetyki Yves Rocher
Tu może być Twoja reklama
Reklama:
Strona Fundacji Lifeboat